Miecze i ciemne siły

Okładka książki Miecze i ciemne siły Fritz Leiber
Okładka książki Miecze i ciemne siły
Fritz Leiber Wydawnictwo: ALFA Cykl: Przygody Fafryda i Szarego Kocura Seria: Biblioteka Fantastyki fantasy, science fiction
Przygody Fafryda i Szarego Kocura
Biblioteka Fantastyki
Swords and Devilitry
ALFA
1993-01-01
1993-01-01
Marek Marszał
fantastyka fantasy science fiction

Okładka książki Złoty Wiek SF tom 6 Jerome Bixby, Algis Budrys, Mark Clifton, Joe L. Hensley, Henry Kuttner, Fritz Leiber, Mack Reynolds, James H. Schmitz, Robert Sheckley
Złoty Wiek SF ... Jerome Bixby, Algis...
Okładka książki X Minus One 2 Isaac Asimov, James Blish, Ray Bradbury, Frederic Brown, Algis Budrys, Mark Clifton, Philip K. Dick, Gordon R. Dickson, James Gunn, Robert A. Heinlein, Fritz Leiber, Murray Leinster, Katherine MacLean, H. Beam Piper, Frederik Pohl, Frank M. Robinson, Ross Rocklynne, Michael Shaara, Robert Sheckley, Clifford D. Simak, Theodore Sturgeon, L. Sprague de Camp
X Minus One 2 Isaac Asimov, James...

Niezły kawałek klasycznego fantasy. Piewsze opowiadanie nieco męczące, ale dwa kolejne już ciekawsze.

Chyba nigdy nie męczyłam tak niewielkiej książki tak długo. Dwieście stron małego formatu ciągnęło mi się jak niewiarygodnie długa powieść. Nie zrezygnowałam z czytania, bo były momenty, kiedy treść zaczynała mnie zaciekawiać, ale już po chwili czułam tylko niewyobrażalne znużenie i czekałam na koniec. Nie moja bajka, nie polecam.

Póki co jedyna książka z serii przygód Fafhrda i Szarego Kocura którą okazję miałem przeczytać i przyznać muszę, że przypadł mi do gustu humorystyczny styl pisania Leibera ;)

Pełna klasa - duet bohaterów na miarę Zabójczej broni, w mrocznym świecie fantasy w stylu Conana.

Pierwsze opowiadanie mi się nie podobało, wszystko mnie w nim irytowało. Za to drugie i trzecie świetne. To chyba dzięki postaci Kocura:)

Z tej książki podobała mi się tylko okładka.

Z tej książki podobała mi się tylko okładka.

• Fantasy, horror i inne cuda wianki
  • Serie

Fritz Leiber Miecze i ciemne siły Zobacz więcej