Tajemnica smoka

Tłumaczenie: Maria Smulewska
Cykl: Dragonships (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Secret of the Dragon
Dorota_1988

Nowi bogowie pragną pokonać boga Torvala i przejąć władzę nad światem. Powstrzymać ich może tylko Pięć Smoków Vektii – prasmoków, które się narodziły podczas stworzenia świata. Poszukujący ich Skylan Ivorson, dzielny Wódz Wodzów Vindrasów, jest w niewoli, a smok Kahg zniknął bez śladu. Skylan zapobiegnie katastrofie tylko wtedy, gdy na czas odkryje tajemnicę smoka. Ma jednak potężnego przeciwnika – wśród starych bogów Vindrasów czai się zdrajca…

| 2014-02-16
Przeczytana: luty 2014

Zazwyczaj, a przynajmniej ja już tak mam, jest tak, że trafiam na drugie części znacznie lepsze od poprzedniczek. I tu jest tak samo! Wprost nie mogłam usiedzieć, czytając tę książkę - porwała mnie wraz z falami spod kilu smoczego okrętu.

Tym razem Skylan i Vindrasi zostają wzięci w niewolę. Ale okazuje się, że niektórzy, którym *niektórzy* ufali stają się wrogami, a ci, którzy ich zniewolili, stają się nagle przyjaciółmi.

Bardzo polubiłam Legata Acronisa...przed oczami stanął mi rzymski patrycjusz, który dba o swoich niewolników i nigdy im nie okazuje okrucieństwa - chyba, że naprawdę trzeba. Południowcy w ogóle bardzo przypominają mi Rzymian - i tym bardziej polubiłam Acronisa.

Chloe, córka Acronisa, to już zupełnie inna bajka. Jeśli kiedykolwiek podziwiałam jakąkolwiek bohaterkę powieści, Chloe wygrywa w cuglach. Ta dziewczynka pokazuje, jak trzeba żyć, jak trzeba stawiać czoła przeciwnościom. Jestem pewna, że ją pokochacie.

I smok Vektii...który nie jest smokiem...ale...cóż...

Bulcia | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Cóż mogę napisać? A to, że wciągnięto mnie duszą do świata smoków, czyli to co kocham, wielbię i zjadam o każdej porze.

Książkę zjadłam. Podczas wolnego czasu miałam dylemat: grać w Skyrim, czy czytać "tajemnicę Smoków". Jedno i drugie kocham, a skończyło się na tym, że przerwałam ulubioną grę na rzecz niesamowitej drugiej części, która była lepsza od pierwszej.

Od razu powiem: jeszcze więcej akcji i postaci. Polubiłam Acronisa, pokochałam jego córeczkę Chole... I polubiłam Skylana, który w pierwszej części mnie wnerwiał. Widać teraz, że dorósł. Najbardziej irytującą postacią według mnie jest Aylaen, którą rozwaliłabym mieczem dwuręcznym. No i Wulfe! Teraz to ten dzieciak jest dla mnie jedną z najlepszych postaci w książce.

Modlę się o to, aby trzecia część "Dragonships" była w bibliotece ;___;

benia86 | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Pozytywne zaskoczenie. Książka mimo iż po pierwszym tomie była średnia- w drugim znacznie podnosi poziom- może ma to związek z powolnym dojrzewaniem Skylana, a może to kwestia wartkiej akcji i szczypty magii ;). Warto przeczytać- bo każdy czas w świecie fantasy nie jest czasem straconym ;)

Tomasz Socha | 2012-11-08

Prawdziwe Fantasy. Jeśli czytałeś Dragonlance, czytaj też tę serię :)

Nansei | 2014-08-18
Przeczytana: 14 lipca 2014