Okładka książki Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów
Stefanie Stahl Wydawnictwo: Otwarte nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Otwarte
2019-09-18
2019-09-18
Sylwia Miłkowska
rozwój osobisty psychologia motywacja

W mojej opinii bardzo opornie czyta się tę książkę - czytałam ją łącznie chyba z pół roku, ponieważ po kilku stronach kończy się chęć do książki. Autorka w dobry sposób przedstawia schematy z dzieciństwa, ale mało zostaje w pamięci. Wydaje mi się, że tego typu książki powinny być napisane mniej beletrystycznym stylem.

Pozycja obowiazkowa dla wszystkich ktorzy chca troche popracowac ze soba i nad soba oczywiscie kiedy czuja taka potrzebe. Ksiazka naladowana dobrymi przykladami ktore ukazuja nam nasze schematy w ktorych tkiwmy od lat. Mnostwo cwiczen ( radze robic je od razu nie po przeczytaniu bo to nie zadziala , intencja autorki jest przerobic to podczas czytania- nie proste ale uruchamia lawine uczuc , emocji i zaczyna sie dostrzegac co sie robi zle lub tez dobrze. Mysle ze warto tez do tej pozycji wracac bo wiecie jak sie czyta ta samo ksiazke drugi raz jednak inaczej patrzymy na tresc. Polecam

Pozycja traktuje o częściach psychiki człowieka oraz, w pewnym sensie, o zależnościach między nimi. Zdecydowanie warta przeczytania, gdy rozpoczynamy pracę nad swoim ,,Ja", ale i również gdy nasz rozwój trwa już długo. Książka rzuca światło na przeżycia wewnętrzne oraz ich wpływ na życie codzienne, a także na wpływ przeszłości jednostki na te przeżycia. Zdecydowanie polecam nie tylko przeczytać, ale również wykonywać ćwiczenia zawarte w tekście. Przynajmniej myślowo.

Jestem po dwóch terapiach i książka nie odkryła dla mnie ameryki. Szybciej rozpoznałem swoje główne schematy i trochę więcej się o nich dowiedziałem.

Momentami miałem wrażenie, że czytam podręcznik z sucho wymienionymi faktami. Brakowało mi syntezy całości. Dzięki doświadczeniom terapeutycznym mogłem szybciej zorientować się co może dotyczyć mnie, a co nie. Gdybym wcześniej nie chodził na terapię książka mocno by mnie zmieszała.

Warto przeczytać dla poznania koncepcji Dziecka Cienia i Dziecka Słońca.

Sięgnęłam po nią po próbie przeczytania pracy klasycznej jeśli chodzi o temat wewnętrznego dziecka, bo ta pierwsza, choć wartościowa okazała się niestrawna i przeżyłam pozytywne zaskoczenie.

Autorka pisze prostym językiem i w sposób przejrzysty. Mimo że wprowadza swój podział to jednak jest on na tyle prosty, że z łatwością można za nim nadążyć nie będąc ekspertem w dziedzinie.

Być może niektóre kwestie nadmiernie rozdrabnia, ale patrząc na całość ma to swoją wartość.

Fajną rzeczą są ćwiczenia zawarte w tej książce. Dobra pozycja dla chcących zapoznać się z tematem, którzy nie szukają nie wiadomo jak wielkiej wiedzy akademickiej, ale chcą wiedzieć o co chodzi nie pogubiwszy się w nadmiarze informacji i pojęć.

Czasami jakaś myśl musi wybrzmieć wprost, żebyś w nią uwierzył. Czasami ktoś musi Cię poprowadzić, dać sygnał, że to najwyższy czas do zmian. Stefanie Stahl taki sygnał daje i daje pewność, że każdy z nas jest kreatorem swojego życia.

Świetnie napisany, prosty i przystępny poradnik dla każdego, kto pragnie samorozwoju i po prostu chce żyć bardziej świadomie i lepiej.

Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych swoim rozwojem, będących w aktywnej terapii lub chcących pomóc innym. Koncepcja Dziecka Cienia i Dziecka Słońca bardzo przemawia do wyobraźni i pozwala szukać schematów postępowania (i poprawiać je!) na co dzień.

Książka napisana w bardzo profesjonalny sposób.. Bardzo pomocna do zrozumienia pewnych spraw.Bardzo mocno dotyka wspomnień . Napisana w bardzo prostym zrozumiałym języku .

Książka naprawdę dobra dla osób o różnorakich problemach - od tych agresywnych i kłótliwych, przez zbyt empatycznych i dążących do wiecznej harmonii z innymi, a skończywszy na tych obsesyjnie kontrolujących, pragnących władzy i wszelkiej maści ofiarach.

Dużo ćwiczeń i porad na wystarczająco dobre życie dla każdego, którego poczucie własnej wartości cierpi. Książka poszerza wgląd w siebie i obfituje w mądre sentencje przydatne w tej "szarej" codzienności każdego z nas.

Na minus: szkoda, że autorka profesjonalnej nie oznacza każdego z rozdziałów czy podrozdziałów, ale widocznie taki ma styl pisarski - poznałam go w innych książkach z tej serii. Pomimo to, książka jest po prostu mądrze napisana i polecam.

Stefanie Stahl Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów Zobacz więcej