Antyrak. Nowy styl życia

Wydawnictwo: Albatros
Anticancer: A New Way of Life
zdrowie, medycyna

"Antyrak" odpowiada na pytania kluczowe dla zdrowia większości ludzi: Jaki tryb życia prowadzić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Co robić, aby zahamować jego rozwój? Co jeść i jakie stosować diety? Jakich potraw unikać? Dr Servan-Schreiber jest neurochirurgiem i psychiatrą, zajmuje się terapią osób cierpiących na nowotwory oraz inne ciężkie choroby. Piętnaście lat temu wykryto u niego guz mózgu. Przeżył dwie operacje i nawrót choroby. Choć jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzuca sposobów tradycyjnych. Jego książka "Antyrak. Nowy styl życia" staje się światowym fenomenem wydawniczym.

źródło opisu: wydawnictwo Albatros, 2008

źródło okładki: wydawnictwo Albatros

MinnieFlav | 2015-03-09
Przeczytana: 01 marca 2015

Przeczytałam wiele interesujących faktów. O wpływie wszechobecnego cukru, stanów zapalnych, zmian żywieniowych zwierząt itp itd. wiedza to powinna być powszechna, w szkole podstawowej wykładana. W czasach gdy co 3 osoba stanie do walki z rakiem, warto próbować profilaktyki.

Krystyna | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Nie powinno się oceniać walorów artystycznych tej książki, tylko jej zawartość merytoryczną. Choć muszę dodać, że atutem jest przystępny język. Zrozumiały również dla kogoś spoza środowiska lekarskiego. Jest to książka, która może odmienić sposób życia i sposób myślenia o zdrowiu. Jest o tym, że wbrew pozorom mamy wpływ i na długość życia i na jego jakość. Ważne jest, by zacząć mówić o tym, jak wiele od nas samych zależy. Od naszej diety, stosunku do ludzi, do szeroko rozumianej higieny życia. Autor sam zachorował na raka i choć największa część chorych na ten typ nowotworu żyje około ośmiu miesięcy, on żył prawie dwadzieścia lat. Publikacja oparta jest na badaniach lekarskich i analizie danych statystycznych.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy żyją świadomie.

Lillianna | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Książka to świetny poradnik dla osób chorych i walczących z nowotworem, jak również dla tych, którzy chcą podjąć świadome kroki w celu przeciwdziałania chorobie nowotworowej. Znaleźć tutaj można wiele przydatnych porad dotyczących stylu życia, zdrowego odżywiania, rozumowania i analizowania własnego „ja”.

Istnieją sposoby, dzięki którym chorzy mogą skutecznie walczyć z nowotworem, co potwierdzone jest nie tylko cudownymi uzdrowieniami, ale także badaniami naukowymi. Szkoda tylko, że w większości przypadków medycyna opiera się tylko na radioterapii i chemioterapii. Właściwe odżywianie, ruch, wsparcie psychologiczne, rozumienie własnego ciała i jego potrzeb, jak się bowiem okazuje, ma również bardzo duże znaczenie.

W książce przeczytamy o komórkach nowotworowych, ciekawych badaniach i ich wynikach. Znajdziemy interesujące informacje na temat środowiska, które sprzyja powstawaniu raka. Poznamy krótkie historie pacjentów, którzy usłyszeli wyrok śmierci i mimo tego nie poddali się....

niki8025 | 2015-11-09
Na półkach: Odsprzedane, Przeczytane

Bardzo dobra książka o tym jak możemy świadomie zapobiec jednej z najgroźniejszych chorób na świecie. Warto przeczytać i zweryfikować swoje nawyki żywieniowe.

lucanus | 2012-12-26

Książka napisana przez świadomego lekarza. W dzisiejszych czasach i z doświadczenia zawodowego widzę, że to rzadkość, co czyni ją tym bardziej wartościową.

Podtytuł mówi sam za siebie "Rak tkwi uśpiony w każdym z nas. Od nas zależy, czy zdołamy się przed nim obronić".

