Pomoc domowa

Okładka książki Pomoc domowa Freida McFadden
Okładka książki Pomoc domowa
Freida McFadden Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Millie Calloway (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Millie Calloway (tom 1)
The Housemaid
Czwarta Strona
2023-09-27
2023-09-27
2022-04-26
Elżbieta Pawlik

26/2024 bardzo, bardzo przewidywaln a jednak czyta się lekko. Plusem krótkie rozdziały, minusem naiwność bohaterów. Zapewne sięgnę po tom kolejny.

GENIALNA

GENIALNA

Dawno nie czytałam tak dobrej książki , a mam pewne doświadczenia w tym temacie :)
Intrygująca , trzymająca w napięciu , pełna skrajnych emocji. Autorka w celowy i przemyślany sposób wodzi Czytelnika za nos. Rozwiązanie akcji też jest satysfakcjonujące i pozostawia otwartą furtkę na ciąg dalszy.
Zatem z największą przyjemnością zaczynam czytać drugi tom tej doskonałej powieści.

Szczerze, to zawiodłem się na tej książce. Przewidziałem dwa największe zwroty akcji, które nawet nie były jakoś genialnie ukryte czy zaskakujące. Postacie były po prostu płytkie i często nie mogłem po porstu zrozumieć dalczego któraś z nich coś robi w ten, a nie w inny sposób. Wątek "romansowy" tak bardzo mnie denerwował, nie tylko ten 'główny', ale też poboczny. Nie powinno tego ostatniego w ogóle być według mnie. Fabuła przynajmniej była interesująca, ale można by ją pewnie jeszcze rozwinąć. Epilog też jest dla mnie zupełnie bez sensu... A szkoda, bo książka zapowiadała się super.

Wciągająca do ostatniej strony, absolutnie nieodkładalna.

Wciągająca do ostatniej strony, absolutnie nieodkładalna.

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

Świetna wciągająca fabuła, przeczytana w dwa wieczory :)

Świetna wciągająca fabuła, przeczytana w dwa wieczory :)

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Millie pracuje w domu Winchesterów jako pomoc domowa. Ze względu na swoją przeszłość liczy, że nikt nie odkryje jej sekretu. Z początku idealna praca zmienia się nie do zniesienia kiedy Pani Domu Nina sprawia coraz więcej problemów Millie. Tylko kto tak na prawdę jest tym „złym”?

Książka przez pierwsze 200 stron jest jak historia o romantycznej miłości. Młoda skromna dziewczyna pracując jako gosposia nawiązuje romans ze swoim pracodawcą, który jest nieszczęśliwy w swoim małżeństwie. Cała akcja się rozkręca w momencie rozpadu małżeństwa Państwa Winchesterów, a przynajmniej początkowo czytelnik tak myśli bo cała ta historia jest genialną intrygą. Autorka wodzi czytelnikiem zmieniając sprytnie, który z bohaterów jest tym złym. Szczerze polecam i zabieram się za czytanie kolejnej części!

Bardzo dobry thriller. Trochę nierówny. Początek świetny, niestety później napięcie spada. Mimo to jest ok.