Błękit szafiru

Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 2) literatura młodzieżowa
Saphirblau: Liebe geht durch alle Zeiten
literatura młodzieżowa
2017-09-01
Agata Janiszewska
Trylogia czasu podróże w czasie

Ta książka była lepsza od pierwszej części, (przynajmniej ja tak uważam) ale o niebo lepsza już raczej nie. Jak w każdej książce z tej serii mam odczucie że te książki są robione na siłę

Na półkach: , , , , , , ,

Wspomnień z nastoletnich lat ciąg dalszy! Dalej świetnie się bawię i czuję, że moje serce rozkwita.

Pojawiają się świetne postaci, do których mam słabość: dziadek Lucas i definitywnie najlepszy bohater z całej serii- Xemerius. Tego gargulca nikt nie przebije- jego rozbrajające teksty są legendarne. Śmiałam się jeszcze bardziej, niż przy "Czerwieni Rubinu".

I ta...

Kolejna część przygód Gwen jest równie przyjemna co poprzednia część i możemy bardziej przyjrzeć się postaci Gideona. Coś lekkiego na ulepszenie czasu.

Rewelacyjna kontynuacja pierwszej części trylogii czasu! Jest to książka, która bardzo mnie wciągnęła. Po skończeniu pierwszej od razu zaczęłam drugą. Jedną z zalet książek Kerstin Gier jest wspaniałe, trochę ironiczne poczucie humoru jakie autorka wpisuje w charakter bohaterki. Polecam :)

Super

Książka jest wyjątkowo porywająca. Ciekawa, wciągająca. Główna bohaterka jest cudna. Polecam całym sercem

Po raz pierwszy nie irytuje mnie główna bohaterka, a jej matka. Naprawdę staram się zrozumieć jej motywy, postawić na jej miejscu, ale mam wrażenie, że Gwen ma po prostu głupią matkę. Całe szczęście nie pojawia się zbyt często.
Natomiast inna postać, która jest ogromnym plusem tej powieści jest Xemrrius. Absolutnie kocham każdą jego wypowiedź, zawsze mnie rozśmiesza.
Druga...

Rzadko wkręcam się w jakąś książkę na tyle, aby po jej przeczytaniu zainteresować się całą trylogią

Ocenka taka sama jak w poprzedniej części. Tak więc jeśli porzednia ci się podobała to zapewne z tą będzie tak samo.

Super książka.

Dyskusje