Podniebny

Thriller Fanny hotel

Skandal w Podniebnym

Uwielbiam tę książkę 🥰📚

Uwielbiam tę książkę 🥰📚

Miałam dylemat, między 6 a 7, ale ostatecznie do siódemeczki jej trochę brakuje, niemniej, była to bardzo miła i przyjemna lektura! Więc powiedzmy, że jest to takie 6 z plusem.
To nie jest nic wybitnego, ale ja lubię twórczość Kerstin Gier, dobrze się bawię przy jej książkach, to była dość ciepła, przyjemna i dość wciągająca lektura. Oczywiście, momentami naiwna, momentami bywała głupiutka, bohaterowie nie są bohaterami, których pokochałam i będę wspominać, ale byli w porządku. No, może poza Benem. No właśnie - DLACZEGO BEN? To właśnie on przyczynił się do obniżenia oceny, bo ten wybór był dla mnie totalnie niezrozumiały przez jego momentami toksyczne i irracjonalne zachowania.
Jeżeli nie przeczytacie tej książki - niczego nie stracicie, ja jednak nie żałuję jej przeczytania, dobrze się bawiłam, historia mnie wciągnęła. No i mam ogromny sentyment do Kerstin Gier. ♡

Nastawiłam się na thriller młodzieżowy, bo opis na lubimy czytać tak twierdził. Czy go dostałam? Niekoniecznie. Można powiedzieć, że thriller zaczął się dopiero na ostatnich mniej więcej 150 stronach. Wcześniej mamy zwykłą młodzieżówkę opowiadającą o perypetiach młodej praktykantki w hotelu. Polubiłam Fanny, jest naprawdę przyjemną postacią. Zresztą nie tylko ona. Było kilka postaci, z którymi sympatyzowałam. Nawet czekałam na pojawienie się ich na stronach książki. Same perypetie też były ciekawe. Zobaczenie od środka jak wygląda praca w hotelu. W sumie sam hotel można uznać za bohatera, bo odgrywał bardzo ważną rolę. Intrygował mnie ten stary hotel pełen zakamarków. Oddawał czegoś takiego fantastycznego. Niestety ja cały czas czekałam na ten nieszczęsny thriller. Gdybym żyła w przekonaniu, że to młodzieżówka z wątkiem romantycznym to bym się dobrze bawiła. Tak to niestety się trochę rozczarowałam. No i ten nieszczęsny wątek Tristana. Był dość intrygujący, a pod koniec książki całkiem został zepsuty. Był tak naciągany. No i ten wątek "magiczny" był zwyczajnie nie potrzebny. Serio obyło by się bez tego.
Tak czy siak mogę polecić. Tylko po prostu należy się nie nastawiać na coś wystrzałowego. Raczej na książkę umilającą wieczór, trochę głupkowatą, ale ostatecznie przyjemną.

Trochę za dużo tu było wariactwa i intrygi w pełnym biegu. Można się było tym zmęczyć.

Mega przyjemna i cudowna książka. Czyta się szybko, główna bohaterka jest fajna (choć czasami infantylna jak na 17 latke, jej bff też) i wsm to nawet jak się nic za bardzo nie dzieje, po prostu są opisy z życia hotelu czyta się to z uśmiechem na ustach i ja się w ogóle nie nudziłam. Ani razu. Polecam czytać zimą ❤️❄️

Bardzo sympatyczna powieść, idealna do przeczytania w okresie świątecznym :). Dużo śniegu, piękny staroświecki hotel, dekoracje świąteczne. Dałabym osiem gwiazdek, ale momentami miałam już przesyt opisywanych gości, którzy prawie nic nie wnosili do akcji, a i sama akcja nie miała konkretnego planu. Bardziej chodziło o oddanie atmosfery miejsca. Ale jak najbardziej polecam. Ta książka sprawia, że życie nabiera choć na chwilę nieco bajkowego klimatu.

