Zieleń szmaragdu

Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 3) literatura młodzieżowa
Smaragdgrün
Trylogia Czasu (tom 3)
literatura młodzieżowa
2018-02-15
Agata Janiszewska

Kerstin Gier, ponownie dziękuję ci za wspaniałą trylogię.
Ostatnie rozdziały zwaliły mnie z nóg. Kompletnie się nie spodziewałam takich zwrotów akcji ^^
Sądzę, że motyw podróży w czasie został tu świetnie wytłumaczony, a jest to bez wątpienia trudny temat :)
A Gwendolyn i Gideon to bohaterowie, którzy zdecydowanie utkną mi w pamięci na długoo.
,,Trylogia Snów" podobała mi...

Tak więc ogólnie całą ,,Trylogię czasu" czytało się bardzo przyjemnie i lekko. Cała historia wciągała i zaskakiwała. Podczas jej czytania na mojej twarzy wielokrotnie widniał uśmiech. Tak jak wcześnie wspomniałam wszystkie trzy książki, czytało się niesamowicie lekko, a zatem jest to książka idealna na nudne popołudnie. Jedyne co mnie trochę zawiodło to zakończenie, które...

Uwaga, ta opinia może być bardzo trudna do przeczytania, jest bez żadnego ładu i składu. A to tylko dlatego, że mam bardzo dużo do przekazania o ,,Zieleni"
Bardzo żałuję, że nie posiadam tej książki.... ani żadnej innej z tej trylogii. Bo wypożyczałam je z biblioteki szkolnej.... chyba gdzieś na początku tego roku szkolnego, jednak wszystko to bardzo dokładnie pamiętam....

Ktoś mi wytłumaczy na jakiej zasadzie działają tam podróże w czasie? Bo to główny powód mojego wkurzenia na całą serię. Plus oczywiście szaleńczo szybki rozkwit uczuć i wyznanie miłości.

3 część niesamowitej trylogii czasu Kerstin Gier. Tak na prawdę moją przygodę z trylogią zaczęłam z drugą częścią (Błękitem Szafiru) i wcale nie czułam się zagubiona (ale i tak polecam zacząć od pierwszej części, Czerwień Rubinu). Zakochałam się w książce i w bohaterach i od razu wróciłam do pierwszej części.
Gwendolyn i Gideon! Boskie postacie! To jest bardzo duża zaleta...

Koniec bardzo dobrej młodzieżówki. Ciut mniej mnie wciągnęła niż 1 i 2 cześć ale humor i sposób pisania naprawdę świetny. Cudna rozrywka

No i znowu koniec. Dla mnie jak zwykle za szybko.
Szkoda, że do tej serii nie ma żadnych dodatków, bo z miłą chęcią bym je sobie kupiła! Jak dobrze, że pani Gier ma jeszcze inne książki, bo ją ubóstwiam... <33

Ohhh czy już wspominałam jak ja kocham Kerstin Gier? Zapewne miliard razy. Ale bardzo słusznie!!!!

Zieleń szmaragdu to ostatnia książka trylogii czasu, wszytko co dobre kiedyś się kończy...niestety.

Gwen na złamane serce przez Gideona i wypłakuje się Lesii. Przyjaciółka stawia ją na nogi i zmusza do trzeźwego myślenia (taka przyjaciółka każdemu jest potrzebna).

Problem...

Na półkach: , , , , , , , ,

"Zieleń szmaragdu" w znakomity sposób wieńczy trylogię czasu.
Historia w wielu miejscach bawiła do łez, napisano ją zwięźle. Nie ma w niej nudnych wątków.

Dialogi są bardzo dobre, realistyczne, uwypuklają cechy postaci.
Same postacie też są ciekawe, każda trochę inna, a przez powieść przewija się ich sporo.
Często te które są opisane jako piękne i rozsiewające czar,...

Ta książka była lepsza od poprzedniej (takie 6,5 gwiazdki). Ale nadal uważam że autorka mogła lepiej wykorzystać potencjał tej serii. Nie mówię że książka jest zła, bo tak NIE JEST, ale jak dla mnie nie należy ona do najlepszych.

Dyskusje

12 148