Kup teraz - 11 ofert w cenie od 14.99 zł do 34.47 zł

Stefanie Stahl Wydawnictwo: Otwarte nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sylwia Miłkowska
Otwarte
rozwój osobisty psychologia motywacja
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sylwia Miłkowska
rozwój osobisty psychologia motywacja

Ciekawa książka opisująca jak dzieciństwo wpłynęło na dorosłe życie, polecam

Książka w przystępny sposób przedstawia założenia wewnętrznego dziecka, znajdziemy tu zarówno teorie jak i ćwiczenia praktyczne. Kilka naprawdę ciekawych założeń i teorii, które w łatwy sposób można odnieść do własnego życia. Nie jest to książka przełomowa, ale na pewno wniesie sporo dobrego po jej przeczytaniu.

"Jesteś błyszczącą gwiazdą od czasu swoich narodzin" (...) "każda decyzja, którą podejmujesz, posuwa cię na tej drodze naprzód. jeśli natomiast stoisz w miejscu, to wprawdzie nigdzie się nie zgubisz, ale też donikąd nie dojedziesz." Praktyczne ćwiczenia, które zmuszają do przemyśleń o swoim życiu i zachowaniu.

Świetna

Książka dla każdego, kto chce przeprowadzić autopsychoanalizę, opartą na swoich doświadczeniach z dzieciństwa. Ostrzegam - często jest to trudna i bolesna droga wgłąb siebie. Jeśli jednak zdecydujecie się wdrożyć w życie choć ułamek porad autorki, gwarantuję Wam, że nie pożałujecie tej lektury.

Książka jest warta przeczytania. To nie jest tak, że ktoś przeczyta książkę i jego życie się odmieni. Ta książka może poruszyć pewne kwestie. Da do myślenia, rozwinie samoświadomość. Najbardziej efektywna będzie jednak psychoterapia a nie książka :) ale książką niemniej warta uwagi. Chyba, że ktoś jest "szczęśliwym dzieckiem" i pochodzi ze wspaniałego domu.... to mu się...

W teorii interesująca, w praktyce nieefektywna. Ćwiczenia proponowane przez autorkę kojarzą mi się z arteterapią. Główna filozofia książki to "Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i powiedz mu, jako dorosły, że nie jesteś już dzieckiem. Wtedy magicznie rozwiążą się wszystkie twoje problemy. No chyba że ktoś ci zmarł, wtedy nie". Masło maślane - nie polecam.

Bardzo wartościowa książka, dzięki której wiele można sobie uświadomić i pracować nad sobą. Nasze zachowania są wynikiem doświadczeń z dzieciństwa i schematów myślowych, które autorka pomaga odkryć. W książce zawartych jest wiele ćwiczeń, które również otwierają oczy na wiele kwestii związanych z naszymi reakcjami.
Przystępna forma przekazu i wiele ciekawych treści. Warta...

Jest to pierwsza tego typu książka jaką przeczytałam i bardzo się cieszę, że się na to zdecydowałam. Napisana jest w naprawdę prosty sposób, a potrafi wyjaśnić ogromną ilość zachowań i schematów, których wcale nie jesteśmy świadomi. Zawiera sporo bardzo fajnych i przydatnych ćwiczeń - wypełnianie rysunku dziecka słońca było dla mnie szczególnie terapuetyczne. Jedyną rzeczą...

Świetna książka. Autorka pokazuje, że nikt nie jest idealny. To co spotkało nas w dzieciństwie może mieć ogromny wpłw na to, kim jesteśmy. W teorii nie jestem problematyczną osobą, ale mimo to znalazłem parę przykładów, które idealnie odzwierciedlały z jakimi sytuacjami w życiu radzę sobie gorzej. To książka dla wszystkich i polecam ją każdemu.

Dyskusje

1 154
  • Psychologia
  • 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • 2021

Stefanie Stahl Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów Zobacz więcej