Dama w opałach

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Definitely Not Mr. Darcy
978-83-240-1715-7
Ag2S

Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób Często myślimy, że gdybyśmy urodzili się gdzie indziej, albo w innym czasie, bylibyśmy bardziej szczęśliwi. Wtedy moglibyśmy naprawdę rozwinąć skrzydła, pokazać na co nas stać! Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się o dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić...

Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób
Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się o dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić piękne muślinowe sukienki, zalotnie spoglądać zza wachlarza i dumnie odrzucać awanse dżentelmenów, w oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Tymczasem miała całkiem współczesne problemy, niezapłacone rachunki i byłego męża, który porozumiewał się z nią jedynie za pomocą smsów i e-maili.
Ale czy współczesna kobieta na pewno umiałaby przetrwać w świecie Rozważnej i romantycznej? Dama w opałach to zadziorna i pełna angielskiego humoru opowieść o dziewczynie, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Beata | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Bardzo dobra książka obyczajowa i raczej nie chodzi o świat współczesny, a o świat 200 lat wstecz. Chloe Parker trafia do swoistego reality show i przez jakiś czas musi żyć w realiach przełomu wieków XVIII i XIX - żyć jak bohaterki powieści Jane Austen.
Podczas moich nastoletnich lat, pierwszego zaczytywania się powieściami J. Austen i Ch. Bronte i zachwytów nad światem dam i dżentelmenów, to było moje marzenie - przenieść się do tamtej epoki. Z ciekawością i uśmiechem na twarzy sięgnęłam więc po Damę w opałach. Początkowo dość niemrawa, potem zaczęła mnie bawić, i dość skutecznie rozwiała moje dziewczęce tęsknoty:) Ten świat dla bardzo nielicznych był piękny i to w innym rozumieniu niż obecnie przyjmujemy. Trochę ciekawostek z kultury materialnej tego okresu okrasiło całość. Cieszę się, że "spełniło się" jedno z moich marzeń (tak zaocznie:)

MountainTobacco | 2014-01-19

Ta pełna romantyzmu i zabawnych sytuacji jest doskonałym środkiem na poprawę humoru. Nie jest to powieść wybitna i jako taka dostarcza zupełnie innych wrażeń. Odrobinę naiwna i bardzo pobieżnie opisująca zarówno realia z epoki Jane Austen, jak i klimat jej opowieści. Nie mniej czytając tą opowieść odnosi się wrażenie, że jej bohaterowie to jedni z tych romantycznych cudownych istot, które pragną żyć w stworzonym przez samych siebie świecie... Ciekawa jest również sama fabuła opowieści utrzymana w konwencji reality show. Lektura ta każdego wprowadzi w dobry nastrój i optymizm i chociażby z tego względu jest wartościowa.

Sol | 2017-02-14

Opinia o książce napisana została dobrą chwilę po zakończeniu lektury.
I w zasadzie... Ksiażka na tym zyskała. Bo zarzutów trochę miałam. Drobnych bo drobnych, ale jednak były. A że nierealne że panny nie wiedziały o co chodzi. Że w dzisiejszych czasach ktoś się zgodził na takie warunki sanitarne. Czy one naprawdę myślały że wyjdą za Sebastiana. I czy one naprawdę były takie tępe że nie wpadły na to że to nie Sebastian jest "główną nagrodą" ;)

ale po czasie stwierdzam, że to była bardzo miła, odprężająca lektura. Lekka i przyjemna, taka na zabieganie i cięższy czas. Co tam że nierealne, kij że nieprawdopodobne.
Było miło, zwyczajnie było miło poczytać i też zdać sobie sprawę że nasze marzenia żeby w ten romantyczny czas się przenieść nigdy spełnić się nie powinny :P nawet pomijając ich nierealność, za wygodne jesteśmy :P
Pod względem przedstawienia realiów było to naprawdę pouczające, bo nasze romanse historyczne mocno upiększają obraz tamtych czasów.

