Władca klanów

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: WarCraft (tom 2) | Seria: Warcraft
Wydawnictwo: ISA
Lord of the clans

W okrytej mgłą zapomnienia przeszłości świat Azeroth zamieszkiwały różne cudowne istoty. Tajemnicze elfy i dzielne krasnoludy żyły w pokoju i harmonii z ludzkimi plemionami... aż do chwili, gdy demoniczna armia, znana jako Płonący Legion, na zawsze zniszczyła spokój tego świata. Teraz orki, smoki, gobliny i trolle walczą o władzę nad podzielonymi i skłóconymi królestwami. To część wielkiego, niebezpiecznego planu, który ma zadecydować o przyszłości świata WARCRAFT. Niewolnik. Gladiator. Szaman. Wódz to kolejne wcielenia tajemniczego orka znanego jako Thrall. Wychowany od małego przez okrutnych ludzi, którzy chcieli uczynić z niego posłusznego niewolnika, łączącego w sobie dzikość orków i spryt ludzi, Thrall podążył za swoim przeznaczeniem, którego sam nie do końca pojmował aby uwolnić się i odkryć starożytne tradycje swego ludu. Opowiemy historię jego burzliwego życia a jest opowieść o honorze, nienawiści i nadziei.

MadameShepard | 2015-05-12

Wyjątkowo udana historia z uniwersum Warcrafta. Nie ukrywam, że wielką przyjemność sprawiło mi poznanie losów Thralla, orczego przywódcy, który zawsze był jedną z moich ulubionych postaci w grze.
Christie Golden jest bardzo sprawną pisarką, czyta się ją bardzo dobrze, pisze z dużą swadą i lekkością, lepiej od topornego Knaaka.
Szkoda, że w Polsce zostało wydanych tak mało książek ze wspaniałego świata Warcrafta, w USA jest ich kilkadziesiąt, u nas raptem kilkanaście.

Mylengrave | 2014-07-20
Przeczytana: 14 lipca 2014

Wysoka ocena ze względu na sentyment do gry Warcraft - mojej ulubionej gry z dzieciństwa. Książkę czytało się rewelacyjnie - połknęłam ją na raz. Historia Thralla opowiedziana jest w sposób przejmujący. Nie wiem jak odebrałby książkę czytelnik niezaznajomiony z samą grą, być może słabo, bowiem styl nie powala na kolana. Mimo wszystko, jest absolutnie czytelny. Cieszyło mnie to, że co jakiś czas wspominane są inne postaci Warcrafta, a opowieść jest bardzo spójna, wszystko składa się w malowniczą całość. Jest to bardzo barwne fantasy, opowiada o ludziach, orkach i siłach natury. Moim zdaniem uczy wielu wartości, więc polecam także młodszym czytelnikom.

Woocash | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Nie jestem graczem - nigdy nie byłem dobry w te klocki, ani jakoś mnie specjalnie do tego nie ciągnęło. Jestem jednak fanem fantasy, więc po tym jak mój znajomy, który jest miłośnikiem WoWa przybliżył mi ten świat, postanowiłem przyjrzeć mu się nieco bliżej. A jako, że gry to nie moja działka, to zabrałem się za literaturę. "Władca Klanów" to moja pierwsza książka z tego uniwersum i zapewne w przyszłości sięgnę po kolejne. To co w niej denerwuje to to, że jest napisana bardzo prostym językiem, a wydarzenia są w niej przedstawione w sposób ogólnikowy. Do tego cała droga głównego bohatera wydaje się być dziecinnie łatwa, wszystkie próby przed jakimi zostaje postawiony przechodzi z palcem w nosie. Z drugiej jednak strony jest to pierwsza książka, jaką przeczytałem, w której Orkowie są przedstawieni w sposób pozytywny, jako waleczny, dumny i honorowy lud, nie zaś jako bezmyślne potwory, z którym spotykałem się do tej pory. Poza tym trzeba przyznać, że książkę czyta się szybko, można...

