Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie

Seria: Ukryte terapie
Wydawnictwo: Egida Consulting
zdrowie, medycyna
lucek

Doświadczenie autora w naturoterapii sięga już przeszło dwudziestu lat. Zagadnieniem, nad którym najwięcej w tym czasie pracował, były naturalne metody leczenia i zapobiegania przewlekłym nowotworom. Lata badań i analiz przyczyniły się do powstania „Ukrytych terapii” i innych publikacji, nieznanych jak dotąd medycznym środowiskom. Jerzy Zięba pozostaje na tym polu aktywny. Oprócz licznych publikacji w prasie, prowadzi też wykłady z naturoterapii, jest dyplomowanym hipnoterapeutą w Australii i USA oraz tłumaczem książki „Cholesterol – naukowe kłamstwo”.

„Ukryte terapie” to przede wszystkim bogate i solidne udokumentowanie śmiałych, popartych badaniami teorii. Nie ma tu miejsca na domysły, domniemania czy myślenie życzeniowe, a całość podana jest czytelnikowi w sposób zrozumiały i intrygujący już od pierwszej strony. Pomaga wszystkim bez wyjątku, a najbardziej tym, wobec których farmakologiczne leczenie wyczerpało już swoje możliwości.

źródło opisu: www.ukryteterapie.pl

źródło okładki: www.ukryteterapie.pl

Giovanna | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

5/10 - mam bardzo mieszane uczucia co do tej pozycji. Dostałam ją od koleżanki, która wręczając mi ją powiedziała "musisz przeczytać, bardzo mądry człowiek".
Moje wrażenia w trakcie czytania były zmienne. Faktycznie w pewnych chwilach pochłaniała mnie. Głównie wątki, gdzie znajdziemy informację o działaniach poszczególnych witamin i je opisujące. Natomiast mocno mnie zniechęcała i zrażała do siebie w momentach kiedy autor był strasznie kpiący z innych - z lekarzy.. nie lubię takiego podejścia i uważam to za odrębny temat "lekarze - ich wiedza i podejście". Obejrzałam również filmik z wypowiedzią Pana Zięby i mam bardzo podobne odczucie - na nie.
Jako wiedza może i mnie przekonuje, ale jako człowiek kompletnie nie.. Podkreślając, że jako wiedza, ale w podejściu ze zdrowym rozsądkiem.

Michał Nosorowski | 2015-04-03
Na półkach: Przeczytane, Naukowe
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Witam,
naprawdę nie wiem od czego zacząć pisząc komentarz po przeczytaniu książki pana Jerzego Zięby.. Póki co nasuwają mi się strzępki zdań i wyrazów typu: ,,Ale dlaczego tak jest…”, ,,Kto na to pozwala?!”, ,,Szok”, ,,Niedowierzanie”, ,,Boże, przecież pierwszy raz o czymś takim czytam!”.

Zamykając ostatnią stronę proszę Państwa poczułem gniew. Poczułem się oszukany. Mam wrażenie, że jestem zamknięty w klatce tego chorego systemu.

Jestem fizjoterapeutą. Niedawno zdałem egzaminy. Tematy: Reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporoza, choroby serca, udary, mastektomia, ogólnie raki, stwardnienie rozsiane i inne nie są mi obce. Każda jednostka ma opisane objawy, przyczyny, leczenie. Jednak nie spotkałem się do tej pory z propozycją zaproponowania prawidłowej suplementacji w diecie dbając o witaminy i minerały. To mnie po prostu doprowadza do szału. Czuję, że jeszcze do niedawna byłem takim bezświadomym trybikiem, który ,,robił swoje”. Robił to, czego go nauczono. Pan Zięba...

kuzo | 2015-09-11
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2015

„Ukryte terapie“ czytalam z innego punktu widzenia niz moi rodacy w Polsce, bo od prawie 30 lat mieszkam w Niemczech, kraju , w ktorym oficjalnie po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy mozna byc terapeuta medycyny naturalnej (po zdaniu egzaminu w tej dziedzinie) i taka terapeutka jestem, z punktem ciezkosci homeopatia klasyczna (Niemcy- ojczyzna Hahnemanna, ktory te metode terapii spopularyzowal). Uzywam tez paru innych metod, w zaleznosci od potrzeby, a o pozostalych wiem, kiedy mozna je zastosowac, w jakim zakresie pomagaja i jakie maja strony uboczne, bo medycyna naturalna interesowala mnie „od zawsze”. Mialam nawet zamiar wrocic z ta wiedza do Polski i otworzyc gabinet, ale... wyszlo inaczej.
Do przeczytania przymusila mnie niejako kolezanka, ktora chciala poznac moja opinie jako fachowca „z branzy”, o ksiazce, ktora narobila takiego szumu w Polsce.

Mam uwagi formalne jak i merytoryczne (co do zawartosci ksiazki).

