Z deszczu pod rynnę

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Für jede Lösung ein Problem
Marika

Gerri nic się w życiu nie układa. Jako jedyna spośród czterech sióstr nie skończyła studiów, nie ma dobrze płatnej, stałej pracy, mieszka kątem na poddaszu u okropnej ciotki, nie ma też – w przeciwieństwie do swoich przyjaciółek - męża ani nawet stałego przyjaciela. Nie ma szczęścia, ani perspektyw poprawy na lepsze! Ma za to trzydziestkę na karku. Postanawia zatem zakończyć to swoje...

Postanawia zatem zakończyć to swoje bezsensowne życie. Zdobywa potrzebną ilość środków nasennych, wyrzuca z szafy wszystkie rzeczy, by rodzina nie miała kłopotu z likwidacją mieszkania, idzie do fryzjera, za ostatnie pieniądze kupuje szałową kieckę, by po śmierci jak najlepiej wyglądać i pisze pożegnalne listy. Niemniej nawet w ostatniej godzinie życia prześladuje ją pech i perfekcyjnie przygotowane samobójstwo wcale nie okazuje się takie proste.

mclena | 2016-08-22
Na półkach: 2016 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

"W życiu nie wolno zadowalać się czymś drugorzędnym. Nigdy! Próbuj zdobyć to, co kochasz. Walcz o to. W przeciwnym razie będziesz zmuszona kochać to, co Ci wciśnięto lub wmówiono."

Kerstin Gier swoją "Trylogią Czasu" porwała mnie w nieznany ale za to totalnie przyjemny świat... niedawno jedna z użytkowniczek zasugerowała mi inną jej propozycję "Z deszczu pod rynnę" o której własnie mowa, i z tego miejsca chciałabym jej serdecznie podziękować za tę propozycję - to był strzał w dziesiątkę!

Historia choć zapowiada się depresyjnie jest przezabawną, naładowaną sarkzmem i ironią (z dobrym wyczuciem) opowieścią trzydziestoletniej Gerri, której życie to pasmo porażek i niepowodzeń. Planując starannie swoje samobójstwo wydawałoby się, że nic i nikt nie stanie jej na przeszkodzie. Niestety (a raczej stety) nawet samobójstwo kobiecie nie wychodzi a to co spotyka ją później wykracza poza wszelkie ramy logicznego myślenia.
Bardzo podobał mi się styl jakim autorka pokierowała historią, język...

Koala | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, Kerstin Gier

Przyjemna, lekka lektura. Idealna na poprawę humoru.

Dlaczego ta śliczna, młoda i dopiero rozpoczynająca swoje życie dziewczyna celuje do siebie z broni na okładce tej książki ? Najbardziej zwariowane scenariusze pisze samo życie, więc powinniśmy być zawsze gotowi na wszystko. Czasem mamy zwyczajnie dość i nie chcemy grać już dłużej wyznaczonej nam roli. Co się dzieje wtedy ? Czy życie może stać się aż tak nieznośne aby...? Zwyczajnie je zakończyć. Być może, ale z całą pewnością nie jeśli damy się porwać twórczości Kerstin Gier. Nazwisko brzmi znajomo ? Jak najbardziej powinno. Mam przyjemność zaprezentować poprzednią powieść autorki "Czerwieni Rubinu" (Trylogia Czasu). Tym razem w mniej fantastycznym, lecz bardziej dramatycznym zdawać by się mogło wydaniu. W obu przypadkach nie zabraknie genialnego poczucia humoru i diabelnie wciągającej akcji.

PERFEKCYJNE SAMOBÓJSTWO
Życie singla nie jest łatwe. Kto wie, ten potwierdzi. Ten, kto nie wie...niech się cieszy, że tego nie wie ! Mieć na imię Gerda to już przekleństwo, że nie wspomnę o...

marcia | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

"Z deszczu pod rynnę" to prawdziwy dramat, ale dramat, ponieważ historia jest bardzo tragicznie napisana!

Trzydziestoletnia Gherii Thaler to kobieta, której nie powodzi się w życiu, nie ma faceta, praca pomimo tego, że ją uszczęśliwia i satysfakcjonuje, nie przynosi dużych zysków, a rodzina stale ją krytykuje m.in. za to, że jest brunetką.

Gerii postanawia popełnić samobójstwo, ponieważ jest bardzo praktyczną i racjonalną osobą, wynajduje najlepsze i najmniej bolesne sposoby na śmierć.

Pewnego dnia, kiedy pierwszy raz udaje się do wydawnictwa, dla którego pracuje. Okazuje się, iż ma zostać zwolniona!
Jednak szczęście się do niej uśmiecha, gdyż poznaje fajnego faceta, który właśnie rozpoczął pracę w tym wydawnictwie, a także udało jej się utrzymać w pracy, co z tego, że musiała pisać denne historie, które zupełnie jej się nie podobały!

Wiązałam z tą książką spore nadzieje, a tu niespodzianka. KSIĄŻKA OKAZAŁA SIĘ MEGA FATALNA!!!

Niko | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Gdy w życiu nic się nie układa, a w oczach rodziny jest się czarną owcą, dobrym rozwiązaniem może wydawać się zakończenie tej bezsensownej egzystencji. Tak właśnie postanowiła główna bohaterka powieści Kerstin Gier "Z deszczu pod rynnę".

