Zieleń szmaragdu

Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 3) literatura młodzieżowa
Smaragdgrün
Trylogia Czasu (tom 3)
literatura młodzieżowa
2018-02-15
Agata Janiszewska

Mam dwie rzeczy do zarzucenia tej książce.
Pierwsza- zakończenie. Moim zdaniem było zbyt szybkie, powierzchowne, potraktowane "po macoszemu". Z tego względu zamiast 9/10 daję 8.
W tej części było trochę mniej Xemeriusa, przez co tęskniłam za jego żartami i rozmowami z Gwen.
Natomiast mam wrażenie, że w tej części Gwen była najbardziej rozsądna, nawet jeśli miała momenty...

Kocham, mogłabym czytać bez końca.
Uwielbiam do niej wracać.

Odpowiednie zakończenie serii, książkę czytało się szybko i ciężko się było od niej oderwać ale... Epilog był zupełnie z tyłka wzięty że tak powiem i rozczarował mnie bardzo. Zakończenie serii powinno być z przytupem, a tymczasem końcowa akcja skończyła się, zanim zdążyła jakkolwiek rozkręcić. Zastanawiałam się jak autorka chce w kilku ostatnich stronach zakończyć...

Nie będę się rozpisywać ma temat tej książki, bo zrobiłam to przy pierwszej części opisując w ten sposób całą trylogię. Chcę jedynie wspomnieć, iż przy końcówce nieco się znudziłam. Nieco bardzo. Chociaż przez większość książki czytałam ją z wielkim zaciekawiem to nagle drastycznie ono spadło. Nie czytałam o niej wielu opini, więc zapewne nie jestem jedyna, ale nie wiem jak...

Jednym słowem...super! Książka przeczytana z zapartym tchem, aż żal że historia Gwendolyn i jej przygód tak szybko się skończyła.

Polecam .świetna.

"Zostańmy przyjaciółmi - ten tekst to już doprawdy był szczyt. Na pewno za każdym razem gdy ktoś wypowiada te słowa, gdzieś na świecie umiera jedna nimfa."

Przyznam, że gdy skończyłam czytać Błękit szafiru, nie mogłam się wręcz oprzeć kontynuowaniu czytania, zwykle zwlekam trochę z ostatnimi tomami, bo po prostu szkoda mi kończyć niektóre historie, ale tu tak się...

"Trylogia czasu" Kerstin Gier składa się z tomów:
1. "Czerwień rubinu",
2. "Błękit szafiru",
3. "Zieleń szmaragdu".

Ostatni tom jest rewelacyjnym zwieńczeniem wszystkich wątków.
Wszystko się wyjaśnia, wszystko się domyka / dopełnia.
I w pełni satysfakcjonuje czytelnika! :-)

Wraz z pobraniem próbek krwi od dwunastu podróżników w czasie
krąg ma się zamknąć, a chronograf ma...

Trzeci tom z serii daje nam odpowiedzi na wszystkie pytania i zamyka całość. Zakończenie jednak mnie troszkę rozczarowało, wszystko działo się bardzo szybko i zabrakło jakiegoś " WOW".

Idealnie zwieńczenie całej historii Gwendolyn. Niespodziewane zakończenie z kolejną dawką wrażeń, płakałam przy ostatnich stronach.

Dyskusje

11 801