Miłość w stylu retro

Twenties Girl
978-83-247-2149-8
humor, romas, literatura angielska
Ag2S

Książka autorki powieści „Wyznania zakupoholiczki”. Historia Lary – sympatycznej młodej kobiety, którą właśnie opuścił ukochany Josh i która ma kłopoty ze swą firmą. Znerwicowaną bohaterkę nawiedza... duch właśnie zmarłej ciotki w postaci szalonej dziewczyny z epoki „retro”! Za jej sprawą Lara zmienia się w pewną siebie kobietę i znajduje mężczyznę życia. Wiele komicznych perypetii i humor wynikający z faktu, iż dla otoczenia Lara, rozmawiająca z duchem, zachowuje się irracjonalnie. Błyskotliwe dialogi, świetna zabawa.

teri | 2014-05-14
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2014

Zdecydowanie nie moja "bajka".Przeczytalam ponad 100 stron i stwierdzilam,ze szkoda mojego czasu na takie wypociny.Irytujaca,dziecinna bohaterka,rozmawiajaca z duchem cioci-babci,to juz za duzo,jak dla mnie...nie mam cierpliwosci i nie musze....Noia,tanta noia,infantile.....

Nadiaa | 2013-09-23
Przeczytana: 22 września 2013

Bardzo pozytywna książka.Rozbawiła mnie do łez.Choć po przeczytaniu kilkudziesięciu stron myślałam ,że jednak nie wytrwam do końca(Bardzo denerwowała mnie główna bohaterka i irytował duch )Póżniej książka rozkręca się coraz bardziej.Zagubiony naszyjnik to nie jedyna tajemnica...Książka która wciąga i zaskakuję dobrze przy tym bawiąc czytelnika:)

Monika | 2013-02-21
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 lutego 2013

Książkę tym razem wysłuchałam zamiast przeczytać. Audiobook to przeważnie gorsza wersja papierowej książki. Lubię panią Jabłczyńską, ale książek czytać innych ludzion nie powinna. Nie wiem, jakbym odebrała główną bohaterkę w papierowej wersji książki, ale pani Jabłczyńska bardzo sugestywnie zrobiła z niej w moich oczach totalną słodką idiotkę.
Zgadzam się z Iloveharibo: "rozbudowany harlequin", nic więcej niestety.

ewula | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Cudownie urocza!Ciekawy pomysł na powieść świetnie zrealizowany!Polecam!

monicao | 2012-03-08
Przeczytana: 08 marca 2012

Świetnie się przy tej książce bawiłam, chociaż początkowo strasznie denerwowała mnie główna bohaterka Lara i jej bierne poddawanie się wszystkiemu co niesie życie. Polubiłam za to Sadie, która czerpała życie garściami i nigdy nie przyznała się do porażki. Szła przed siebie z dumnie podniesioną głową i nie pozwoliła na to, aby złamało ją nawet najtrudniejsze doświadczenie życiowe. Ze wszystkiego się podnosiła i brała życie we własne ręce. I tego nauczyła Larę. Bardzo sympatyczna lektura na ciężkie dni, kiedy mamy ochotę oderwać się od codzienności, która nas przytłacza.Gorąco polecam!

Jaśmina | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Niezwykła. Sama chętnie nauczyłabym się tańczyć charlestona;)

Patrycja Perzyna | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2014
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Początek średni, pomyślałam "oho baja", (duch ciotecznej babki i jej wnuczka w roli głównej) ale zaciekawiły mnie ich losy a od połowy to już ciągnęło mnie do nich bardzo. Rzadko mi się zdarza bym nie umiała odgadnąć ciągu dalszego a tu mi się to kilka razy zdarzyło potrafi autorka zmylić trop. :) Książeczka z typu lekka i przyjemna. :)

Yasmine | 2013-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Początkowo podchodziłam do tej książki sceptycznie. Obawiałam się płytkiego romansidła i to do tego jeszcze z jakimś duchem w tle! Po pierwszych kilkunastu stronach wciąż myślałam, że to strata czasu, ale z każdą następną było coraz, coraz lepiej.Reasumując: dawno się tak nie uśmiałam przy czytaniu. Losy bohaterki, Lary, która wchodzi w konszachty z duchem swojej zmarłej ciotki, popełniając przy tym masę różnych gaf, skutecznie poprawiają humor.

Dorota Piękna | 2015-11-23

Gdy czytałam z łatwością sobie wyobrażałam wszystko o czym autorka pisała. W szczegółowy sposób opisała stroje i makijaż. Zaczynając czytać nudziła mnie, ale w połowie to się zmieniło. Polecam

dzosefinn | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Świat Lary kręci się wokół własnej firmy i związanych z nią zawirowań; chłopaka, który już jej nie kocha; starszej siostry, która na każdym kroku chce jej pokazać i udowodnić, że jest lepsza oraz dalszej rodzinie. Wszystko to schodzi na dalszy plan, gdy umiera jej ciocia babcia i na jej pogrzebie ujawnia się jej duch młodej dziewczyny. I od tego momentu zaczyna się szaleństwo Lary.
'Miłość w stylu retro' to przezabawna i niekiedy szalona historia. Łączy ona ze sobą dwie bardzo różne od siebie charaktery - mimo to wzajemnie się uzupełniających. Oprócz tego przedstawia, że w życiu nic nie dzieje się przypadkiem i każdego sięgnie ręka sprawiedliwości.
Na początku historia mnie nudziła, lecz wraz z kolejnymi stronami, coraz bardziej nie tyle co wciągała, lecz zaskakiwała. Na każdym kroku. Non stop chciałam dowiedzieć się, co tym razem wykombinuje szalona ciocia babcia Sadie. A z tego wszystkiego najbardziej zaskakujący był koniec.
Polecam!