Podniebny

Wydawnictwo: Media Rodzina
Wolkenschloss
Thriller, Fanny, hotel
maitiri

Nowa powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i „Silvera”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość... Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży, w zachwycającej oprawie graficznej.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Sylwka | 2018-10-24
Przeczytana: 14 października 2018

Trylogia Silver Kerstin Gier niemieckiej autorki powieści dla kobiet i powieści młodzieżowych zachwyciła mnie lekkością języka i wciągnęła całkowicie nieszablonową historią Silver. Dlatego informacja o kolejnej książce spod pióra autorki wywołała uśmiech na mojej twarzy i chęć spakowania walizek i natychmiastowej podróży do hotelu Podniebny. :)

Och Fanny! :D
Rudowłosa Fanny Funke nie może niestety poszczycić się zbytnimi sukcesami na szkolnym poletku. Dlatego lekko zniechęcona swoją sytuacją tuż przed maturą rzuca szkołę i rozpoczyna roczną praktykę w usytuowanym wysoko w szwajcarskich alpach hotelu. Piękne widoku, ćwierkające ptaszki za oknem… Niestety wszystkie te uroki mąci wizja nadchodzącego Bożego Narodzenia, która dla pracowników hotelu Château Janvier jest oznaką wielu znakomitych gości, wytężonej pracy i hołdowaniu tradycji.

Gdy goście powoli zjeżdżają się do hotelu, a Fanny otrzymuje „posadkę” opiekunki do dzieci. I tu zaczynają się historia. Historia naznaczona sporą...

Artopolosis | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Mam słabość do książek Kertin Gier, mimo że nie są skierowane do mojego przedziału wiekowego, to zawsze znajdę w nich coś dla siebie - tu urzekły mnie opisy pomieszczeń i przedmiotów znajdujących się w hotelu. Jeśli chodzi o fabułę, to jest ona miła, lekka i przyjemna - znajdziemy w niej romans, który o dziwo nie wysuwa się na pierwszy plan, a oprócz tego czeka na czytelnika zagadka do rozwiązania.

Osobiście wolę poprzednie książki autorki, ale mimo że ta książka mnie nie zachwyciła, to jednak czytało mi się ją z przyjmnością.

Zmora_czytelnicza | 2018-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Wszystkie drogi prowadzą do...Podniebnego! Zapraszamy na „spokojny” urlop.

Siedemnastoletnia, ognistowłosa Funny Funke w akcie desperacji rzuca szkołę, wynosi się z Niemiec i rozpoczyna roczną praktykę w hotelu położonym wysoko w Alpach szwajcarskich. Na co komu matura! Jeżeli liczyła na spokój i ciszę to się przeliczyła. Właśnie zbliża się Boże Narodzone, a co za tym idzie, do hotelu zjeżdża się największa śmietana z całego świata a m.in. tajemniczy aktor, rosyjski oligarcha, złota medalistka w łyżwiarstwie figurowym czy rodzina magnata tekstylnego z Karoliny Południowej. Pomimo, że Funny powinna wykonywać różne czynności w hotelu, przede wszystkim spadają jej na głowę problemy z dziećmi. Do tego stopnia, że przez nie bidulka zostaje przypadkowo prawie potrącona przez samochód syna jednego z właścicieli. Jednak armageddon wybucha w dniu, w którym ginie drogocenny pierścionek, a Funny widzi młodzieńca o orientalnej urodzie wspinającego się jak kot po fasadzie hotelu. A co do tego...

