Okładka książki Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję. Naturalne metody zwalczania depresji i stresu bez leków i psychoanalizy
David Servan-Schreiber Wydawnictwo: Albatros poradniki
poradniki
Guérir : le stress, l'anxiété et la dépression sans médicaments ni psychanalyse
Albatros
2009-11-01
2009-11-01
978-83-7659-017-2
Barbara Krupa
depresja stres lęk

Autor tego poradnika naprawdę nie próbuje nam wcisnąć tandetnych historyjnek w kiepskim, naiwnym opakowaniu. Dostajemy od niego pigułkę lekkostrawnych informacji, ale opatrzonych potężną bibliografią i ilością przypisów do najbardziej prestiżowych publikacji medycznych. Schreiber mówi do nas językiem obrazowym, sympatycznym i niemal czułym*
*opinia jest fragmentem recenzji http://magazyn-opinii.blogspot.com/2015/10/zdrowiej-pokonaj-lek-stres-i-depresje.html

*opinia jest fragmentem recenzji...

Początek ciekawy. Przedstawione są wyniki badań nad mózgiem, które pokazują istnienie dwóch ośrodków: racjonalnego i emocjonalnego. Podane ćwiczenia mogą przynosić ulgę, ale nie oszukujmy się nie są skuteczne w przypadku depresji i poważniejszych zaburzeń psychicznych, których przyczyną są wewnętrzne konflikty, które wymagają po prostu solidnej i systematycznej terapii.

Ciekawa.

Ciekawa.

David Servan-Schreiber Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję. Naturalne metody zwalczania depresji i stresu bez leków i psychoanalizy Zobacz więcej