Jednym zaklęciem

Tłumaczenie: Sylwia Twardo
Cykl: Legendy Ethshar (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
With a single spell
czarodziej, magia, zaklęcie, fantasy, humor

Pełna uroku, lekka opowieść o uczniu czarnoksiężnika, którego wymarzona kariera zostaje nagle przerwana przez śmierć nauczyciela. I nic w tym nie byłoby strasznego, gdyby nie fakt, że uczeń opanował dopiero początki kursu i zna tylko jedno, podstawowe zaklęcie.

źródło opisu: okładka

atimere | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Jest to jedna z tych książek, której pochodzenia w swojej biblioteczce nie potrafię dociec. Tym niemniej mimo negatywnego nastawienia do fantastyki muszę powiedzieć, że jest to całkiem fajna opowiastka przygodowa. Zdecydowanie bardziej dla młodzieży niż dla dorosłych, ale mimo tego trudno odmówić jej uroku. Bo są tu smok, za którego zabicie dzielnego śmiałka czego nagroda - ręka księżniczki, jest i czarnoksiężnik, no może ciut niewydarzony, ale jednak, jest wreszcie i czarownica, która zupełnie nie jest złą czarownicą. A wszystko to opowiedziane z przymrużeniem ok i humorem.

ryszpak | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Przypomniałem sobie książkę po dwudziestu latach. I z równym apetytem co kiedyś przeczytałem.
Gwiazdka więcej z sentymentu.

Ta książka tchnie magią.
Napisana cudownym językiem, łatwym, nie akademickim, ale nie jak do idioty, daje się czytać... wręcz połykać z zapartym tchem.
Jedna z tych książek, których strony przewracasz jak pod działaniem jakiegoś czaru i z myślą "3 rano? Ojoj.. ale jeszcze tylko do końca rozdziału. Jeszcze tylko następny". A potem spoglądasz na skończoną książkę i świt za oknem i zastanawiasz się, jak, do cholery, minęły te godziny?
Wszystko czego trzeba w dobrym fantasy jest tu w nadmiarze. Ciekawie wykreowany świat, żywi bohaterowie, brak patetyczności i słabych postaci i pomysłów, humor, romans (odrobinkę, tak dla zaostrzenia atmosfery), wojna... smok nawet.
Krótko mówiąc... wszystkim, szukającym wciągających lektur, nie przesadnie mrocznych... polecam!

Kaingorn | 2014-02-05

Książka leżała na półce w domu moich rodziców. Zaciekawiony opisem i okładką, zacząłem czytać opowieść. Miło się zaskoczyłem, książka jest naprawdę przyjemna i lekka, napisana dość prostym językiem. Bardzo przyjemna opowieść fantasy, jest miłość i bohaterstwo, fabuła też niczego sobie. Bardzo miło wspominam tą książkę, choć minęło już sporo lat odkąd ją przeczytałem.

Łukasz Śmigiel | 2011-06-03

Aż się dziwię... Kolejne fantasy na mojej liście. Rozkoszny pomysł, młody czarodziej potrafi rzucać tylko jedno zaklęcie, a do tego niespecjalnie ważne. Mnogość super pomysłów - w tym mój ulubiony, potwór zostawiający mokre ślady :-)

Agata | 2010-10-04

Przeczytałam tę książkę jeszcze w 7 klasie podst. Zatem minęło od tamtej pory 12 lat!
Wywarła na mnie wtedy ogromne wrażenie, wciągnęła, że czytałam po nocach ;) i była tą która całkowicie przekonała mnie do tego, że czytanie jest wspaniałe!

sav | 2010-05-23
Przeczytana: 2002 rok

Przyjemna i lekka fantastyka, dla wyjadaczy może być nieco zbyt naiwna. Dobra na początek przygody z tematyką fantasy.

Szabora | 2010-09-11
Remigiusz | 2011-10-13

Książka jest idealna na rozpoczęcie przygody ze światem fantasy. Czytelnik znajdzie w niej wszystko: smoka, czarodzieja, księżniczkę plus świetna fabułę.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2013-09-26
Przeczytana: 08 listopada 2013

Fajna :) Zabawna, plastyczna, miło się czytało.