Królowa słodyczy

The sugar queen
literatura kobieca
literatura piękna
niebieska

Sympatyczna, doprawiona szczyptą magii, opowieść z życia mieszkańców pewnego miasteczka. Okrąglutka Josey stroni od ludzi i ma słabość do słodyczy, które ukrywa w szafie. A tak bardzo chciałaby podobać się Adamowi - listonoszowi! Nieoczekiwanie wprowadza się do niej Della, kelnerka, mająca problemy z partnerem. Także Chloe przeżywa trudne chwile po zdradzie Jacka. Wszystkie trzy łączy zaskakująca tajemnica z przeszłości... Pełna słodyczy (dosłownie) historia o tym, jak zdobyć pewność siebie i prawdziwą miłość.

źródło opisu: Świat Książki, 2010

źródło okładki: Skan

Monika | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Optymistyczna powieść o zakompleksionej dziewczynie, która za sprawą niespodziewanego gościa wychodzi z cienia.
Josey to dorosła kobieta, która została stłamszona przez matkę. To ona decyduje, co córka będzie robiła, jak się będzie ubierała, czy będzie chodziła w makijażu. Można by zapytać czy dorosła osoba nie powinna odciąć przysłowiowej pępowiny? Jak najbardziej, jednak Josey czuje się winna, ponieważ od dziecka sprawiała sporo kłopotów. Była typowym przykładem rozkapryszonego jedynaka bogatych rodziców. Teraz próbuje "odkupić" winy i stara się, żeby matka w końcu jej wybaczyła.
Tajemniczy gość, pojawiające się nagle książki, nieoczekiwana przyjaźń kobiet i w końcu szansa na miłość i uwolnienie się od toksycznej matki to niewątpliwe walory książki.

Lemma | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 08 października 2018

Fajna ciepła opowieść o dziwnej rodzinie i sympatycznej dziewczynie. Troszkę absurdalna, ale fajnie się czytało.

Marzenia | 2018-09-23
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2018
Przeczytana: 23 września 2018

Czyta się z przyjemnością ten lekki, prosty romansik z wątkiem metafizycznym i tajemnicy rodzinnej.
Lubię książki, w których autorzy piszą o książkach, o ich wartości, magii, wpływie na ludzi. I o tym też jest ta książeczka.

moniss | 2017-12-29
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Bardzo dobra rozrywka. Opowieść o życiu, miłości i magii.
Co prawda nie zachwyciła mnie aż tak bardzo jak "Słodki świat Julii", ale i tak jest świetna, ciepła i optymistyczna :)

Adrianna | 2017-01-07

Nigdy nie wiemy kto wyciągnie do nas pomocną dłoń.

Gaga | 2016-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Książka dość ciekawa. Wplątane są w nią duchy, kilka kłopotów miłosnych. Przewidywalne zakończenie, ale wszystko ciekawie się ze sobą przeplata. Dobra pozycja na lekką książkę, przy której się relaksujemy.

asia_35 | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Magiczna i wciągająca opowieść o odnajdywaniu szczęścia,uwolnieniu się od toksycznej rodzicielki i odkrywaniu rodzinnych tajemnic.Polecam!!

Martyna | 2016-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Myślałam,że to kolejna z wielu ckliwych opowieści,ale bardzo miło mnie zaskoczyła.W sam raz na letnie wieczory :)

Kiniek | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 07 lutego 2016

Pochłonęłam błyskawicznie - fabuła bardzo przypadła mi do gustu. Szczególnie spodobał mi się motyw z książkami - nie chcę spoilerować, więc polecam przeczytać ;)

marta_maj | 2015-08-26

Trochę rozczarowujące, zwłaszcza czytając inne książki autorki. Niekoniecznie polecam, ale może to tylko moje subiektywne odczucie?