Diablica na balu debiutantek

Okładka książki Diablica na balu debiutantek Linda Francis Lee
Okładka książki Diablica na balu debiutantek
Linda Francis Lee Wydawnictwo: Albatros Seria: Pi do kwadratu literatura piękna
Pi do kwadratu
The Ex-Debutantee
Albatros
2010-05-05
2010-05-05
Hanna Szajowska
przeszłość rodzina miłość konflikt awantura

Okropna płycizna intelektualna.Gdybym jej nie dostała,do przeczytania,z pewnością,z własnej woli nie sięgnęłabym po to.Nie tego się spodziewałam.Stąd taka a nie inna ocena tego czegoś.NIE POLECAM!

Jak już kiedyś pisałam nie jestem w stanie przejść obojętnie obok książek o bajecznie bogatych ludziach, Diorach, Guccich i wakacjach na małych tropikalnych wysepkach. Najlepiej żeby akcja działa się w Stanach i był wątek miłosny. Książka ideał <3
Taka właśnie jest ‘Diablica na balu debiutantek’ Lindy Francis Lee, książka, która od wieków leżała na stosie hańby do przeczytania. Carlisle Wainwright Cushing (nawiasem mówiąc dobrze, że nie musiałam tego czytać na głos, bo bym sobie język dziesięć razy poplątała zanim to wypowiedziała :D) w pewnym momencie swojego życia ma dość i z Teksasu przenosi się do Bostonu, gdzie prowadzi idealne życie. Ma wspaniałego narzeczonego i pracę, w której ciągle odnosi sukcesy. Ludzie z którymi przebywa nie znają jej małego sekretu – tego, że jest bajecznie bogata.
Matka sprowadza ją do domu żeby poprowadziła jej kolejną sprawę rozwodową a prawnikiem drugiej strony okazuje się oszałamiająco przystojna stara miłość Carlisle, Jack. Dodajmy do tego, że musi zorganizować stusetny bal debiutantek, który od zawsze organizowała jej rodzina. Wystarczą trzy miesiące żeby jej życie całkowicie się zmieniło.
Książka o toksycznej relacji z własną matką, odwadze bycia szczerą przed samą sobą, miłości rodzicielskiej. Jeśli tak jak ja lubicie takie klimaty, to książka Wam się baaaardzo spodoba 😊

Ciekawa fabuła.
Lekka i przyjemna.
Szybko się czyta.

Ciekawa fabuła.
Lekka i przyjemna.
Szybko się czyta.

Lekkie, łatwe i przyjemne, poziom mniej więcej taki jak amerykańskie filmy. W sam raz na zabicie czasu w deszczowy wieczór.

lekka i przyjemna książka na długie, zimowe popołudnia :)

lekka i przyjemna książka na długie, zimowe popołudnia :)

Trafiłam na tą książkę przez przypadek. Na początku miałam obiekcje czy ją przeczytać, sądziłam, że będzie to kolejna kiepska komedia z kolejnym jednakowo kiepskim wątkiem romantycznym. Pomyliłam się! Oczarowała mnie ta książka. Szczególnie spodobały mi się błyskotliwe dialogi, jednak wydaje mi się, że największą zaletą książki jest podjęcie tematu relacji rodzinnych. W jednym środowisku znajdują się osoby o diametralnie odmienne relacjach rodzinnych, dziecko, które porzuciła matka a którą wychowuje oziębły ojciec,młoda kobieta, która poprzez niepowodzenia matki opuszcza dom i przysięga sobie, że nigdy nie stanie się taka jak ona, w końcu kobieta w stałym związku, która usilnie stara się urodzić dziecko jednak za każdym razem je traci. I oczywiście to co lubię najbardziej, kreacja silnej, niezależnej kobiety targanej wielkimi emocjami i namiętnościami. Polecam każdemu, szczególnie teraz na zimowe długie wieczory.

Bardzo przyjemna, lekka lektura, która (przyznam się od razu) nie zachwyciła mnie, ale czytając kolejne strony chciałam wiedzieć co się dalej wydarzy, aż rzucając wszelkie domowe obowiązki dotarłam do końca. Książka opowiada o pierwszej miłości , która nigdy nie rdzewieje - jak mogli przekonać się bohaterowie.

Idealna historia jak pokonać to co było w przeszłości. Pokazuje jak z tym walczyć i mimo wbrew pozorom pokonac potworne lęki, które dla zwykłych ludzi są niczym. Bahaterka jest wyrazista i charakterna, potrafi twardo postawic na swoim.

Super książka:) Jetem bardzo zadowolona, nie jest nudna i na prawdę fajnie przy niej mija czas:)

Ładna i miła opowieść, którą czyta się szybko. Ale przecież nie zawsze trzeba czytać wielką filozoficzna literaturę:)

• 2010
  • Wypożyczone komuś