Ja

Wydawnictwo: JK
poradniki

Książka poświęcona jest temu JA, które każdy człowiek nosi w sobie. Rodzimy się bez „instrukcji użycia" i nie potrafimy odkryć wielkich możliwości, które, jak zaklęty dżin, zamknięte są w naszym wnętrzu. Książka pokazuje, jak uwolnić tego wielkiego ducha i zaprząc go do pracy dla siebie. Możesz polepszyć swoje życie bez konieczności zmieniania otoczenia. Nie musisz czekać, aż coś się zmieni i...

Możesz polepszyć swoje życie bez konieczności zmieniania otoczenia. Nie musisz czekać, aż coś się zmieni i ktoś Ci pomoże - pomóż sobie sam. Możesz odkryć radość i szczęście, jakiego jeszcze nie znałeś. Przeczytanie tej książki i zastosowanie praktycznych rad w niej zawartych może całkowicie zmienić Twoje życie. Dowiesz się, jak wyzwolić się z programowania narzuconego przez rodzinę, szkołę i otoczenie, jak osiągnąć sukces i być szczęśliwym bez poczucia winy.

Cezar Kolcz | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

Zdecydowanym plusem książki jest przytoczenie przez autora masy innych dzieł do których się odwołuje i przytacza cytaty. Skutkiem tego jest pokazanie czytelnikowi, że autor pokazuje nie tylko swoje podejście do życia ale też innych. Czy książka jest ciekawa? Kolejnym plusem jest nawiązywanie do religii, przy równoczesnym niedyskryminowaniu osób niewierzących. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż sam jestem ateistą. Jeszcze jednym plusem książki jest zdecydowanie dawanie "życiowych przykładów" aby unaocznić czytelnikowi wiedzę. Czy książka ma jakieś minusy? Trudno powiedzieć, ponieważ takowych nie zauważyłem. Jedynym "minusem" był fakt, że nie jest to lektura "do poduszki", ponieważ trzeba się bardzo skupiać na tym co się czyta.
Czy warto więc sięgnąć po tą książkę? Oceń sam.

Przeczytałam tę książkę wiele lat temu i zrobiła na mnie tak duże wrażenie, że po kilkunastu pierwszych stronach oddałam ją właścicielowi (to był pożyczony egzemplarz) i kupiłam sobie własną. Lubię czytać własne książki, bo mogę w nich zazanaczać zdania, które spodobały mi się. Ta książka uświadomiła mi, że możemy świadomie kształtować swoje życie albo przynajmniej świadomie podejmować takie próby:) Dowiedziałam się, że sama dysponuję swoimi "narzędziami psychologicznymi" (tak to naukowo nazwę) do wpływania na jakość swojego życia. Książka zawiera wiele świetnych sformułowań. Niektóre z nich są oczywiste inne mniej, ale nie zawsze sami potrafilibysmy je zwerbalizować.

kris81CK | 2015-03-17
Przeczytana: marzec 2015

"Jeżeli ktoś przeczytał tę książkę, popatrzy na siebie inaczej" - napisał w posłowiu Stefan Bratkowski. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Książka nie jest odkrywcza - bazuje na wiedzy wielu trenerów motywacji (np. Briana Tracy). Jednak biorąc pod uwagę datę powstania (lata 90te ubiegłego stulecia) oraz zakładając, że w owym czasie rynek tego typu publikacji w Polsce był bardzo ubogi, książka ta była zapewne dziełem przełomowym dla wielu osób. Na pewno daje do myślenia oraz otwiera oczy na pewne zagadnienia - czyż nie o tego zaczyna się proces samodoskonalenia?

mantra | 2010-06-13
Przeczytana: 2001 rok

Pierwsza książka psychologiczna jaką przeczytałam. Absolutnie poszerzyła moje patrzenie na świat i pomogła zrozumieć kilka zawiłości świata ;) Polecam, zwłaszcza młodym (mniej niż 15 lat) zainteresowanym psychologią. Dobra pozycja by zacząć przygodę z tą fascynującą dziedziną.

Nairda | 2014-02-11

Bardzo dobra książka dla wszystkich rozpoczynających samodoskonalenie się i rozwój osobisty, ale także i dla tych już troszkę bardziej obytych w temacie. Czytałem kilka razy na przestrzeni lat i ciągle mogę z niej coś wyciągnąć dla siebie. Pozdrawiam!

Koczi | 2014-08-02
Przeczytana: lipiec 2014

Rewelacja! Każdy powinien przeczytać tę książkę chociaż raz! :)

gluk | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2008

Nie jestem największym fanem książek 'motywacyjnych' czy 'popularno psychologicznych'. Niwiński w swoim 'ja' zawarł jednak więcej treści niż może się to wyadawć po tak niewielkim tytule. Książkę czyta się nadpodziw lekko i przyjemnie przy jednoczesnym dźwignięciu poczucia własnej wartości. Po prostu super! :D

Libra | 2016-10-06
Przeczytana: 01 października 2016

Praktyczny poradnik budowania Poczucia Własnej Wartości, przy pomocy samouświadomienia oraz prostych technik odpierania ataków Manipulacji

Bebe | 2013-06-09

Książka omawia mechanizm działania świadomości i podświadomości. Autor zwraca uwagę czytelnika na moc kreowania własnej rzeczywistości za pomocą myśli, czynów i postawy. Pozytywna książka zachęcająca do działania i przejęcia odpowiedzialności za własne życie.

Bogdan | 2017-04-13

Jak dla mnie bezapelacyjny klasyk :) Bardzo lubię do tej książki wracać.