Ja

poradniki
JK
2009-01-01
1994-01-01

Wiele przydatnych i aktualnych rzeczy. Pisana lekkim językiem, przyjemnym do czytania. Niektóre rady rzeczywiście zastosuje w swoim życiu. Nie jestem przekonana co do afirmacji oraz podświadomości aczkolwiek książka nie jest oparta wyłącznie na tym co jest dla niej na plus.

Troche miałkie momentami oczywiste, ale jak na tego typu książkę, mało jest żenujących wypowiedzi. Dość dobra.

1. arcydzieło polskiego rozwoju na bazie B.Tracy'ego. Planowanie, deadlineowanie, pozytywne myślenie, odpowiedzialność, nieobwinianie innych, zasługiwanie, brak obawy przed niepowodzeniem. Do przeczytania przez każdego człowieka sukcesu w PL.

Dużo dobrych życiowych rad, ktorych naprawdę warto posłuchać. Do mnie trafiły zwłaszcza rozdziały o rodzinie i wychowaniu dzieci. Książka ma też słabsze rozdziały - moim zdaniem - są to te początkowe (geny, Dawkins). Całościowo - bardzo dobra pozycja. Mocna ósemka.

Książkę polecono mi przeczytać, a ja lubię polecajki, więc udałam się do biblioteki. Korzystacie ? Mimo, że mam swoją w domu, to dość często wędruje po różnych miejscowych bibliotekach.

Co do poradnika. Część rzeczy otwarła mi oczy, mogłam skupić się na swoim Ja. Kim jestem ? To, że jestem molem ksiażkowym i kocham wzór żeby wiecie :D
A więcej ? No właśnie...

Za dużo było tu odniesień do innych książek, same nazwiska i tytułu, za dużo.

Czy polecam? Ja nie znalazłam w niej tego co na przykład wyniosłam z "Czuła przewodniczka ", ale nie była zła.

A więcej ? No właśnie...

Za dużo...

Łatwo się czyta. Szybko. Dużo porad. Samoświadomość, samoakceptacja. Uważam tą pozycję za wartościową. Polecam ludziom, którzy lubią czytać o samorozwoju.

Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w życiu. A było ich sporo. Napisana z pasją i sercem. Must have w biblioteczce. Książka, do której będę wracać po inspirację, refleksję i zrozumienie siebie i innych ludzi.

Poradnik bez drażniącej poradnikowej formy. Szczególnie dobra pierwsza część książki tłumacząca działanie mózgu człowieka. Pokazuje, że można się spełniać
i jest to fakt logiczny.

i jest to fakt logiczny.

Nie jestem największym fanem książek 'motywacyjnych' czy 'popularno psychologicznych'. Niwiński w swoim 'ja' zawarł jednak więcej treści niż może się to wyadawć po tak niewielkim tytule. Książkę czyta się nadpodziw lekko i przyjemnie przy jednoczesnym dźwignięciu poczucia własnej wartości. Po prostu super! :D

Zdecydowanym plusem książki jest przytoczenie przez autora masy innych dzieł do których się odwołuje i przytacza cytaty. Skutkiem tego jest pokazanie czytelnikowi, że autor pokazuje nie tylko swoje podejście do życia ale też innych. Czy książka jest ciekawa? Kolejnym plusem jest nawiązywanie do religii, przy równoczesnym niedyskryminowaniu osób niewierzących. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż sam jestem ateistą. Jeszcze jednym plusem książki jest zdecydowanie dawanie "życiowych przykładów" aby unaocznić czytelnikowi wiedzę. Czy książka ma jakieś minusy? Trudno powiedzieć, ponieważ takowych nie zauważyłem. Jedynym "minusem" był fakt, że nie jest to lektura "do poduszki", ponieważ trzeba się bardzo skupiać na tym co się czyta.
Czy warto więc sięgnąć po tą książkę? Oceń sam.

• Poradniki
  • Psychologia