Można żegnać się wiele razy

Tłumaczenie: Wiktoria Melech
Wydawnictwo: Albatros
On peut se dire au revoir plusieurs fois
Moriana

Książka Davida Servana-Schriebera Można się żegnać wiele razy, to niezwykle szczera, autentyczna opowieść człowieka zmagającego się przez wiele lat ze śmiertelną chorobą. Zdiagnozowany ponownie po dziewiętnastu latach rak mózgu nie dawał mu nadziei na długie życie. Jednak autor dwóch wcześniej wydanych książek Antyrak. Nowy styl życia oraz Zdrowiej! Pokonaj lek i depresję! nie załamuje się. Analizuje przyczyny nawrotu guza, przyznaje, że nie przestrzegał własnych zaleceń opisanych w tamtych książkach. Potwierdza słuszność programu antyrakowego, polegającego na odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej i medytacji. Podkreśla znaczenie wewnętrznego spokoju, satysfakcji z pracy, dbania o szczęście rodziny, dzieci, przyjaźni, znajdowania radości w pomaganiu innym. Cierpliwie znosi bolesne operacje, uciążliwą kurację. Walczy o zachowanie godności, będąc całkowicie uzależnionym od pomocy innych ludzi i żywiąc dla nich ogromną wdzięczność za ich starania. Sam ciężko chory wspiera na duchu zmartwionych przyjaciół i rodzinę. Opisując w tej książce własne doświadczenia pragnął dać nadzieję tym wszystkim, którzy znajdują się na progu śmierci. Pragnął wlać w nich otuchę, by przyjęli śmierć bez lęku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Monika | 2015-12-12
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Paradoksalnie ostatnia książka Autora stała się dla mnie pierwszą. Było to bowiem moje pierwsze spotkanie z Pisarzem. Smutne, refleksyjne, ale z dużą dozą mądrości życiowej. Książkę polecam chorym na raka, ale również ich najbliższym. Wiem, jak ciężko jest osobom zdrowym rozmawiać z osobami śmiertelnie chorymi. Myślę, że ta książka może w tym odrobinę pomóc.
Polecam.

asiagc | 2015-05-16

Wczoraj kupiłam i od razu przeczytałam. Smutna, prawdziwa,ważna i potrzebna. Były łzy, bo pojawił się opis sytuacji, który był mi bliski. Stawia pytania na które nie ma odpowiedzi ale też daje nadzieję i mimo wszystko spokój, którego źródłem jest wiara.

Jadwiszka | 2015-04-21

Książkę kupiłam przez przypadek na przecenie. Ale i tak nie żałuję że ją kupiłam, piękna książka choć nie jest to bajka, tylko prawdziwa historia o mężczyźnie i jego walce z nie uleczalną chorobą którą jest rak.Książkę polecam i to bardzo każdemu kto lubi "dzienniki" .

Izabela Szady | 2014-01-11
Przeczytana: grudzień 2013

Kupiłam ją przez przypadek, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Autor pięknie opisuje swoją walkę z chorobą. To, że się nie poddał i walczył do końca. I choć choroba go pokonała to udowodnił wielu ludziom, że jeśli się nie walczy nic nie można osiągnąć.

Polecam wszystkim, którzy stoją na jakimś zakręcie i nie wiedzą jak mają postąpić. Jeśli się umie jak ja to nazywam "czytać między wierszami" to znajdzie się odpowiedź na nurtujące nas pytania.