Można żegnać się wiele razy

Okładka książki Można żegnać się wiele razy David Servan-Schreiber
Okładka książki Można żegnać się wiele razy
David Servan-Schreiber Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
On peut se dire au revoir plusieurs fois
Albatros
2012-03-21
2012-03-21
Wiktoria Melech
David Servan-Schreiber pamiętnik choroba nowotworowa

Książka jest cennym uzupełnieniem pozycji "Antyrak", dzięki niej dowiadujemy się trochę więcej na temat tego jak potoczyły sie dalsze zmagania autora ze śmiertelną chorobą. Przypomina on też pokrótce najważniejsze zalecenia dotyczące holistycznego podejścia do walki z chorobą. Sam wypunktowuje również błędy, które mogły spowodować u niego nawrót choroby. Bardzo się wzruszyłam na końcu tej książki, autor snuje rozmyślania na temat śmierci, szuka pocieszenia w religii i w relacjach osób, które przeżyły śmierć kliniczną. W epilogu znajdują się zapiski brata Davida przy których trudno powstrzymać łzy wzruszenia. Myślę, że autor naprawdę dzielnie na ile tylko mógł zmierzył się z tą potworną chorobą i przeżył prawie 20 lat od pierwszej diagnozy a do tego dzielił się swoimi spostrzeżeniami, swoją wiedzą dodając otuchy niejednemu człowiekowi w podobnej sytuacji jak on.

Totalnie prawdziwa i szczera książka. Autor dzieli się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z własnego życia i zmagania z chorobą z dużą otwartością. Książka jest i emocjonalna i informatywna. Jest dopełnieniem książki Antyrak, w której ten sam autor zebrał wszystkie wspomagające środki przeciw rakowi, ale bez ich priorytetyzowania. W "Można się żegnać..[]" zaakcentował to co najważniejsze.

Bardzo dobre dopełnienie „antyraka”.

Bardzo dobre dopełnienie „antyraka”.

2041

Paradoksalnie ostatnia książka Autora stała się dla mnie pierwszą. Było to bowiem moje pierwsze spotkanie z Pisarzem. Smutne, refleksyjne, ale z dużą dozą mądrości życiowej. Książkę polecam chorym na raka, ale również ich najbliższym. Wiem, jak ciężko jest osobom zdrowym rozmawiać z osobami śmiertelnie chorymi. Myślę, że ta książka może w tym odrobinę pomóc.
Polecam.

Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wczoraj kupiłam i od razu przeczytałam. Smutna, prawdziwa,ważna i potrzebna. Były łzy, bo pojawił się opis sytuacji, który był mi bliski. Stawia pytania na które nie ma odpowiedzi ale też daje nadzieję i mimo wszystko spokój, którego źródłem jest wiara.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę kupiłam przez przypadek na przecenie. Ale i tak nie żałuję że ją kupiłam, piękna książka choć nie jest to bajka, tylko prawdziwa historia o mężczyźnie i jego walce z nie uleczalną chorobą którą jest rak.Książkę polecam i to bardzo każdemu kto lubi "dzienniki" .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupiłam ją przez przypadek, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Autor pięknie opisuje swoją walkę z chorobą. To, że się nie poddał i walczył do końca. I choć choroba go pokonała to udowodnił wielu ludziom, że jeśli się nie walczy nic nie można osiągnąć.

Polecam wszystkim, którzy stoją na jakimś zakręcie i nie wiedzą jak mają postąpić. Jeśli się umie jak ja to nazywam "czytać między wierszami" to znajdzie się odpowiedź na nurtujące nas pytania.

• Lekarskie
  • Mój
  • #52bookchallengepl 2016
  • Biblioteczka domowa
  • Onko 🍁

Dodaj cytat z książki Można żegnać się wiele razy