Podniebny

Thriller Fanny hotel

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Skandal w Podniebnym

3 Link do recenzji

Na wstępie muszę przyznać, że moja opinia o tej książce w żadnym wypadku nie mogłaby być obiektywna. Jest to bowiem siódma powieść autorstwa K. Gier, którą przeczytałam, a poprzednie sześć ogromnie mi się podobało. Nic więc dziwnego, że tak było również z "Podniebnym", nawet jeśli nie jestem największą fanką główniej bohaterki ;) Ciekawy pomysł, z humorem, moim zdaniem...

Bardzo sympatycznie się czytało. Określiłabym tę książkę jako kryminał retro dla młodzieży, choć rzecz dzieje się całkiem współcześnie. W Podniebnym czas się zatrzymał.
Wiem, że inne książki Kerstin Gier to raczej fantasy dla młodzieży, ale tę trudno do tego gatunku zaliczyć.
Podoba mi się główna bohaterka i dystans z jakim siebie traktuje. Bardzo ciekawe są również...

Fanny ma 17 lat i odbywa praktykę w hotelu Podniebny. Dziewczyna musi wykonywać różne zadania, w tym pilnowanie dzieci gości. Jak narazie oprócz zachcianek gości nie dzieje się nic złego, ale do czasu... By przeszkodzić złym ludziom Fanny wraz z Benem, synem właściciela hotelu oraz Tristanem, który przybył tu jako gość, który jest fanem chodzenia po dachach będą musii...

Zachwycona obiema trylogiami zdecydowałam się kupić od razu, jak znalazłam to cudo w księgarni. Nie zawiodłam się. I chociaż tym razem nie było magi, to nadal było magicznie. Pokochałam bohaterów i jak zwykle uśmiałam się podczas czytania. Od pierwszego przeczytania nadal co jakiś czas sięgam po tę książkę, aby przeczytać ulubione fragmenty.

Podniebny zajmuje wg mnie 3 miejsce w twórczości Kerstin Gier dla młodzieży, zaraz po Dwóch trylogiach (czasu i snów).
Książka świetnie napisana.
Mówię to chyba przy każdej recenzji książek Kerstin Gier, ale wspomnę jeszcze raz. Fantastyczne postacie! Autorka kreuje bohaterów, w których nie sposób nie ubóstwiać.
Czuć atmosferę świąt co jeszcze bardziej zachęca do...

Niby ok, ale jak na książkę autorstwa Kerstin Gier działo się tu niewiele a opowieść nabiera rumieńców 70 stron przed końcem. Spodziewałam się po tej lekturze dużo, dużo więcej. Szkoda.

Na wstępie napisze, że ta książka zaskoczyła mnie pozytywnie i zachęciła do przeczytania innych powieści tej autorki, co jest bardzo ważne. "Podniebny" ma ponad 430 i do około 3/4 fabuła się rozkręca i akcja jest bardzo powolna. Na ostatnich 100 stronach wszystko pędzi i takie rozłożenie napięcia mi nie do końca podeszło. Nie mogę odmówić tej powieści humoru i ciekawego...

Przyjemna, można powiedzieć że kryminał młodzieżowy, fajna żeby się rozluźnić i oderwać myśli od codzienności.

Kolejna książka Kerstin Gier!
Mam spory szacunek do osób, które są w stanie robić jednotomówki, a nie od razu całe serie.
Akcja w zasadzie osadzona w realiach współczesności - z resztą tak samo jak pozostałe książki tej autorki - ta jednak to coś innego. Wszystko tam jest... zwykłe. Względnie zwykłe. W zasadzie mogło przydarzyć się każdemu ;)
Fabuła od razu mnie...

Przyjemna do czytania, ale ma dziury logiczne. W porównaniu do innych książek Kerstin wypada średnio :/

Dyskusje

• 2018