Antyrak. Nowy styl życia

2022-02-04
2022-02-04
Grzegorz Kołodziejczyk, Piotr Amsterdamski
zdrowie rak poradnik

Kopalnia wiedzy na temat zapobieganiu raka. Bardzo wartościowa lektura.

Kopalnia wiedzy na temat zapobieganiu raka. Bardzo wartościowa lektura.

Kompendium wiedzy na temat raka, popartej badaniami. Osobiste doświadczenia życiowe autora ubogacają książkę.

Wow, jedna z lepszych książek jakie czytałam na temat zdrowego podejścia do życia, polecam warto przeczytać

Bardzo ciekawa książka o przeciwdziałaniu chorobie raka lub wzmocnieniu organizmowi w walce z nim za pomocą naturalnych metod. Odcięcie się od rakotwórczych rzeczy może przedłużyć życie chorych na raka lub wspomóc w wyzdrowieniu. Odpowiednia dieta (zdrowa żywność),ruch, medytacja lub modlitwa, unikanie stresu, wewnętrzny spokój, czyste środowisko mogą zdziałać cuda w walce z chorobą. Książka jest pełna przypadków chorych, którzy zwalczyli chorobę lub przeżyli więcej lat niż im dawano. Wielu ludzi, pod koniec ich życia, stwierdziło, że ich życie stało się bardziej wartościowe po wprowadzonych zmianach. Skupili się na tym co ważne, wyciszyli i docenili to co mają.

Fenomenalna pozycja - zarówno dla osób dotkniętych chorobą oraz tych, którzy chcą zacząć żyć zdrowiej. Autor wkłada całe serce w opisanie, skąd biorą się nowotwory, jak się rozwijają, a także dlaczego to wszystko: mleko, które pijemy, mięso które jemy, uczucia, które nami kierują - ma wpływ na to, czy zachorujemy. Antyrak to książka, która sięga wgłąb historii po II Wojnie Światowej, by uświadomić nas, jak zmiany w diecie, dostępności produktów oraz naszych zachowaniach, wpływają na nasze zdrowie. Autor sam zachorował na raka lata temu i jestem pewna, że informacje, które tu przekazuje, były skrupulatnie przez niego wyszukiwane i przydadzą się wielu osobom, między innymi w walce z paskudną chorobą, jaką jest nowotwór, choć również z otyłością czy nadwagą. Wszystkim Czytelnikom, którzy cierpią z powodu zmian w swoim organiźmie życzę dużo siły i odwagi, a na pewno polecam tę książkę, która przyda się niezmiernie.

Książka bardzo ważna, zawierająca szereg porad nie tylko jak radzić sobie w obliczu ciężkiej choroby, ale też przede wszystkim jak jej zapobiegać. To co zasługuje tutaj na szczególną uwagę to fakt, że autor nie podaje tutaj jedynie suchych porad, ale też wyjaśnia dlaczego coś działa i jakie mechanizmy biologiczne odpowiedzialne są za konkretne rzeczy dziejące się w naszym organizmie. Jest to miła odmiana od wszelkiej maści poradników, które skupiają się jedynie na radach typu: "jedz ryby, dużo się ruszaj, myśl pozytywnie". Jest to pierwsza książka, gdzie mam poczucie, że ktoś faktycznie coś wyjaśnia.

Dodatkowym plusem tej książki jest to, ze jest po prostu dobrze napisana i czyta się ją lekko. Może ostatnie rozdziały, gdzie autor skupia się na psychologicznych aspektach walki z nowotworem mają kilka nudniejszych fragmentów, ale ogólnie czyta się dobrze.

Bardzo wartościowa pozycja.

Zbiór cennych rad, wszystko podparte badaniami, a jeśli nie - to autor o tym informuje, odwołania do literatury fachowej. Mimo, że o walce z rakiem, to jednak napawa optymizmem. Szczerze polecam do przeczytania

Początek ciekawy potem już tak trochę nudzi.

Początek ciekawy potem już tak trochę nudzi.

Wspaniała książka! Polecam każdemu, bez względu na stan chorobowy lub jego brak.
Rzetelna wiedza potwierdzona wieloma źródłami.

Rzetelna wiedza potwierdzona wieloma źródłami.

Książka napisana w przystępny sposób, lecz bez zbytniego uproszczenia. Autor objaśnia mechanizmy stojące za powstawaniem chorób nowotworowych oraz proponuje konkretne akcje w celu przeciwdziałania im. Całość dodaje dużej nadziei, że to każdy z nas odpowiada w dużej mierze za swoje zdrowie i brak problemu z tego typu chorobą w przyszłości.

• Zdrowie
  • Poradniki