Powstanie

Tłumaczenie: Karolina Post
Cykl: Wojna Pajęczej Królowej (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
Insurrection
Forgotten Realms

Quenthel Baenre ustępuje rangą wyłącznie matce opiekunce i jest najpotężniejszą kapłanką Lolth w Menzoberranzan. Kiedy Pajęcza Królowa milknie, Quenthel zostaje powierzone zadanie poprowadzenia wyprawy mrocznych elfów, która może ocalić Menzoberranzan, albo skazać je na wieczne potępienie.

źródło opisu: http://isa.pl/p3351-Powstanie-Wojna-Pajeczej-Krolo...(?)

źródło okładki: http://isa.pl/p3351-Powstanie-Wojna-Pajeczej-Krolo...»

Drugi tom historii o Wojnie Pajęczej Królowej. Napisany przez innego autora, co... się czuje. Zwłaszcza na początku. Potem brakuje mi analizy drowiej psychiki z pierwszego tomu, tu stawia się na walki. I walki. I walki. I ewentualnie knowania. Ale głównie walki.
Nie mniej, pozycja jest ciekawa i lekka, w sam raz na jeden dzień wolny. I choć nie dowiadujemy się wiele, czemu Llolth odpuszcza swoje ukochane drowy... warto się zagłębić w historię i poznać nieco bliżej wesołą gromadkę wyprawiającą się na poszukiwanie odpowiedzi...

Greyorn | 2015-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Druga część przygód drowiej drużyny. Akcja (mimo, że w większości dzieje się w jednym mieście) wydaje się odrobinę szybsza, żwawsza, co pozytywnie wpływa na przyjemność z czytania.
Mimo tego, bohaterowie podczas, jak można przypuszczać niebezpiecznej sytuacji, zdają się na chwilę o niej zapominać, zajmując się innymi rzeczami - co niepotrzebnie zmienia tempo akcji i wybija z rytmu.
Niemniej, bardzo przyjemna pozycja, dla miłośników mrocznych elfów.

Artur | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 marca 2014

Fabuła kolejnego tomu cyklu Wojny Pajęczej Królowej przenosi nas do kolejnego z drowich miast. Grupa złożona między innymi z Pharauna,Rylda i Quenthel udaje się do Ched Nasad aby odebrać majątek rodu Baenre i dowiedzieć się więcej o milczeniu swojej bogini. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, a zdrada i spiski towarzyszą im na każdym kroku.

Na pewno nie można odmówić książce akcji, jedynie początkowa droga bohaterów przez Podmrok wydaje się nieco psuć ten efekt, jednakże później nadrabia to w pełni. Drobne błędy językowe, które gdzieś się wychwyci, nie wpływają na przyjemność lektury, którą pochłania się naprawdę szybko.

Wracając jednak do fabuły - drugi tom jest świetną kontynuacją cyklu, udaną i bardzo zadowalającą. Jak też przystało na część cyklu,zamyka pewne wątki pozostawiając przed bohaterami główne zadanie i otwierając kilka innych. Autor dokonuje tego w tak umiejętny sposób, że zaciekawiony czytelnik z chęcią sięgnie po kolejny tom...

amra_LemurianScrolls | 2015-04-18
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Łubu-du w Ched Nasad. Na początku jest trochę opisów miasta, potem ze strony na stronę jest coraz więcej pojedynków, walk, bitew. Prawie w całości (oprócz początku) książka to bijatyka.
Czytając całą serię tą część można pominąć, nic nie wnosi do głównego wątku serii (milczenia Lloth), najważniejsze rzeczy zostały z niej streszczone na początku następnego tomu.

Odyn | 2017-08-08
Przeczytana: listopad 2017

Całkiem niezła książeczka. W sam raz do podróży. Mnóstwo akcji, które prowadzą do.. Jeszcze większej ilości akcji. Refleksji praktycznie brak. Wciąga swoją akcją, acz do życia wnosi niewiele.
Od strony rpgowego maniaka można zaczerpnąć praktycznie gotowy opis Ched Nasad.

Marcin Polkowski | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Świetna książka, o wiele lepsza niż pierwsza część i dodająca to, czego nie miał w swoich Salvatore - elementy wulgarności, seksualności. Zdecydowanie polecam!

Dariusz | 2012-03-27
Przeczytana: 22 lutego 2012

Niszczące się miasto Ched Nasad.

Eirine | 2012-09-17

Michał | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Doskonałe odzwierciedlenie charakterów Drowów.

Fillon | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Jeden z lepszych Forgottenów jakie czytałem