Jak pokonać swoje zmęczenie

Okładka książki Jak pokonać swoje zmęczenie Karina Antram
Okładka książki Jak pokonać swoje zmęczenie
Karina Antram Wydawnictwo: Muza zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Fix Your Fatigue: 5 Steps to Regaining Your Energy
Muza
2024-01-17
2024-01-17
Ewa Ziembińska

"Ciągłe zmęczenie nie jest stanem normalnym. To głos twojego ciała, które mowi Ci, że coś jest nie tak. Czas go posłuchać, zrozumieć i coś z tym zrobić."

Jestem zmeczona/y.
Jak często to mówisz?
A może ktoś bliski uskarża się na zmęczenie, brak sił i motywacji do życia?
O ile, zmęczenie spowodowane ciężkim dniem jest zupełnie naturalne, o tyle, przewlekłe zmęczenie, które pozbawia nas sił to już ogromny problem, którego nie możemy bagatelizować.
Warto wiedzieć, jak działa nasz organizm, by zrozumieć od czego zależy nasze samopoczucie.
Jest wiele czynników warunkujących poziom naszej energii, ale najważniejsza jest praca.. mitochondriów. To centra energetyczne komórki i to w nich tkwi klucz do poziomu naszej energii.
Warto przyjrzeć się temu, co zużywa naszą energię? Czy są to:
- czynniki umysłowe (stres, stany lękowe, depresja, nasze nastawienie),
- czynniki fizyczne (odżywianie, oddychanie, sen, zdrowie jelit, ruch, nawodnienie, wiek, płeć, waga, nawyki żywieniowe, niedobory, toksyny),
- czynniki emocjonalne (emocje, więzi)
- samospełnienie (sens, cele, kreatywność, typ osobowości).
Czy można w takim razie pokonać zmęczenie?
Tak! Autorka proponuje Plan Pięciu Kroków, pod którym Ja podpisuje się obiema rękami ❤️
Podstawy, o które powinien zatroszczyć się każdy z Nas, to: odżywcza dieta, zadbanie o zdrowie jelit, wyregulowanie rytmu dobowego, zadbanie o sen i jego jakość, regularna aktywność fizyczna, wprowadzenie niezbędnych suplementów oraz zadbanie o pracę mózgu i unikanie przebodźcowania.
W tym wszystkim należy pamiętać o tym, że już małe zmiany, jak np. odłożenie telefonu na 2 godziny przed snem może diametralnie zmienić Nasze samopoczucie!

Ta książka jest REWELACYJNA!
Napisana w jasny i klarowny sposób. Autorka zwraca uwagę na absolutne podstawy, o których wielu z Nas zapomniało biorąc udział w "wyścigu szczurów". Kolejna zarwana noc, kolejna kawa czy energetyk zrobi więcej złego, niż dobrego.
Przeczytajcie tą książkę i pomyślcie, co tak naprawdę zużywa Waszą cenną energię życiową.
Możecie to naprawić! Macie tą supermoc!

Jestem zmeczona/y.
Jak często to mówisz?
A może ktoś bliski uskarża się na zmęczenie, brak sił i motywacji do życia?

"Jak pokonać swoje zmęczenie" to poradnik skoncentrowany na poprawie zdrowia fizycznego poprzez rozprawienie się z uczuciem ciągłego zmęczenia. Autor, Karina Artman, proponuje podejście, ukierunkowane na małe kroki, które mają prowadzić do odzyskania energii i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Książka składa się z dwóch głównych części. Pierwsza z nich to teoretyczna sekcja, zawierająca pięć rozdziałów skłaniających czytelnika do wsłuchania się we własne ciało. Autor zachęca do szukania źródeł zmęczenia i odkrycia, gdzie ukryła się utracona energia. W tej części czytelnik dowiaduje się, czy i jak można naprawić stan swojego zdrowia. Druga część skupia się na praktycznych krokach do pokonania przemęczenia, oferując czytelnikowi pięć konkretnych etapów, które pomogą mu odzyskać siły.

Jedną z głównych zalet poradnika jest jego indywidualne podejście do problemu zmęczenia. Artman nie narzuca jednej uniwersalnej metody, ale zamiast tego pomaga czytelnikom zidentyfikować przyczyny swojego zmęczenia i dostosować odpowiednie strategie.

Treść książki jest niezwykle ciekawa, prezentując wiedzę, której często nie znajdziemy w tradycyjnych poradnikach zdrowotnych czy wizytach lekarskich. Autorka przekazuje praktyczne wskazówki dotyczące dbania o siebie, kiedy ciało wysyła sygnały, że coś jest nie tak.

