Powstanie

Tłumaczenie: Karolina Post
Cykl: Wojna Pajęczej Królowej (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
Insurrection
Forgotten Realms

Quenthel Baenre ustępuje rangą wyłącznie matce opiekunce i jest najpotężniejszą kapłanką Lolth w Menzoberranzan. Kiedy Pajęcza Królowa milknie, Quenthel zostaje powierzone zadanie poprowadzenia wyprawy mrocznych elfów, która może ocalić Menzoberranzan, albo skazać je na wieczne potępienie.

Drugi tom historii o Wojnie Pajęczej Królowej. Napisany przez innego autora, co... się czuje. Zwłaszcza na początku. Potem brakuje mi analizy drowiej psychiki z pierwszego tomu, tu stawia się na walki. I walki. I walki. I ewentualnie knowania. Ale głównie walki.
Nie mniej, pozycja jest ciekawa i lekka, w sam raz na jeden dzień wolny. I choć nie dowiadujemy się wiele, czemu Llolth odpuszcza swoje ukochane drowy... warto się zagłębić w historię i poznać nieco bliżej wesołą gromadkę wyprawiającą się na poszukiwanie odpowiedzi...

Greyorn | 2015-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Druga część przygód drowiej drużyny. Akcja (mimo, że w większości dzieje się w jednym mieście) wydaje się odrobinę szybsza, żwawsza, co pozytywnie wpływa na przyjemność z czytania.
Mimo tego, bohaterowie podczas, jak można przypuszczać niebezpiecznej sytuacji, zdają się na chwilę o niej zapominać, zajmując się innymi rzeczami - co niepotrzebnie zmienia tempo akcji i wybija z rytmu.
Niemniej, bardzo przyjemna pozycja, dla miłośników mrocznych elfów.

Artur | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 marca 2014

Fabuła kolejnego tomu cyklu Wojny Pajęczej Królowej przenosi nas do kolejnego z drowich miast. Grupa złożona między innymi z Pharauna,Rylda i Quenthel udaje się do Ched Nasad aby odebrać majątek rodu Baenre i dowiedzieć się więcej o milczeniu swojej bogini. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, a zdrada i spiski towarzyszą im na każdym kroku.

Na pewno nie można odmówić książce akcji, jedynie początkowa droga bohaterów przez Podmrok wydaje się nieco psuć ten efekt, jednakże później nadrabia to w pełni. Drobne błędy językowe, które gdzieś się wychwyci, nie wpływają na przyjemność lektury, którą pochłania się naprawdę szybko.

Wracając jednak do fabuły - drugi tom jest świetną kontynuacją cyklu, udaną i bardzo zadowalającą. Jak też przystało na część cyklu,zamyka pewne wątki pozostawiając przed bohaterami główne zadanie i otwierając kilka innych. Autor dokonuje tego w tak umiejętny sposób, że zaciekawiony czytelnik z chęcią sięgnie po kolejny tom...

noname | 2015-04-18
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Łubu-du w Ched Nasad. Na początku jest trochę opisów miasta, potem ze strony na stronę jest coraz więcej pojedynków, walk, bitew. Prawie w całości (oprócz początku) książka to bijatyka.
Czytając całą serię tą część można pominąć, nic nie wnosi do głównego wątku serii (milczenia Lloth), najważniejsze rzeczy zostały z niej streszczone na początku następnego tomu.

Marcin Polkowski | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Świetna książka, o wiele lepsza niż pierwsza część i dodająca to, czego nie miał w swoich Salvatore - elementy wulgarności, seksualności. Zdecydowanie polecam!

Dariusz | 2012-03-27
Przeczytana: 22 lutego 2012

Niszczące się miasto Ched Nasad.

Eirine | 2012-09-17

Michał | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Doskonałe odzwierciedlenie charakterów Drowów.

Fillon | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Jeden z lepszych Forgottenów jakie czytałem

Elgcahlxukuth | 2012-12-18
Przeczytana: 10 marca 2011