Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję. Naturalne metody zwalczania depresji i stresu bez leków i psychoanalizy

Tłumaczenie: Barbara Krupa
Wydawnictwo: Albatros
Guérir : le stress, l'anxiété et la dépression sans médicaments ni psychanalyse
978-83-7659-017-2
depresja, stres, lęk
poradniki
inndependent

Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję jest kolejną publikacją dr Davida Servan–Schreibera po bestsellerowej książce "Antyrak. Nowy styl życia". Autor opisuje nowoczesne metody skutecznej walki ze stresem i depresją. Książka zawiera porady dotyczące terapii bez użycia środków farmakologicznych. W przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy pracy mózgu i organizmu ludzkiego narażonego na działanie silnych negatywnych emocji. Do doskonała lektura dla wszystkich osób poszukujących alternatywnych sposobów na definitywne i trwałe zwalczenie depresji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

dario | 2013-10-05
Przeczytana: 12 maja 2014

Początek ciekawy. Przedstawione są wyniki badań nad mózgiem, które pokazują istnienie dwóch ośrodków: racjonalnego i emocjonalnego. Podane ćwiczenia mogą przynosić ulgę, ale nie oszukujmy się nie są skuteczne w przypadku depresji i poważniejszych zaburzeń psychicznych, których przyczyną są wewnętrzne konflikty, które wymagają po prostu solidnej i systematycznej terapii.

Brudnopis Parzych | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Autor tego poradnika naprawdę nie próbuje nam wcisnąć tandetnych historyjnek w kiepskim, naiwnym opakowaniu. Dostajemy od niego pigułkę lekkostrawnych informacji, ale opatrzonych potężną bibliografią i ilością przypisów do najbardziej prestiżowych publikacji medycznych. Schreiber mówi do nas językiem obrazowym, sympatycznym i niemal czułym*
*opinia jest fragmentem recenzji http://magazyn-opinii.blogspot.com/2015/10/zdrowiej-pokonaj-lek-stres-i-depresje.html

Sebastian | 2013-02-25

Ciekawa.