Inka | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Kerstin Gier po raz kolejny podbiła moje serce! Jej powieści są tak urzekające i czarujące, że z wielką przyjemnością zagłębiam się w ich lekturę. "Podniebny" na długo zostanie w moim serduchu. Klimat książki jest cudowny (tak samo jak okładka), bohaterowie - nieszablonowi, a i elementu zaskoczenia nie brakuje. Polecam fanom Trylogii Czasu! Fanny Funke pokochacie równie mocno jak Gwenny!

książek: 1939
Sherry | 2018-09-27
Przeczytana: 26 września 2018

CAŁKIEM NADZWYCZAJNY HOTEL

Wyobraźcie sobie, że gdzieś tam wysoko, niemal w chmurach, zaszyty pomiędzy szczytami gór, znajduje się hotel, powszechnie zwany Podniebnym. Nazwa, jak najbardziej trafiona zresztą, może zwiastować wyjątkowość nie tylko położenia budynku, czy samego czaru lokalu, ale również natury odwiedzających go gości. Przekraczając progi Podniebnego, zdecydowanie możecie przygotować się na coś niewiarygodnego.

Kerstin Gier ma specjalne miejsce w moim sercu, nie tylko dlatego, że każdą książką potrafi zaskarbić sobie moją sympatię, ale przede wszystkim dlatego, że jej powieści potrafią uruchomić wyobraźnię jak mało co i wywołują same pozytywne emocje, a przy tym nie wydają się ogłupiające. Jestem zdania, że tę pisarkę należy traktować z nieco większym szacunkiem, bo w szale pustych, przesadnie dramatycznych Young Adult z naiwnymi bohaterkami a'la Mary Sue, dzieła Gier wyróżniają się jak złoto pośród skał.

W nową przygodę, tym razem zabiera nas siedemnastoletnia...

zaczytanasowka | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Jeśli ktoś tak jak ja, lubi serię "Silver" czy "Trologię Czasu", ta książką jest dla Ciebie.

Zapraszam w śnieżne góry Szwajcarii, na miły wypoczynek w hotelu "Podniebny".
Fanny, to nastolatka która rozpoczęła właśnie roczne praktyki w tym zakątku raju.
Ta młoda panienka to żywe srebro. Jest miła, uprzejma i pracowita. Pokochasz ją od razu, jest jak najlepsza koleżanka z sąsiedztwa. Bardzo cieszy się z pracy w tym hotelu, ponieważ wieki temu właśnie tu zjeżdżały się sławy.
Dziś hotel troszkę podupadł, ponieważ gości nie do końca zachwyca spa, czy brak udogodnień jeśli chodzi o współczesne udogodnienia. Ale właśnie dlatego Fanny tak bardzo lubi ten hotel, za jego "duszę", i ludzi którzy w nim pracują.
Nasza bohaterka pracuje jako opiekunka.
A kochani to nie jest łatwe.
Zwłaszcza gdy goście hotelowi, to ludzie bardzo majętni. Ponieważ ich pociechy są rozkapryszone. Nie mówię że wszystkie, ale jak tylko zaczniecie czytać przypomnijcie sobie moje słowa.
Praca dla Fanny staje się...

Wyobraźcie sobie luksusowy hotel, do którego zjeżdżają się najróżniejsze osobistości - autor światowej sławy thrillerów, rosyjski oligarcha będący prawdopodobnie bogatszym człowiekiem niż sam Bill Gates, a nawet złota medalistka w łyżwiarstwie figurowym. Wszystko to dzieje się w okresie świąteczno-noworocznym, więc wypada zadbać, aby gościom, jak sama nazwa hotelu wskazuje, przychylić nieba. Główna bohaterka powieści, siedemnastoletnia Fanny, zatrudniona w nim jako praktykantka bez dwóch zdań przeżyje w tym miejscu niejedną ciekawą przygodę.

Już od pierwszej strony mogłam bez problemu stwierdzić, że książkę będzie czytało się szybko i lekko. W swojej powieści autorka zdołała stworzyć bardzo melancholijny, przyjemny klimat, dzięki czemu lektura stanowiła formę czystego relaksu i odpoczynku, bez zbędnego myślenia i główkowania nad fabułą. Tak naprawdę nie mam pojęcia dlaczego, ale Kerstin Gier udało się sprawić, że poczułam się dokładnie tak, jakbym sama uczestniczyła w...

