Serce gór

Wydawnictwo: Przedświt
corrum

Grombelard, deszczowa kraina Szereru, niedostępne góry, rozbójnicy i żołnierze, rozumne koty i sępy.
"Serce gór" to mroczna opowieść o samotnej łuczniczce przemierzającej grombelardzkie bezdroża.
Autor nie oszczędza czytelnika, pokazuje ludzi i ich czyny odarte z obłudnego romantyzmu. Losami bohaterów rządzą surowe prawa gór.

Kuba | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Z „Sercem gór” spotkałem się w pewnym antykwariacie, skojarzyłem pseudonim autora z gatunkiem fantasy i zdecydowałem się książeczkę kupić. Jak się okazało, miło spędziłem czas zaczytując się w historii krainy Szereru.
W formie pięciu opowiadań Feliks W. Kres opowiada losy łuczniczki Kareniry, która podróż po Wysokich Górach zaczyna jako podsetnik Legii Grombelardzkiej a potem kontynuuje ją jako ktoś kogo zarówno żołnierze, jak i rozbójnicy powitają „bez entuzjazmu, ale zwykle z szacunkiem”. Szacunek ten zdążyła zdobyć jako Łowczyni – najgorszy koszmar Sępów, rozumnych istot zamieszkujących góry Grombelardu. Owiana legendą jeszcze za życia, mści się za przeszłe krzywdy wyrządzone jej przez ten gatunek stworzeń. Pracując jako przewodnik, stawiając czoła rozbójnikom, posiadając własny kodeks moralny i twarde zasady buduje przyjaźń z Królem Gór i rozumnym kotem gadba, Rbitem, wychodzi za mąż, osiada w mieście, ale ostatecznie i tak wraca do Grombelardu, nazywając ostatecznie swojego...

kate_kara | 2014-03-18

Wspaniała opowieść o kobiecie, która uczyła się słuchać siebie. Królowa Gór, która otrzymuje drugie życie i jej dziwaczne perypetie, które prowadzą do tragicznego końca. Książka napisana jest z humorem tak charakterystycznym dla Kresa. Nie polecam czytać przed Granicą Północy.

Grzegorz | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Brutalna i szorstka, ale ma niepowtarzalny klimat. Warto było do niej powrócić po latach - nie byłem rozczarowany.

ZygZag | 2016-12-04
Przeczytana: 01 stycznia 2011