Aiwlys | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: listopad 2012

Dla osoby, która miała styczność z grą World of Warcraf, książka ta jest niesamowitą przygodą. Na pewno w bardzo sympatyczny sposób wprowadza nas w historię postaci Thralla, mojego ulubionego orka. Szybko się czyta ze względu na prosty styl, szybką akcję. Polecam ^^

Patrycja | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Książka leciutka. W niekonwencjonalny dotąd sposób ukazuje losy mieszkańców Azeroth, w tej części obierając nieoczekiwanego osobnika jako bohatera - Orka. Tak jak poprzednie tomy, nie wywołuje filozoficznie głębokich rozmyślań ponieważ morał zdaje się być prosty - nie oceniaj osób schematycznie. Autorka chcąc poprzeć tą teorie przedstawiła złaknione krwi, waleczne i nieokrzesane orki jako lud szlachetnych i mądrych wojowników - w mojej ocenie wybielając je jednak za bardzo i sprawiając, że jej poglądy stały się mocno przerysowane. Pamiętajmy jednak że ta książka jest prosta, tak jak schemat dobra i zła (postacie są albo czarne albo białe). Odbierając książkę właśnie w taki sposób, można polubić bohaterów bezsprzecznie pozytywnych (choć gdzieś jednak uwiera myśl że takich nie ma), i dobrze im życząc dzielić ich przygody.

Paweł | 2013-01-01
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Jako wielki miłośnik świata Warcraft-a oraz gry World of Warcraft to musiał nadejść kiedyś moment w którym stwierdziłem " kurcze, trzeba poznać ten świat bliżej!". I tak właśnie w dużym skrócie można streścić początek mojej przygody z książkami opowiadającymi o "Warcrafcie". Książka jest bardzo lekko napisana, i bardzo przyjemnie się ją czyta ( nie mogłem się oderwać i czytałem w sumie do 3 nad ranem i nie położyłem się zanim nie przeczytałem!). Hmm, historia opowiada o Thrallu, młodym orku który swoim przykładem, zaangażowaniem i siłą woli odbudowuje w rasie orków to, co u nich jest najlepsze: honor, siłę, wolę przetrwania! Po tej książce jestem prawie pewny, że sięgniecie po następne tytuły!

MissJacksson | 2015-09-17
Przeczytana: 16 września 2015

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza z książek Warcrafta. Porywająca i wzruszająca historia młodzieńczych lat Thralla, który mimo kiepskiego startu stał się jedną z najświetniejszych postaci całego uniwersum. Chociaż jak dla mnie Blizzard dałby mu już w końcu odpocząć...

Łukasz Firek | 2013-06-06
Przeczytana: czerwiec 2010

Świetnie mi się czytało jak to było z Thrallem od samego początku. Pomimo tego, że wydaje się Ludzki, to wrodzone Orkowe zachowania dają się we znaki. Polegam gorąco Fanom owego Thralla jak i innym czytelnikom.

Piotr Skowroński | 2014-12-10

Każdy kto grał w Warcrafta powinien tą książkę przeczytać. Jest to prosta w odbiorze jednocześnie bardzo przyjemna książka.

Torquan | 2012-09-01
Przeczytana: 06 września 2012

Jako wielki fan uniwersum Warcrafta sięgnąłem po dzieło opisujące losy Thralla, chyba ulubionej mojej postaci słynnej gry komputerowej aby dowiedzieć się wszystkiego czego jeszcze mogę o tej postaci. Jakie było moje rozczarowanie po zakończonym dziele kiedy zamiast wartkiej akcji w której ta charakterystyczna postać sprawiałaby ,że każda strona czyta się z przyjemnością, zetknąłem się z bublem delikatnie rzecz ujmując. Charakter Orka był Ludzki, charakter ludzi był nieludzki nie wiem czy to tak miało wyjść czy przyszło samo ale nie pasowało zupełnie, fabuła słaba, postacie drugo i trzecio planowe niewarte wspomnienia, z wyjątkiem Groma Hellscream'a a to i tak raczej z sympatii dla postaci widzianej w grze niż faktycznej kreacji książkowej. Polecam tylko dla naprawdę wiernych fanów którzy nie boją się utracić wiary w owo uniwersum, zdecydowanie odradzam kupować!