Zaczynając tą książkę nie spodziewałam się, że mnie tak zachwyci. Chwytliwa, ciekawa, a zarazem zabawna historia wciągnęła mnie od początku do końca. Mimo to, miałam przeczucie, że czegoś mi tu brakuje, choć sama nie wiedziałam do końca czego.
,,Podniebny'' od Kerstin Gier zdecydowanie jest lekkim romansem i komedią, z szczyptą tajemnicy oraz magii. Jak sama bohaterka opisuje: Podniebny jest magicznym miejscem, z czym sama się zgadzam. Jednym z plusów jest to, że bohaterka książki nie jest irytująca jak w zwyczaju bywa, co zdecydowanie umila czytanie. Sama w sobie fabuła oraz zamysł autorki, aby stworzyć taki świat był technicznie rzecz biorąc banalny, ale... wykonanie postaci oraz rozwinięcie akcji zdobyło moje serce. Część z tajemnic Podniebnego pozostaną tajemnicą już na zawsze, ponieważ kontynuacji tej książki niestety nie ma :(. Relacja Fanny między dwoma bohaterami sama w sobie jest komiczna ( Szczególnie z Tristanem który nazywa ją tajną agentką).
Mi samej książka się całkiem podobała, choć brakowało mi tu paru pobocznych wątków które mogłyby urozmaicić książkę. Sama muszę się przyznać, że nigdy bym nie zgadła kto był ,,antagonistą'' w hotelu. Mam nadzieję, że więcej ludzi zainteresuje się tą książką, bo jest zdecydowanie bardziej warta uwagi niż typowa ,,Rodzina Monet''.

Co prawda długo musiałam czekać na jakiś rozwój i szybsze tempo akcji, ale było warto, bo nie spodziewałam się tego jak potoczyła się historia. Bardzo polubiłam zarówno głównych bohaterów jak i wszystkich gości wraz z całą otoczką jaką roztaczał wokół siebie hotel./Wera

Długo nie mogłam znaleźć tej książki, a finalnie miałam ją pod nosem w bibliotece.
Dopiero w 1/3 treści książka robi się ciekawsza. Dla mnie jest w niej
za dużo nic nie wnoszących opisów
Rozdziały mogłoby by być niekiedy krótsze.
Główna intryga nie szczególnie mnie zaskoczyła. Osoba w nią zamieszana już wcześniej zbudziła moje podejrzenia. Może to kwestia tego, że książka jest kierowana do młodszych czytelników. Liczyłam na ciekawszą i mniej ckliwą lekturę.

Dopiero w 1/3 treści książka robi się ciekawsza. Dla mnie jest w niej
za dużo nic nie wnoszących opisów
Rozdziały mogłoby by być niekiedy krótsze.

IG: ksiazki_wloczykija
Akcja "Podniebnego" rozgrywa się w malowniczym alpejskim hotelu Château Janvier, znanym jako "Podniebny". Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Fanny, która postanawia rzucić szkołę i rozpocząć praktykę w tym uroczym miejscu. To, co miało być spokojnym okresem nauki, zmienia się w wir nieoczekiwanych wydarzeń, gdy hotel zaczyna przeżywać oblężenie w trakcie Świąt.

Kerstin Gier doskonale bawi się kontrastem między pozorną sielanką a rzeczywistością pełną tajemnic i niebezpieczeństw. Gdy do Podniebnego zjeżdżają najróżniejsi goście, w tym słynna łyżwiarka, autor thrillerów czy nawet właściciele kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny, Fanny zostaje wciągnięta w wir wydarzeń, których nie była w stanie przewidzieć. Wspomaga ją Ben, przystojny syn właściciela hotelu, oraz tajemniczy Tristan, a razem próbują pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom.

Gier buduje postacie, które skradną wasze serca. Fanny to silna i niezależna młoda kobieta, gotowa stanąć w obliczu niebezpieczeństwa, aby chronić to, co dla niej ważne. Ben i Tristan to bohaterowie, którzy wnoszą do historii nie tylko romantyzm, ale także nutkę zagadkowości. Czy między nimi wybuchnie miłość? To jedno z wielu pytań, które utrzymują czytelnika w napięciu przez całą książkę.

"Podniebny" to nie tylko romans i tajemnice, to również historia o poszukiwaniu siebie i własnej drogi życiowej. Fanny musi zachować zimną krew, aby nie tylko ocalić pracę, ale także odnaleźć swoje miejsce w tym pełnym intryg świecie.
Oprawa graficzna tej książki zasługuje na osobną uwagę. Ilustracje i projekt okładki są zachwycające, nadając całemu doświadczeniu czytelniczemu niezapomniany wygląd. To jedna z tych książek, które warto mieć w swojej kolekcji również ze względu na jej estetyczny aspekt.

"Podniebny" Kerstin Gier to niebanalny thriller dla młodzieży, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To książka, która wciąga swoją intrygującą fabułą, niezwykłymi postaciami i przepiękną oprawą graficzną.

IG: ksiazki_wloczykija