Ostatni smok

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
83-89595-15-X
czupirek

Smocza wojna skończyła się dawno temu i obrosła legendą. Po wybiciu bestii świat wydaje się spokojny i bezpieczny. Prześladowania ustały, Obdarowani żyją obok zwykłych ludzi, choć ich niezwykłe talenty nie przysparzają im samych radości. Dawni bohaterowie obrastają w zaszczyty i cieszą się zasłużoną chwałą. Nieznany pozostaje tylko los Calmina, Jeźdźca z klanu Fen, który niegdyś przewodził walce ze smokami i poślubił dziedziczkę tronu, a po tragicznej śmierci żony zniknął bez śladu. Jednak spokój okazuje się złudzeniem. Burzy go jedna nieprzemyślana decyzja młodziutkiej dziewczyny. Wychowana w zbytku loeńskiego dworu Lyllana ucieka przed niechcianym konkurentem, co powoduje ciąg tragicznych zdarzeń. Wybucha przytłumiona nienawiść i w Imeskarii znów płoną stosy. Tymczasem przypadek wiąże Lylannę z ludźmi niskiego stanu — ogrodnikiem Imediazem i dwójką Obdarowanych. Razem będą musieli stawić czoło burzy, którą rozpętali.

Powieść nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2005.

Lavdrynka | 2015-08-19

Osobiście po jej zakończeniu czułam straszny niedosyt i, w sumie nawet, żal, że to już koniec przygód w Imeskarii, bo jak już kiedyś pisałam to niesamowita kraina, z której można by wyciągnąć znacznie, znacznie więcej. Jednak kto wie, może Iwona Surmik zaskoczy nas jeszcze jedną odsłoną przygód jakiegoś kolejnego pokolenia?

Więcej: http://gexe.pl/ksiazki/art/2455,ostatni-smok

karix | 2016-03-14