Styl pisania jest przystępny, co sprawia, że książka jest łatwa do zrozumienia dla różnych grup czytelników. Dodatkowo, ilustracje zawarte w książce pomagają w lepszym zrozumieniu prezentowanej wiedzy, nadając treści jeszcze większą klarowność.

Jeśli posłuchasz szeptu swojego ciała, nie będziesz musiał słuchać jego krzyku” Autor nieznany

Chciałabym Wam powiedzieć że nie potrzebuję tej książki. Chciałabym również abyście i Wy jej nie potrzebowali. Jednak rzeczywistość jest całkiem inna. Ta książka przyszła do mnie w idealnym momencie. Ponad 6 lat jestem zmęczona. Nie wiedziałam, że bycie pełnoetatową matką i house menager pociąga za sobą taki deficyt energii.

Autorka przeszła podobną drogę. Wiele lat bagatelizowała sygnały swojego ciała aż była w miejscu w którym musiała DZIAŁAĆ! Przebyła długą drogę. Najważniejsze jest to, że wyszła na prostą, a swoją wiedzą dzieli się ze swoimi pacjentami. Teraz także z nami, poprzez swoją książkę.

„Jak pokonać swoje zmęczenie” rozpoczyna się od wsłuchania w nasze ciało. Dlaczego jesteśmy zmęczeni i gdzie uchodzi z nas moc, chęć do działania. Co dokładnie dzieje się w naszym ciele. Jakie procesy w nim zachodzą. Te na które mamy wpływ i te niezależne od nas. Jakie znaczenie na energię mają różne choroby. Byłam zaskoczona jak bardzo praca mózgu (nawet w czasie spoczynku) zabiera nam sił. Czyli zamartwiając się, złoszcząc zabiegamy sobie nieświadomie energię co powoduje zmęczenie. Lekarz widzi objawy, przepisuje leki ale rzadko dochodzi do głównych przyczyn złego stanu pacjenta.

Są jednak dobre wiadomości. Jest WIELE działań które możemy sami wprowadzić w życie, Dzięki którym poprawimy komfort życia. Jednym z nich jest zmiana żywienia. Ja jakiś rok temu zmieniałam dietę. Lekarz doradzał czego nie jeść ale nie mówił jak i co jeść. Wiedzy szukałam wszędzie: w książkach, Internecie, u znajomych… Teraz widzę olbrzymią różnicę. Tylko to jeszcze za mało. Teraz po przeczytaniu książki to wiem. Bo o ile jedzenie to lwia część o tyle są inne czynniki wpływające na mój sen i siły.

Książka pokaże ci w jaki sposób całościowo spojrzeć na problem. Wypunktuje jakie są kroki do pokonania zmęczenia. Co można zrobić od razu – i co często jest bardzo proste a zapominamy o tym. Podoba mi się, że wiele teorii które przedstawia autorka jest poparte badaniami. Na końcu każdego rozdziału jest podsumowanie, które zostało nazwane ZZNP (zbyt zmęczony, nie przeczytałem) dla osób które na razie są zbyt zmęczone i nie mają siły przeczytać całego rozdziału. To swoisty spojler, który może pomóc tym najbardziej zmęczonym.

Publikacja wyjaśniła mi dlaczego ważne jest zwrócić uwagę na różne aspekty i ich nie zaniedbywać. To moja skarbnica wiedzy. Informacjami z niej podzieliłam się już z trzema osobami.

Przygnieciona nawałem obowiązków zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy ostatnio odczuwam ciągle zmeczenie, a mój organizm od dłuższego czasu daje mi sygnały, iż czas coś zmienić by poprawić swoje samopoczucie.
Autorka poradnika Karina Antram uświadomiła mi wiele ważnych rzeczy, zwróciła uwagę na wiele aspektów życia, które wymagają zmiany by mój organizm miał czas na regenerację. Dała mi też narzędzia by zacząc działać. Pokazała jak wiele mojej energi pochłaniają różne sytuacje, które przytrafiają mi się w życiu, ale jak wiele złych nawyków wypompowuje ze mnie energię.
Znacie to powiedzenie: "Z pustego to i Salomon nie naleje".
To jest tak bardzo bardzo prawdziwe a lektura tego poradnika dostanie mi to uświadmomiła. Przecież nie mamy niewyczerpanych pokładów energi. Skoro nasze telefony, tablety komputery potrzebują by je ładować aby mogły pracować to my ludzie tym bardziej. Nasze zasoby też się kiedyś się kończą, a wtedy nasz organizm zaczyna się buntować i dawać nam sygnały, że coś jest nie tak. Musimy nauczyć się oszczędzać naszą energi, dbać o to żeby jej wycieki nie były tak duże.
Karina Antram w swoim poradniku daje czytelnikom wiele cennych wskazówek. Zwraca uwagę na to jak ważne są właściwe nawyki, odpowiednia i zbilansowana dieta oraz suplementacja. Jak ważny jest dla własciwego funkcjonowania organizmu i naszego zdrowia wysiłek fizyczny.

