Zapomniałam, że Cię kocham

Wydawnictwo: Initium
Memoirs of a Teenage Amnesiac
978-83-62577-08-8
Patryk

Gdyby Naomi wybrała reszkę, wygrałaby w rzucie monetą. Nie musiałaby wracać po aparat do redakcji księgi pamiątkowej, nie spadłaby ze schodów i nie uderzyłaby o nie głową. Nie obudziłaby się w karetce z amnezją i z pewnością pamiętałaby swojego chłopaka Ace’a. Może nawet pamiętałaby, z jakiego powodu się w nim zakochała. Rozumiałaby, dlaczego jej najlepszy przyjaciel Will uparcie nazywa ją „Szefową”. Wiedziałaby o nowej rodzinie mamy i o narzeczonej taty. Gdyby Naomi wybrała reszkę, może nigdy nie poznałaby Jamesa, chłopaka o wątpliwej przeszłości i niepewnej przyszłości, który już przy pierwszym spotkaniu miał ochotę ją pocałować. A ona może nie chciałaby odwzajemnić jego pocałunku.
Jednak Naomi wybrała orła…

Po spektakularnym debiucie ("Gdzie Indziej") w swojej kolejnej zaskakującej powieści Gabrielle Zevin mówi o miłości, odkrywaniu własnego „ja” i drugiej szansie na prawdziwe życie.

źródło okładki: wydawca

nadzieja1925 | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Co byś zrobiła, gdybyś:
zapomniała ostatnie cztery lata?
nie pamiętała przyjaciela, chłopaka, znajomych?
zapomniała o rozwodzie rodziców, o ich partnerach i o swojej siostrze?
nie pamiętała większości przedmiotów szkolnych i zapomniała o sensie tego co robiłaś wcześniej?
jakbyś miała zacząć wszystko od początku wśród ludzi, których nie znasz, choć oni ciebie znją?

Ja nie umiem sobie wyobrazić jakby to było, a ty?

Książka opowiada o dziewczynie - Naomi, która przez to, że "runęła" ze schodów, zapomniała wszystko co wydarzyła się w ciągu ostatnich czterech lat. Jesteśmy świadkami jej poczynań, miłości i problemów, których na pewno trochę się znajdzie... Myślicie, że odzyska to co straciła? Że odnajdzie sens tego co robiła? Że znajdzie dawną przyjaźń i miłość? - Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszam do czytania!

| 2015-10-14

Bardzo przyjemna książka. Naomi, która spadając ze schodów, traci pamięć, musi nauczyć się nowej rzeczywistości. Dziewczyna nie pamięta wydarzeń z ostatnich czterech lat. Nie wie, kim jest Ace, a kto to Will, nie wie, po jakiego grzyba oddawała do naprawy gramofon i nie wie, dlaczego chciała zrezygnować z zajęć fotografii w szkole.
Dużo znaków zapytania, a jeszcze więcej tajemnic... Co kryje ojciec i skąd się wziął James?
Zapraszam do lektury! :)

Grafitowa_ | 2011-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Jak jedno zdarzenie może zmienić czyjeś życie? Jednego dnia spędzasz dzień z popularną grupą uczniów w szkole. Tracisz pamięć. Potem zastanawiasz się, dlaczego przyjaźniłaś się z takimi osobami. Dostrzegasz, że robiłaś rzeczy, które teraz wydają ci się złe. Inaczej spoglądasz na świat. Nie jesteś już opryskliwa i chamska. Dajesz szansę innym na poznanie siebie. Tak właśnie jest w tej książce.

Główną bohaterką „Zapomniałam, że Cię kocham” jest Naomi, która wybierając orła przegrała rzut monetą. Musiała się wrócić do redakcji księgi pamiątkowej po aparat. Spadła ze schodów i uderzyła się w głowę. Obudziła się w karetce z amnezją. Nie pamiętała czy ma chłopaka, dlaczego jej najlepszy przyjaciel Will nazywa ją „Szefową”. Nie wiedziała, dlaczego zerwała kontakty z mamą. Będąc w szpitalu poznaje chłopaka, który znalazł ją po wypadku. Jest nim tajemniczy James. Wzbudza zainteresowanie u bohaterki, jednak czego tak naprawdę pragnie chłopak? Naomi dowiaduje się, że wcześniej nie rozmawiała...

Nie wyobrażam sobie jakbym straciła pamięć, nie pamiętała swojej rodziny, bliskich czy swoich znajomych niczego co lubię, czy jakie jedzenie moje ulubione jest.
Główna bohaterka Naomi w wyniku upadku ze schodów traci pamięć nic nie pamięta ze swojego życia, co robiła..jakich ma znajomych.
Poszukuje fragmentów, urywków ze swojego życia, żeby odzyskać całkowicie pamięć.
Wzruszająca, cudna opowieść pełna emocji, miłości i ciepłych uczuć.
Czytało mi się świetnie doskonała książka.