Uwagi merytoryczne, z koniecznosci skrotowe, bo inaczej musialabym...

anika | 2015-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Książka zwraca uwagę na parę ważnych kwestii dotyczących suplementacji naszego organizmu witaminami czy minerałami i mimo, że samą publikację oceniam nisko, jej wartość widzę w tym, że kompletny laik czegoś się z niej jednak dowie.
Dlaczego zaś książkę oceniam nisko? Nie jestem lekarzem, nie mam wiedzy medycznej, ale na wiele z pytań autora "kto o tym wie?", mogłabym odpowiedzieć - "Ja - jeszcze z lekcji biologii w liceum, ja - z lektury nowych doniesień na temat badań medycznych" itp., tak więc Ameryki autor w swojej książce nie odkrywa, mimo, że kreuje się na niekwestionowany autorytet medyczny. Inna rzecz, że tak naprawdę nie dowiaduję się z książki nic na temat formalnego wykształcenia p. Zięby, a oczekiwałabym takiej informacji o autorze książki poruszającej np. kwestie terapii nowotworów.
Poza tym autor wielokrotnie wyśmiewa lekarzy, wskazuje na ich niewiedzę i wręcz nieuctwo, jednocześnie swoją wiedzę wywodząc m.in. z publikacji medycznych - dla mnie zakrawa to na...

Pumba | 2015-08-10

Książka dla ludzi, którzy nie widzą że papier jest w stanie przyjąć wszystko. Informacje ze źródłami na youtube? No jeśli coś jest na youtube to musi być prawdą. Tymczasem pan Zięba zarabia, pan Baran nie praktykuje medycyny od co najmniej 8 lat, a śp. pan Krasicki również nie jest w stanie zweryfikować swojej rzekomej opinii.

Czekam aż pan Zięba dostanie Nobla. Tysiącom konkurującym ze sobą na śmierć i życie naukowcom z zapleczami laboratoryjnymi i finansowymi nie udało się dojść do wniosków tak prostych i oczywistych jak panu Ziębie z pomocą youtube'a. Gratuluję fanom publikacji pojęcia o świecie nauki i rzeczywistości w ogóle.

ryszpak | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, A.D. 2014
Przeczytana: 18 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewelacja. Wydana własnym sumptem książka przekręcająca o 180 stopni mój wizerunek dzisiejszej medycyny. A że mieszkam w małej wioseczce i lekarzy rodzinnych mamy jakich mamy, tym bardziej wierzę Autorowi. Do przeczytania dla wszystkich.

Monika | 2018-02-02
Przeczytana: 28 stycznia 2018

W ślad za Romanem powtórzę, że nie znam nikogo, kto wyleczyłaby raka za pomocą witaminy C.
Znam natomiast takie osoby, które od dawna zażywają witaminę C w ogromnych ilościach, a mimo to na raka zachorowały.
Moim skromnym zdaniem, we wszystkim należy zachować umiar, a przede wszystkim myśleć, myśleć, myśleć. To, o czym pisze Autor w dużej części nie powinno być takim zaskoczeniem, jak jest.

Huncwotcool | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Koncerny jak to koncerny. O przekrętach w firmach-gigantach napisano setki książek, nakręcono setki filmów. Patologie są nieodłączną częścią wielkiego biznesu i wielkich pieniędzy i nikt temu nie zaprzeczy.

Z tym można walczyć. W odniesieniu do medycyny krytykuje się zwyczaj niepublikowania badań niekorzystnych dla producenta, nowymi metodami statystycznymi rozjeżdża się kółka wzajemnej adoracji, stosuje się peer review, istnieje wymóg ujawniania konfliktu interesów, system rejestracji leków jest bardzo rygorystyczny.

Mimo to, jak to w życiu, nie zawsze obwody bezpieczeństwa są skuteczne. Jednak kontrola nad rynkiem medycznym jest coraz ciaśniejsza i pola do nadużyć są choćby w stosunku do tego co działo się na początku lat 2000 niewielkie. Grube wały to już naprawdę margines.

Paramafijne robienie pieniędzy opiera się nie na truciu ludzkości a na tym kto z producentów leków o podobnej skuteczności dopcha swoich lobbystów do urzędników tworzących listy refundacyjne. To...

Żona_Pigmaliona | 2018-01-07

Czytelniczo Nowy Rok zainaugurowałam książką ‘’ Ukryte terapie ‘’ pana Jerzego Zięby . Słyszałam o niej już wcześniej od różnych ludzi i czytałam w różnych miejscach . Zauważyłam że wzbudziła całkiem spore kontrowersje . Nawet na tym portalu jej oceny i opinie są bardzo skrajne . Od marnych dwóch gwiazdek do pełnej ich konstelacji , czyli do gwiazdek dziesięciu . Ja z moją oceną tym razem uplasuje się gdzieś w okolicach środeczka . Zacznę od tego co mnie denerwowało . Mianowicie w ‘’ od autora ‘’ pan Zięba pisze że w jego książce nie będzie odnośników , jednak co chwila w swoich wywodach pisze ‘’ tym zajmę się później ‘’ ; ‘’ o tym napiszę w następnym rozdziale , książce ‘’ ; ‘’ jeszcze do tego wrócimy ‘’ itp. Nie lubię takiego skakania , irytowało mnie to , wprowadzało niepotrzebny chaos , potęgowany jeszcze przez liczne powtórzenia . Niby porządnie wszystko poukładane , podzielone rozdziałami , a tak naprawę wkurzająco chaotycznie i nie mniej utrudniało czytanie niż odnośniki...

Kamila Zielińska | 2014-10-03
Przeczytana: 21 września 2014

To pierwsza książka, którą przeczytałam dwa razy. Emocje jakie towarzyszą podczas jej czytania są nie do opisania. Autor bardzo prostym i zrozumiałym językiem, opisuje bardzo ważne zagadnienia dotyczące zdrowia każdego człowieka.
Uważam, że każdy komu jego zdrowie i zdrowie jego najbliższych nie jest obojętne, powinien zapoznać się z tą publikacją i puścić ją dalej w świat!