Autor mówi o swojej własnej walce z nowotworem. Wypomina nieświadomość i niekompetencję kolegom po fachu, którzy na pytanie "Co zrobić, żebym nie dostał nawrotu?" kwitowali to twierdzeniem "Nie pal i dbaj o siebie".
Mówi również o bardzo ważnych nawykach żywieniowych, którymi albo nowotwór karmimy, albo go niszczymy. Niestety w środowisku medycznym, co wspomina autor znaleźć można postawę: "Nawet wśród kardiologów, którzy przyznają, że zagrożenie chorobami serca można ograniczyć, zmieniając nawyki żywieniowe przeważa kultura medyczna skłaniająca do bagatelizowania roli diety".
Również postawienie na aspekt duchowy i rolę nastawienia psychicznego w walce z chorobą jest nie do przecenienia.

Na pewno jest to ważna...

Agnieszka | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 02 listopada 2013

Mój poradnik jak żyć zdrowo, moja książka kucharska, mój ANTYRAK. Książka w spadku po Tacie który 7 lat dzielnie walczył z chorobą i przez te 7 lat pokazał nam w praktyce stosowanie zasad zawartych w tej książce.
Jest napisana czytelnym, przejrzystym, zrozumiałym językiem. Polecam, ponieważ zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza jeśli chodzi o tak często w obecnych czasach występujące choroby nowotworowe.

Hanna | 2015-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2015

To o czym pisze autor jest zarówno przerażające, jak i niosące nadzieję. Przerażające, bo z powodu środowiska w jakim żyjemy i wyborów jakich codziennie dokonujemy, coraz większej ilość z nas przyjdzie zmierzyć się z tą groźną chorobą. Dające nadzieję, bo nie trzeba na to czekać biernie i można przeciwdziałać, lub wspomagać leczenie, gdy choroba już wystąpi. A na ile porady zawarte w książce są pomocne, przyjdzie mi przekonać się może nie na własnej, ale na bardzo bliskiej mi skórze. Myślę jednak, że książka jest warta uwagi dla wszystkich zainteresowanych tematem. Ja ze swojej strony na chwilę obecną polecam.

janet | 2011-08-11
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Dr Servan-Schreiber zupłenie przypadkiem kładzie się do badania w urządzeniu wykonującym badanie tomokomputerowe. Przy nim znajduje się grupa studentów. Nagle słyszy informację "David, powtórzmy to badanie, chyba coś jest nie tak" i okazuje się, że ma złośliwy guz mózgu.

Książka jest odzwierciedleniem realiów, w dość analityczny sposób uzmysławia, że rak drzemie w każdym z nas i tylko od nas zależy czy zdołamy się przed nim obronić. Ja wiem jedno - zmieniam jeszcze dogłębniej naszą raodzinną i tak zdrową dietę i zaczynam ćwiczenia, które są doskonałym sposobem na to, by żyć w zdrowiu.

Fox | 2012-09-17
Przeczytana: 16 września 2012

To jest jedna z tych książek, która odmienia życie. Moje zmieniła. Na lepsze. Polecam wszystkim.

FoggyChild | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Otrzymana do poczytania przypadkiem, z "trzeciej ręki". Wzięłam do domu nie do końca przekonana do wyłożonych treści w książce traktującej o zdrowym odżywianiu, którym zajmuję się już od dłuższego czasu z uwagi na moje przypadłości.
Jakież było moje zaskoczenie kiedy naprawdę chętnie siadałam do tej książki. Czytałam codziennie choć odrobinę - tak mnie do niej ciągnęło. Mądrości poradnikowe miałam przerywać ukochanym Sapkowskim, ale nie dało rady...Chciałam doczytać do końca i dowiedzieć się z niej jak najwięcej :)
Po dokończeniu tej lektury trochę zmądrzałam i tym bardziej wkręciłam się w kwestie zdrowego stylu życia. Wygląda na to, że mam szanse żyć całkowicie rakowi wspak dzięki temu jak żyję i jak się odżywiam...Cieszy mnie to niezmiernie :D