Próba bliźniaków

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Test of the Twins
Dragonlance
Nemesion

Trzeci tom "Legend" - trylogii osadzonej w świecie sagi Dragonlance. Raistlin rzuca magiczne zaklęcie, które kosztowało go tak wiele. Portal otwiera się przed nim ... W tej samej chwili jego bliźniaczy brat Carmon uruchamia czarodziejskie urządzenie do podróży w czasie. Pola magii przesuwają się i zderzają, dochodzi do przerażającego odkrycia ... Raistlin zaś wraca do Otchłani, gotów, by...

Trzeci tom "Legend" - trylogii osadzonej w świecie sagi Dragonlance.

Raistlin rzuca magiczne zaklęcie, które kosztowało go tak wiele. Portal otwiera się przed nim ... W tej samej chwili jego bliźniaczy brat Carmon uruchamia czarodziejskie urządzenie do podróży w czasie. Pola magii przesuwają się i zderzają, dochodzi do przerażającego odkrycia ... Raistlin zaś wraca do Otchłani, gotów, by walczyć ze swym największym wrogiem - Takhisis, Królową Ciemności.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Ostatni tom "Legend" również przeczytany z wypiekami na twarzy, tak jak wszystkie inne książki tej serii, które czytałam.
Muszę przyznać, że jednak powoli, bardzo powoli, ale zaczynali mnie już denerwować bohaterowie tej trylogii... nawet Raistlin...

Aiwlys | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To już ostatni tom Legend, dlatego z zapartym tchem czytałam każdą stronę. Byłam bardzo zaskoczona samym początkiem i tą makabryczną wizją świata. Od tamtej pory historie czytane wyobrażałam sobie na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to była ta prowadząca do końca świata, druga to ta ratowana przez Tasa. Dlatego rozdział, w którym pojawili się Caramon i Tas był jak balsam na mą duszę i takie westchnienie ulgi. Akurat te wątki pochłonęły mnie na dobre kilka godzin. Z odrętwienia wyrwał mnie moment, kiedy Tas przejmuje latającą cytadelę i, po pierwsze "wytrząsa" smokowców z zamku, po drugie zanurza się w oceanie i gasi pożary w Palathas. To było całkiem w stylu kendera i uśmiałam się wtedy aż zdrowo. Książka jak i trylogia dobiegła końca i stwierdzam, że troszkę szkoda mi Raistlina.

Mao | 2017-01-15

Świetna powieść czasów szkolnych. Trylogię o bliźniakach uważam za jedną z najlepszych - obok czteroksięgu "Kronik" Dragonlance - serii fantasy, jaka kiedykolwiek powstała. Przygoda, ciekawe postacie, niepowtarzalny klimat, doskonale, prosto napisana. Minusów nie ma.

Joanna | 2012-11-13

Wszystko dzieje się szybko (czasami aż za szybko) ale sentyment nie pozwala powiedzieć mi złego słowa o tej książce, oraz o całej historii braci Mayere. Ich całkowicie różne osobowości dodają historii uroku.

siasiek6 | 2012-04-08

Fajne, z resztą jak każda część dragonlance.

lukchmielus | 2011-04-06

Legendy - najlepsze z serii.

torayasu | 2016-12-31
cariad | 2016-11-12