Całość napisana jest bardzo przejrzystym i przystępnym językiem. Książka jest bardzo ciekawa. Autorka połączyła teorie z praktyką, a to sprawiło, że wiedzą tam zawarta była jeszcze lepiej przyswajalna pomagając czytelnikowi wprowadzić w życie wskazówki spisane przez autorkę na kartach poradnika.
Gorąco polecam ja wszystkim. Ja osobiście niejednokrotnie jeszcze do niej wrócę💚💙

Każdy człowiek odczuwa czasem zmęczenie. Niekiedy to zmęczenie jest długotrwałe, przeszkadzające nam w normalnym funkcjonowaniu. Sama w ostatnim czasie się z tym zmagam, a po wykonaniu odpowiednich badań stwierdzono u mnie anemię. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po tą pozycję, choć zwykle nie czytam tego typu książek.

Autorka w przejrzysty i w ciekawy sposób przedstawia nam co może być przyczyną ciągłego zmęczenia i jak możemy tego uniknąć. Proste zasady jakie opisuje pokazują co należy zmienić w naszym życiu, żeby poprawić jego jakość. Wszystko bazuje na naukowych badaniach, autorka pokazała nam jak nasz styl życia, dieta, nałogi, sen i zdrowie psychiczne mają wpływ na to jak się czujemy. Wystarczy naprawdę niewiele, aby poprawić swój stan. Przewlekłe zmęczenie może również prowadzić do wielu innych chorób. Dlatego czasem warto przeanalizować swoje życie i poprawić w nim to co nam szkodzi.

Uważam że to bardzo ciekawa pozycja, szczególnie dla osób, które zmagają się z ciągłym zmęczeniem i chcą to zmienić. Polecam.

Autorka w przejrzysty i w ciekawy sposób przedstawia...

Nagłe, długotrwałe spadki energetyczne, brak sił do działania, mgła mózgowa...
Jak pokonać chroniczne zmęczenie i złe samopoczucie? Jak znowu poczuć się dobrze we własnym ciele i w pełni cieszyć się życiem? Karina Antram w niebywale przystępny, ale rzetelny sposób pokazuje, jak metodą małych, możliwych do zrealizowania kroków, pokonać ciągłe zmęczenie i odzyskać zdrowie.

Ta książka nie jest kolejnym, zwykłym poradnikiem, to pozycja ucząca, jak stać się dla siebie dobrym, troskliwym, a w efekcie odzyskać kontrolę nad własnym samopoczuciem, zdrowiem. Autorka funduje czytelnikom masę cennych wskazówek, ważnych zmian, których stopniowe wprowadzanie dość szybko przyniesie pożądane efekty. Co ważne, pomaga także odnaleźć samo źródło zmęczenia, które w przypadku każdego człowieka może okazać się zupełnie inne. Znajdziemy tu także mnóstwo wartościowych informacji dotyczących wartości odżywczych pokarmów czy mikrobiomu jelitowego, ale też opisy suplementów, ekstraktów roślinnych oraz zadania do wykonania, które będą nieocenioną pomocą w osiąganiu wymarzonych efektów.

Wszystkie zagadnienia nakreślone zostały bardzo lekkim, przyjemnym piórem, dzięki czemu nie otrzymaliśmy oschłego, niezrozumiałego podręcznika, ale błyskotliwą, fascynującą lekturę, skierowaną konkretnie do nas. Bardzo spodobało mi się, że książka nasycona została autentycznymi historiami, które udowadniają, że każdy jest inny. Dzięki tym opowieściom, publikacja przestaje być zwykłym poradnikiem, silnie angażuje czytającego i daje nadzieję, że wprowadzając opisane kroki, pomału uda mu się pokonać ten rozległy problem.

„Jak pokonać swoje zmęczenie” to wyjątkowa pozycja, jaka nie tylko umożliwia usystematyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, ale także dostarcza wielu cennych, przetestowanych porad, których zastosowanie może okazać się dla chorych prawdziwym błogosławieństwem. Bezsprzecznie, ta wartościowa publikacja pomoże pożegnać chroniczne zmęczenie, odzyskać dawną energię, a tym samym polepszyć jakość życia! Polecam gorąco!