katala | 2018-04-21
Przeczytana: 05 maja 2017

Mam bardzo mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Po pierwsze, to nawet nie jej wina, ale raczej mojego postrzegania zabaw telewizyjnych, programów typu reality, czy jak to się tam nazywa. Mam wrażenie, żeby nie powiedzieć pewność, że nigdy czegoś takiego nie oglądałam w całości. Zawsze wydawało mi się to lekko… nie na miejscu. A skoro rozmijamy się na samym starcie, to nie dziwne, że książka osadzona w realiach, tak odległych moich potrzeb, mogła stanowić dla mnie problem. Ale się udało. I to plus. Doczytałam do ostatniej strony, fakt, że z przerwami na inne książki czy zajęcia, ale sama fabuła Damy w opałach nie jest na tyle wciągająca, aby mieć kłopoty z przerwaniem jej na jakiś czas.
Niewątpliwie przyjemnie było poczytać o realiach XIX wieku i zderzeniu się z nimi nowoczesnej Amerykanki. Początek książki serwuje kilka śmiesznych sytuacji, które później wraz z biegiem akcji, zamierają i schodzą na margines. Swoją drogą nie tylko one, bo sytuacja z pozostawioną pod opieka...

ZARAZA | 2013-12-12
Przeczytana: grudzień 2013

Zaletą tej powieści jest przede wszystkim ukazanie realiów życia w XIX wieku - jego zalet i wad - a także wiele ciekawostek z tego okresu. To podobało mi się najbardziej. Były momenty kiedy bardzo uśmiałam się podczas czytania. "Dama w opałach" jest napisana bardzo prostym językiem, czyta się lekko i szybko.
Jednak momentami fabuła staje się bardzo nużąca i przewidywalna. Kiedy tylko doszłam do momentu, kiedy pojawili się - Sebastian i Henry - od razu domyśliłam się, że to Henry jest właścicielem posiadłości, nawet założyłam się o to z bratem. Ostatnie strony powieści się bardzo nużące, a zakończenie takie... puste.
Mimo wszystko nie żałuje, że przeczytałam tą powieść, ze względu na ciekawostki historyczne.

Ola | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że muszę mieć tę książkę, ponieważ też często zdarza mi się myśleć, że urodziłam się nie w tych czasach, w których powinnam... Jednak zawiodłam się. To nie jest to czego oczekiwałam. Książka momentami nudna, dość przewidywalna, trochę pobieżnie przedstawieni niektórzy bohaterowie. Czegoś mi zabrakło... Ogólnie miłe czytadło, ale nie takie jakie oczekiwałam.

Natalia | 2016-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 06 września 2016

Początek nudny tak, że myślałam, że nie dam rady do końca jej przeczytać. Jednak nie poddałam się. Zabawna historia przedstawiająca losy rezolutnej, Chloe Parker, która przyciąga kłopoty jak magnes. Bierze udział w reality show, gdzie musi udawać, że żyje w czasach, gdzie kąpiel brało się raz w tygodniu, nie było toalet, a wszędzie towarzyszyła jej, tzw. "opiekunka"... I po co, to wszystko? By odnaleźć miłość.
Cała opowieść nie jest ciekawa, ciągnie się, ale jest pełna zabawnych sytuacji i głosi bardzo ważne przesłanie, że pieniądze nie są (bynajmniej nie powinny być) najważniejsze.
Książka ta nie zostanie na długo w mojej pamięci.

Nicość | 2014-01-03

"Dama w opałach" jest ciekawa, bo dużo w niej ciekawostek historycznych i zabawna, ale zbyt dużo w niej naiwności i banału.

Ziraelka | 2013-05-14
Przeczytana: 14 maja 2013

Książka jest głupiutka i niedorzeczna, ale przynajmniej śmieszna.
Przede wszystkim zaś jest pełna faktów i ciekawostek na temat realiów życia w czasach Jane Austen, wśród angielskich wyższych sfer na początku XIX wieku, co z pewnością zainteresuje miłośniczki Lizzie Bennet i in.

ivv | 2015-09-09

Za dużo opisów, chociaż tak szczegółowe odzwierciedlenie epoki miało jakiś urok. Chyba jednak spodziewałam się czegoś innego, bardziej śmiesznego. Za długo.