Monika Szulc | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Fanny rzuca szkołę i zaczyna praktykę w Chateau Janvier. Piękne i urokliwe miejsce, które w okresie świąteczny przeżywa prawdziwy najazd turystów. Podniebny, bo tak nazywany jest hotel, to miejsce z tradycjami, lecz upływ czasu nie uszedł uwadze gości i niestety troszkę podupadł. Fanny zakochuję się w tym miejscu i kiedy zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń, dziewczyna postanawia rozwikłać tajemnice. Z pomocą Bena, syna jednego z właścicieli, i Tristana, który błyszczy osobowością i licznymi talentami, postanawia znaleźć sprawcę.

Główna bohaterka to przeurocza dziewczyna, która jest bardzo ciekawska. Uwielbiam jej poczucie humoru i sarkazm. Tak naprawdę autorka wykreowała bohaterów niebanalnych i oryginalnych. Nie tylko Fanny jest interesującą osobą, bo Ben i Tristan również wzbudzają sympatię. Tak naprawdę wszyscy goście są charakterystyczni i zapadają w pamięci.

Podniebny jest miejscem wyjątkowym i bardzo klimatycznym. Muszę przyznać, że samej mi się zamarzyło spędzić tam...

Carmen | 2018-10-22
Przeczytana: 14 października 2018

Czytałam wiele książek i ciężko mnie zaskoczyć, ale ostatnio moje oczy otworzyły się nieco szerzej. Otwierając książkę „Podniebny” Kerstin Gier, ujrzałam pewną kartkę. Wyciągnęłam ją, rozłożyłam i przeczytałam. A był to list od właściciela hotelu Château Janvier – właśnie on jest miejscem akcji. Poznałam ofertę, atrakcje, a także pokrótce pracowników, z którymi być może mogłam mieć okazję obcować. A wszystko to w kolorze i na ładnym papierze. Poczułam się przez to wyjątkowo. Miałam ochotę jak najszybciej „zajrzeć” do hotelu, aby zajrzeć tu i tam… tak też zrobiłam. Rozpoczęłam lekturę!

Fanny to 17-latka, która rzuciła szkołę i odbywa praktykę w szwajcarskim hotelu Château Janvier, zwanym również Podniebny. Dlaczego Podniebny? Wszystko przez gęstą mgłę, która zalega niżej, w dolinie. Co należy do obowiązków Fanny? Jako praktykantka zajmować się może właściwie wszystkim. Od opieki nad dziećmi hotelowych gości aż po pomoc innym. Nie jest jej łatwo, a los postanowił dorzucić jej...

Aga | 2018-09-22
Przeczytana: 21 września 2018

Z twórczością Kerstin Gier zetknęłam się przy okazji jej Trylogii Czasu, która kilka lat temu mnie zauroczyła. Polubiłam jej styl, więc gdy usłyszałam o Podniebnym, od razu wiedziałam, że muszę go przeczytać. Poza tym skłoniło mnie do tego także fantastyczne wydanie – naprawdę rzadko zwracam aż tak uwagę na wygląd powieści, ale w przypadku Podniebnego nie mogę o nim nie wspomnieć. Okładka jest przepiękna, tak samo jak wyklejka, a wnętrze książki także zostało świetnie zaprojektowane. Jestem zachwycona samym wydaniem, a wiecie co? Z treścią jest jeszcze lepiej!

Siedemnastoletnia Fanny postanowiła rzucić szkołę i rozpocząć praktykę w hotelu, który pieszczotliwie nazywano Podniebnym. Jej praca nigdy nie była nudna, ale teraz, w okresie świątecznym, gdy do hotelu zjeżdża się coraz więcej najprzeróżniejszych gości, dzieje się jeszcze więcej. Dziewczyna będzie musiała podjąć ryzykowne działania, by powstrzymać pewnych zagrażających gościom ludzi. Znajdzie sojuszników, wrogów, a w...