Wayne: Mściciel z Gotham

fantastyka, fantasy, science fiction
Batman Mroczny Rycerz Gotham City

Okładka książki Gniew smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
6,9
Gniew smoka Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Tajemnica smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
7,1
Tajemnica smoka Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Zaginione kroniki. Tom 1. Smoki krasnoludzkich podziemi Tracy Hickman, Margaret Weis
7,2
Zaginione kron... Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Smocze kości Tracy Hickman, Margaret Weis
6,8
Smocze kości Tracy Hickman, Marg...

Oficjalne recenzje i

Czy leci z nami Batman?

[ 8 ] Link do recenzji

Całkiem przyjemnie się czyta. Jest dość mroczno i tajemniczo, ale Batman powinien być mroczny i tajemniczy, więc wszystko jest na swoim miejscu.

Nie ma tutaj ogromnie rozbudowanych wątków czy wielkiej ich mnogości, ot taki czytany film o batmanie, choć zdecydowanie w "Nolanowskich" klimatach, co jest na ogromny plus.

Dla fanów Mrocznego Rycerza pozycja obowiązkowa!

Zawsze uwielbiałem amerykańskie komiksy o super bohaterach - Batman był zdecydowanie moim ulubionym, zwłaszcza za jego mroczny klimat, za ciężkie historie, jak i za fakt, że Bruce Wayne był w gruncie rzeczy zwykłym człowiekiem.
Filmy (zarówno stare jak i nowe) nie oddawały moim zdaniem tego klimatu. Było to po prostu kino akcji, zazwyczaj dobre i nieźle się to oglądało, ale...

Podobało mi się, więcej po nią nie sięgnę.

Całkiem niezłe, jak na powieść o Batmanie, tym bardziej, że chyba jedyną. Sporo opisów, można trochę się dowiedzieć o innych członkach rodziny Wayne'ów prócz Bruce'a. Momentami trochę nużąca, ale ogólnie da się poczytać.

W wielu przypadkach wolę złoczyńców od bohaterów. Jednak z Batmanem jest tak, że lubię go jak i wszystkich jego przeciwników. Sądzę, że to może dlatego, że on nie jest taki nieskazitelny na jakiego się kreuję. Bo czyż walcząc ze złem, nie ma ryzyka, że staniemy się źli? Sięgając po różne wyjścia z sytuacji, dostrzegamy te, których nikt normalnie by nie wybrał, bo są...

Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele, może też dlatego się nie zawiodłam. Jeśli potraktować ją jako czytadło do pociągu, to lektura może być całkiem przyjemna. Choć muszę przyznać, że gdyby nie postać Batmana, moja ocena pewnie byłaby niższa.
Ujdzie.

Z tego co wiem jest to jedyna powieść o Batmanie(jak głosi książka) lecz sądzę,że nie przeczytam nigdy lepszej nawet gdyby wyszła.Ta była po prostu nie do opisania(jednakże podejmę się tego wyzwania).
Postać Bruce'a Wayne'a jest przedstawiona tak jak zna ją każdy z filmów(jeśli ktoś oglądał a jak nie to daje jeszcze lepsze wrażenie).
W książce występuje dużo znanych...

Nigdy nie spotkałem się z taką wizją historii Mrocznego Rycerza, świetna histria, niespodziewane i klimatyczne zakończenie, naprawde wspaniałe dzieło. Po lekturze warto obejrzeć Dark Knight Rises podobny klimacik

Książkę tą dorwałem na wyprzedaży w Tesco i właściwie nic wielkiego się po niej nie spodziewałem. A jednak mnie zaskoczyła.

Akcja książki toczy się w dwóch epokach. Przeszłość i teraźniejszość nieustannie się przeplatają. Bruce walczy z przeszłością, a jednocześnie, za sprawą pewnej zawistnej damy, również ją odtwarza. Znajdziecie tu też przyczynę faktu, że w Gotham,...

Świat fikcji przyzwyczaił ogół ludzkości do Batmana w formie komiksów, animacji i filmów. W tym wypadku nie należy mieszać w tym świecie i zostawić historię o Nietoperzu w takich właśnie formach.
Nie jest, lub też, nie było dobrym pomysłem, aby sfabularyzować Batmana w postaci książki. Może to zależy od autora, może od owego przyzwyczajenia, ale nie zmienia to faktu, że...

• Fantastyka
  • 2014