Autorkę zapewne większość osób kojarzy z młodzieżowej serii Trylogia czasu, która przyniosła jej największą popularność. Kto miał styczność z twórczością pani Gier wie, że jej język jest lekki, przyjazny i nieskomplikowany. Nie brakuje również dużej dawki humoru. Tak, zgada się, książka jest komedią w 100% mimo, że początkowo tematyka może na to nie wskazywać.

Gerri nasza główna bohaterka nie ma szczęścia w życiu. Jako jedyna spośród czterech sióstr nie skończyła studiów, nie ma dobrze płatnej pracy, męża czy choćby stałego partnera. Jako jedyna nie jest także blondynką, za to ma już trzydziestkę na karku. W całej sytuacji nie pomaga jej rodzina, a tym bardziej piekielna mamusia. Każde rodzinne spotkanie kończy się przyrównywaniem do idealnych,...

Aniutka90 | 2012-03-27
Przeczytana: 26 marca 2012

To moje pierwsze spotkanie z tą pisarką. I powiem szczerze bardzo udane. Do rzeczy: Gerri to zabawna singielka, która postanawia zakończyć swoje życie zażywając tabletki nasenne w hotelu, jej samobójstwo jednak napotyka pewne trudności...
Przezabawne trudności.... Od pierwszych stron polubiłam Gerri, jej zwariowanych przyjaciół i rodzinę. Książka jest wyśmienitą pozycją w smutne, ponure dni. Ubawiłam się na niej co nie miara. Pozwolę sobie zacytować mój ulubiony fragment:

"No cóż, dziś jest mi naprawdę przykro z powodu tamtego zajścia. Nigdy bym nie przypuszczała, że wywoła ono aż taką reakcję łańcuchową. Już następnej nocy wzięłaś odwet i z kolei Ty wystrzygłaś Ritę na Barta Simpsona. Ona zaś zrewanżowała Ci się wygoleniem całych brwi. Na co Ty z kolei przykleiłaś jej ucho do poduszki klejem lepiącym na wieki wieków wszystkie możliwe rzeczy ....".
Str.43 "Z deszczu pod rynnę" Kerstin Gier

Pozostaje mi tylko dodać że z pewnością przeczytam kolejne powieści tej autorki. Mam...

tajus | 2012-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2012

Kerstin Gier to niemiecka pisarka tworząca również pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Berard. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikacji, podejmowała się różnych prac, aż w końcu w 1995 roku rozpoczęła swoją przygodę z literaturą, pisząc głównie książki dla kobiet. Największy sukces jednak zyskała całkiem niedawno dzięki fantastyczno-młodzieżowej Trylogii Czasu.

"Z deszczu pod rynnę" to jedna z nowszych powieści Gier, bo powstała w 2007 roku. To znakomita komedia poruszająca wcale zabawną tematykę, mianowicie dotyczącą samobójstwa. Autorka jednak nie wyśmiewa tutaj ludzi, którzy borykają się z tego typu problemami, lecz w żartobliwy sposób udowadnia, że nie należy się poddawać, nawet jeśli sytuacja życiowa zdesperowanego człowieka wydaje się beznadziejna i nie do naprawienia. Na przykładzie głównej bohaterki pisarka pokazuje, jakie psikusy może wyrządzić nam los i to często w najmniej spodziewanych momentach.

Gerri Thaler to doskonała kandydatka na samobójczynię -...

angelika1109 | 2011-08-15
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Gerri to 30letnia pisarka tanich romansów. Wiedzie na pozór szczęśliwe życie. Niestety ostatnio stwierdziła, że ma depresję, a jedyna rzecz, która pozwala jej cieszyć się życiem to praca. Pech chce, że i to zaczyna się walić – wizja bezrobocia jest coraz bardziej namacalna. Perspektywy Gerri na przyszłość nie są różowe. A skoro i tak ma depresję, to co jej zaszkodzi popełnić samobójstwo? W końcu zawaliła wszystko, co w jej życiu najważniejsza:
- miłość,
- pracę,
- i resztę.
Główna bohaterka uważa, że jej śmierć, nic nie zmieni w życiu jej rodziny i przyjaciół. Czuje się zaniedbana i niekochana. Ma wrażenie, że zawsze była traktowana gorzej, chociażby przez matkę, która wypomina jej katastrofę z balem w liceum i nie chce przyznać, że jej córka zarabia pisząc tanie romansidła.
Jak przystało na zodiakalną Pannę Gerri postanawia tak popełnić samobójstwo, aby jej rodzina nie natrudziła się zbytnio przy robieniu „porządków” po jej zejściu z tego świata.

„Wariant z podcięciem sobie...

Fleur | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Zabawna i pozytywnie nastrajająca.
Z początku taka dość niepozorna i nieciekawa, ale z każdą stroną od momentu samobójstwa coraz bardziej się rozkręcała.
Wielokrotnie powodowała uśmiech na mojej twarzy, a parę momentów było takich, że aż się śmiałam w głos.
Polecam zdecydowanie na poprawę humoru.

A i watro jeszcze tak na marginesie dodać, że główna bohaterka to wypisz-wymaluj postać z okładki: ciemnowłosa dziewczyna, w czerwonej sukience, połykająca tabletki nasenne...

Annna | 2011-04-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Bes sensu, ani to śmieszne, ani przytłaczające.