Save Me

Okładka książki Save Me Mona Kasten
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Save Me
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Maxton Hall (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Maxton Hall (tom 1)
Save Me
Jaguar
2019-02-13
2019-02-13
2018-02-23
Ewa Spirydowicz
namiętność odmiana losu poszukiwanie szczęścia romans spotkanie tajemnica uczucie
Inne

Ocal mnie przed samym sobą

Powieść Mony Kasten nie zachwyciła mnie tak, jak myślałam, że to zrobi. Czytało mi się ją ciężko, nie mogłam się wciągnąć i czasem czytałam trochę „na siłę”, żeby tylko szybciej skończyć.

Może to dlatego, że po romanse nie sięgam zbyt często. Może dlatego, że przez większość czasu miałam wrażenie, że czytam fanfiction a nie książkę. Może dlatego, że męczą mnie takie nastoletnie dramaty?
Nie wiem.

Nie chce narzekać, ale prawie wszystko w tej książce było przewidywalne i zrobione według tego samego schematu, co praktycznie wszystkie fanfiki, które czytałam kiedyś.

Kujonka, która wbrew stereotypów jest bardzo ładna. Dodatkowo jest uparta, ma niewyparzony język i powoli zmierza do celu, który sobie wyznaczyła.
Przystojniak, bożyszcze wszystkich uczennic (oczywiście oprócz kujonki),kapitan szkolnej drużyny. Bogaty, budzący postrach, typowy szkolny bad boy!
Może dlatego nie przepadam za romansami? Za ich przewidywalność?

Oczywiście nienawiść, którą do siebie pałają wkrótce zmieni się w płomienne uczucie.
Nic nowego. Plus jedynie za to, że ich relacja rozwijała się w miarę normalnym tempem 👍🏻

Najbardziej podobała mi się końcówka. Była naprawdę dobra i to właśnie ona sprawiła, że postanowiłam sięgnąć po drugi tom. Jestem ciekawa jak to wszystko się rozwinie! Mam tylko nadzieję, że przy „Save you” będę bawiła się lepiej 🤷🏼‍♀️

Sądzę że to naprawdę w porządku młodzieżówka.
Po jej zakończeniu naprawdę kusi żeby dodawać się do kolejnej części. Fajny klimat i bohaterowie.

Sądzę że to naprawdę w porządku młodzieżówka.

Historia niby fajna ale nie w pewnym momentach nudziła.

Historia niby fajna ale nie w pewnym momentach nudziła.

Zajebista młodzieżówka, jedna z niewielu, gdzie główna bohaterka nie robi z siebie ofiarę losu i nie użala się nad sobą.

Nienudna fabuła, cały czas się coś dzieje. Jednak uważam że wszystko jest skierowane aby bohaterka "ciągnęła" do chłopaka, a ten jej to "uniemożliwia". I ta końcówka... . Zobaczymy co będzie w następnych częściach

Dobrze się bawiłam czytając tę książkę, jednak nie czekam z niecierpliwością na przeczytanie kolejnych tomów. Znam już ten schemat opowieści i już teraz były męczące wątki.

Update: po kilku dniach stwierdzam, że jednak bawiłam się lepiej niż myślałam i łapałam się na myśleniu o tej książce w ciągu dnia. Szczerze to jednak jestem ciekawa dalszych losów bohaterów, czytanie tej serii sprawia mi wiele radości i daje fantastyczną rozrywkę

DNF!

DNF!

Luźna historia, bardzo wattpadowa. Nie ma tragedii, ale szału też nie ma.

Luźna historia, bardzo wattpadowa. Nie ma tragedii, ale szału też nie ma.

Taka raczej spokojna książka o relacji dwojga młodych ludzi. Trochę taka historia jakich wiele… mam trochę wrażenie, że przeczytam i zapomnę.
Pierwszy raz mam chyba tak obojętny stosunek do przeczytanej książki.
Ale sięgam po drugą część.

Pierwszy raz mam chyba tak obojętny stosunek do przeczytanej książki.
Nie powiem polubiłam Ruby i jej rodzinę. Ale zabrakło mi tu czegoś wyraźnego. Trochę mam tak, że nie wiem co napisać… bo sama nie wiem co mam o niej myśleć 🤔....

spoko, ale szału nie ma

spoko, ale szału nie ma