Ja

Wydawnictwo: JK
poradniki

Książka poświęcona jest temu JA, które każdy człowiek nosi w sobie. Rodzimy się bez „instrukcji użycia" i nie potrafimy odkryć wielkich możliwości, które, jak zaklęty dżin, zamknięte są w naszym wnętrzu. Książka pokazuje, jak uwolnić tego wielkiego ducha i zaprząc go do pracy dla siebie. Możesz polepszyć swoje życie bez konieczności zmieniania otoczenia. Nie musisz czekać, aż coś się zmieni i...

Możesz polepszyć swoje życie bez konieczności zmieniania otoczenia. Nie musisz czekać, aż coś się zmieni i ktoś Ci pomoże - pomóż sobie sam. Możesz odkryć radość i szczęście, jakiego jeszcze nie znałeś. Przeczytanie tej książki i zastosowanie praktycznych rad w niej zawartych może całkowicie zmienić Twoje życie. Dowiesz się, jak wyzwolić się z programowania narzuconego przez rodzinę, szkołę i otoczenie, jak osiągnąć sukces i być szczęśliwym bez poczucia winy.

Przeczytałam tę książkę wiele lat temu i zrobiła na mnie tak duże wrażenie, że po kilkunastu pierwszych stronach oddałam ją właścicielowi (to był pożyczony egzemplarz) i kupiłam sobie własną. Lubię czytać własne książki, bo mogę w nich zazanaczać zdania, które spodobały mi się. Ta książka uświadomiła mi, że możemy świadomie kształtować swoje życie albo przynajmniej świadomie podejmować takie próby:) Dowiedziałam się, że sama dysponuję swoimi "narzędziami psychologicznymi" (tak to naukowo nazwę) do wpływania na jakość swojego życia. Książka zawiera wiele świetnych sformułowań. Niektóre z nich są oczywiste inne mniej, ale nie zawsze sami potrafilibysmy je zwerbalizować.

mantra | 2010-06-13
Przeczytana: 2001 rok

Pierwsza książka psychologiczna jaką przeczytałam. Absolutnie poszerzyła moje patrzenie na świat i pomogła zrozumieć kilka zawiłości świata ;) Polecam, zwłaszcza młodym (mniej niż 15 lat) zainteresowanym psychologią. Dobra pozycja by zacząć przygodę z tą fascynującą dziedziną.

Nairda | 2014-02-11

Bardzo dobra książka dla wszystkich rozpoczynających samodoskonalenie się i rozwój osobisty, ale także i dla tych już troszkę bardziej obytych w temacie. Czytałem kilka razy na przestrzeni lat i ciągle mogę z niej coś wyciągnąć dla siebie. Pozdrawiam!

kris81CK | 2015-03-17
Przeczytana: marzec 2015

"Jeżeli ktoś przeczytał tę książkę, popatrzy na siebie inaczej" - napisał w posłowiu Stefan Bratkowski. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Książka nie jest odkrywcza - bazuje na wiedzy wielu trenerów motywacji (np. Briana Tracy). Jednak biorąc pod uwagę datę powstania (lata 90te ubiegłego stulecia) oraz zakładając, że w owym czasie rynek tego typu publikacji w Polsce był bardzo ubogi, książka ta była zapewne dziełem przełomowym dla wielu osób. Na pewno daje do myślenia oraz otwiera oczy na pewne zagadnienia - czyż nie o tego zaczyna się proces samodoskonalenia?

Koczi | 2014-08-02
Przeczytana: lipiec 2014

Rewelacja! Każdy powinien przeczytać tę książkę chociaż raz! :)

Libra | 2016-10-06
Przeczytana: 01 października 2016

Praktyczny poradnik budowania Poczucia Własnej Wartości, przy pomocy samouświadomienia oraz prostych technik odpierania ataków Manipulacji

Bebe | 2013-06-09

Książka omawia mechanizm działania świadomości i podświadomości. Autor zwraca uwagę czytelnika na moc kreowania własnej rzeczywistości za pomocą myśli, czynów i postawy. Pozytywna książka zachęcająca do działania i przejęcia odpowiedzialności za własne życie.

Bryledoczytania | 2014-11-02

Rewelacyjna książka napisana bardzo przystępnym językiem. Polecam każdemu, kto chce głębiej poznać swoje 'ja' :)

alijka | 2014-06-21

Bardzo dobra pozycja z serii- zmień swoje życie. Ponadczasowe porady psychologiczne.

Anna | 2014-05-29

Książka nie tylko do przeczytania. Cenna lekcja dla każdego z nas