Nagłe, długotrwałe spadki energetyczne, brak sił do działania, mgła mózgowa...

Czy sięgacie czasem po poradniki ??
Ja lubię do nich zaglądać, do tego podeszłam z ciekawością i wiecie co, nie zawiodłam się, autorka nam tu nie narzuca żadnych twardych zasad, a jedynie sugeruje nam co możemy zrobić i jak zacząć działać, żeby nabrać tej energii. Dzięki temu poradnikowi zyskałam wiele ciekawych wskazówek, które zamierzam wykorzystać i twierdzę, że to jeden z lepszych poradników zdrowotnych. Przedewszystkim ten poradnik jest napisany zrozumiałym językiem dla wszystkich, nie ma obaw, że coś do nas nie dotrze, ponieważ niektóre pojęcia mogą wydawać się niezrozumiałe, to na końcu mamy słownik terminów i możemy sobie sprawdzić co dokładnie dane pojęcia znaczą. Cała książka oparta jest na aktualnych publikacjach naukowych, co dodaje jej wiarygodności. A więc czas zadać sobie pytanie dla czego wy jesteście zmęczeni i co z was tą energię wysysa? Jeżeli nie możecie znaleźć na to pytanie odpowiedzi, polecam sięgnąć właśnie po ten poradnik, może i wam pomoże i nauczycie się wsłuchiwać w swoje ciało

Czy sięgacie czasem po poradniki ??

Chyba mogę stwierdzić, że temat a raczej problem o którym jest najnowszy poradnik od wydawnictwa Muza dotyczy każdego z nas. A mowa tu o zmęczeniu. Macie może swoje patenty jak sobie z nim radzić? Jeśli nie, to polecam Wam książkę pod tytułem "Jak pokonać swoje zmęczenie" Kariny Antram. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to: Wsłuchaj się w ciało. Autorka pomaga nam zrozumieć co to jest zmęczenie, skąd się bierze i jakie choroby powodują ciągłe zmęczenie. Musimy uważnie przyglądać się swojemu organizmowi i zwracać uwagę jakie sygnały nam wysyła. Druga część książki to: Pięć kroków do pokonania przemęczenia. Każdy z kroków jest tutaj dokładnie przeanalizowany, dzięki temu mamy dużo praktycznych wskazówek jak odzyskać energię. Autorka na podstawie aktualnych badań naukowych ukierunkowuje nas co jeść, jak poprawić funkcjonowanie swoich jelit oraz jak ważna jest równowaga między ruchem a odpoczynkiem. Bardzo ciekawa propozycja dla każdego.

Zapraszam na recenzję poradnika, który każdy powinien poznać. Mowa o "Jak pokonać zmęczenie" Karina Antram.

Zmęczenie, choroba współczesnego świata. Kto w dzisiejszych czasach nie jest zmęczony? Praca, dzieci, obowiązki domowe, zajecia dodatkowe. Ciągle za czymś biegamy, nie zważając na nasz organizm, który daje nam głośne sygnały.
Karina Antram daje nam wskazówkę jak pokonać swoje zmęczenie w postaci pięciu kroków do odzyskania energii. Wyjaśnia nam, skąd bierze się zmęczenie, kto i co kradnie nam energię, ale również daje wskazówki jak zadbać o nasze jelita czy też jak podkręcić sen i wysyłek. Ponadto autorka daje nam wskazówki na temat suplementów, które pomogą nam odzyskać zdrowie i energię.

Kochani jeśli ciągle jesteście zmęczeni, brakuje wam energii,to koniecznie musicie sięgnąć po książkę. Gorąco polecam.

Karina Antram daje nam wskazówkę jak...

“Jak pokonać swoje zmęczenie” to poradnik, który przybliża nam to co dzieje się w naszym organizmie. Pomaga zrozumieć czym jest zmęczenie i jak tracimy energię. Pokazuje jak można temu zapobiec i co ważne jest dla dobrego samopoczucia. Polecam każdemu kto chce zgłębić temat zmęczenia i nabrać energii.

Recenzja: https://kotkawaiksiazki.pl/jak-pokonac-swoje-zmeczenie-karina-antram-recenzja/

Recenzja:...

• Chcę kupić
  • Popularnonaukowe
  • Legimi rozwój

Dodaj cytat z książki Jak pokonać swoje zmęczenie