assina | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Zaakceptować nowe życie.
Utrata pamięci na pewno nie jest czymś lekkim i przekonuje się o tym Naomi, która za nic w świecie nie może przypomnieć sobie czterech ostatnich lat swojego życia. I chociaż każdy stara się jak może by jej w tym pomóc, to każdy przecież ma swą własną wersję wydarzeń.
Lekka, bardzo przyjemna i niezobowiązująca powieść - dobra na takie upalne dni. Czyta się ją nieprawdopodobnie szybko przez swobodny styl pisarski i ciągłą akcję. Co prawda, miałam zupełnie inne wyobrażenie po przeczytaniu krótkiego streszczenia z tyłu książki, ale nie czuję żadnego rozczarowania, nawet jestem mile zaskoczona.
"Zapomniałam, że cię kocham" skupia się nie tyle na próbie przypomnienia sobie przeszłości, co po prostu zaakceptowania tego nowego życia,radzenia sobie w nim i poznawania siebie. Głównie jednak raczej opowiada o młodzieńczej miłości, zakochiwaniu się, poznawaniu drugiego człowieka. Jest to też książka z fotografią - gdyż główna bohaterka ma do niej zamiłowanie....

kaasjaa | 2014-04-23
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka "Zapomniałam, że Cię kocham" nie jest zła, jest przeciętna w stosunku do książek, które w ostatnim czasie przeczytałam. Początkowo podobała mi się, jednak z biegiem czasu i kolejnych stron autorka zaczęła nudzić i nie mogłam się skupić tylko na jej czytaniu.

książek: 2063
Strange_Molly | 2011-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2011
LilCa | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 11 października 2015

„Zapomniałam że Cię kocham” to książka mówiąca o tym że każdy wybór ma znaczenia każdy wybór może zmienić nasze życie na zawsze. Naomi dokonała wyboru i musi teraz odkryć swoje życie na nawo.Gabrielle Zevin ukazuje swoim czytelnikom wydarzenia które skłaniają nas do przemyśleń na wielu płaszczyznach. Jeśli chodzi o bohaterów to nie wyróżniają się specjalnie na tle innych poza Jamesem który przykuł moją uwagę. Sama do końca nie wiem czemu może dlatego że przypomina mi on bardzo kogoś kogo znam albo dlatego że pomimo wielu błędów które popełnił i pomimo tego co go spotkało potrafił żyć teraźniejszością i patrzeć w przyszłość. Pewna jestem że Jamesa zapamiętania na długo.Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt książka skończyła się w dość niezrozumiany sposób który wywołał we mnie dość mieszane uczucia. Spodziewała się po tej książce w sumie to niczego wielkiego nie miałam żadnych wygórowanych wymagań ale to co dostałam na koniec zapsuło mi całokształt tej książki.

Violy | 2011-07-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 lipca 2011

Po niezaprzeczalnie spektakularnym debiucie "Gdzie Indziej" Gabrielle Zevin ukazuje piękną powieść o odkrywaniu własnego "ja", walce, miłości, zdradzie. Zaczynając czytać ten utwór nie byłam pewna, czego się po nim spodziewać. Z jednej strony wydawała mi się ona zwykłą powieścią dla nastolatek, których obecnie na rynku jest multum, jednak intuicja podpowiadała mi, że ta książka będzie czymś więcej...

Naomi, główna bohaterka utworu, spada ze schodów, przez co traci pamięć. Nie pamięta niczego, co działo się przez ostatnie cztery lata. Jest zdziwiona, że do szpitala przychodzi jedynie tata. Nie pamięta, że zerwała wszelkie kontakty z matka. Pewien chłopak, który uważa się za jej najlepszego przyjaciela nazywa ją "Szefową". Naomi zapomina, że ma chłopaka a w dodatku pobada w fascynacje Jamsem, który ją uratował.

Pierwsza rzecz, która mnie zachwyciła to fabuła. Autorka podzieliła utwór na trzy części: "Byłam", "Jestem", "Będę". W każdym rozdziale główna bohaterka dowiaduje się...

Olix | 2017-07-26
Na półkach: Romans, Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 26 lipca 2017

Naomi spada ze schodów, uderza się w głowę i traci pamięć. Nie pamięta kilku lat wstecz, więc wszystko wydaje się jej obce - szkoła, najlepszy przyjaciel, chłopak, prowadzenie samochodu... Do czasu odzyskania pamięci (o ile w ogóle ją odzyska) dziewczyna musi poznać wiele rzeczy na nowo.

Książka jest lekka, sympatyczna i wydaje mi się, że idealna na takie letnie dni (właściwie to jeden dzień, gdyż lektura jest króciutka). Styl autorki jest bardzo prosty, fabuła niezawiła, ot takie czytadełko na jeden raz.

Naomi, czyli ofiara felernego wypadku była całkiem fajną postacią, ale nie ukrywam, że czasami nieźle mnie denerwowała. Za to przyjaciela Willa miała genialnego - zabawny, lojalny, mądry, nic tylko takiego ze świecą szukać.

Daję książce uczciwe 6 (a może nawet 6,5) gwiazdek. Nie nudziłam się, troszeczkę się pośmiałam, zakończenie mogło być lepsze, ale nie można mieć przecież wszystkiego ;) Polecam!