rozwińzwiń

1975-01-01
Data 1. wydania:
1971-01-01
Kalina Wojciechowska, Grażyna Grudzińska
Ameryka Południowa kazirodztwo klasyka literatury literatura kolumbijska los miłość namiętność Nagroda Nobla Nobel noblista przeznaczenie realizm magiczny relacje rodzinne rodzina śmierć
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Taka historia niby wciągająca, niby cos ucząca, niby ważna ale....ten koniec. Ach chyba się zawiodłam...

Czytałam tę książkę jako lekturę w liceum. Bardzo się cieszę, że dostałam ją do przeczytania, bo nie wiem czy sama bym na nią trafiła. A ona celnie trafiła w serducho i znajduje się na liście moich ulubionych lektur.

Dobra ksiazka, ale zmeczyla mnie bardzo

Dobra ksiazka, ale zmeczyla mnie bardzo

Jedna z moich ukochanych książek! Wracam do niej co jakiś czas.

Jedna z moich ukochanych książek! Wracam do niej co jakiś czas.

Przeczytałem ponownie po 22 latach. Dalej urzeka, choć przeczytana niecały miesiąc temu po raz pierwszy "Miłość w czasach zarazy" obecnie urzekła bardziej :D

Jest to lektura KOMPLETNA, znaleźć w niej można wszystko. Przez religię, politykę, wojnę, troski codzienności, miłość, nienawiść, samotność, brak zrozumienia, zakazne związki po śmierć i cuda. Jedyne czego nie znajdziesz, to dużej ilości dialogów (lekko powiedziane, bo dialogi przypuszczam, że stanowią może 5% tekstu).

Międzypokoleniowa ciągłość rodów i społeczności; błędne koło tragedii, blasków i słabości; przemijanie - tematy, które lubię, lecz rozpisane w wyjątkowo męczący sposób.

Kolejna powieść-wspomnienie, nad którą spędzałam całe godziny podławkowej nauki w liceum odkrywając urok i szaleństwo latynoamerykańskiego realizmu magicznego. Jedna z powieści, która wytyczyła podwaliny stylu dla wielu kolejnych pisarzy i scenarzystów, posmak "Stu lat..." odkrywam do dzisiaj w literaturze i za każdym razem podziwiam geniusz pisarza, który po tylu latach wciąż inspiruje pozostając zarazem tak niepodrabialnym.
Książka, która zostaje w głowie na zawsze!

Jedna z najlepszych książek świata. Był czas, już dosyć dawno, kiedy przeczytałam chyba wszystko co Marquez napisał i co ukazało się po polsku. Postanowiłam przypomnieć sobie dwie powieści, które wtedy zrobiły na mnie największe wrażenie i przeczytałam ponownie "Sto lat samotności". I zachwyciłam się jeszcze bardziej. Wszystko mi się tu podoba. I język, i sposób w jaki historia rodziny została przedstawiona, podobają mi się szaleni i zwariowani bohaterowie. Podobało mi się to coś, co inni nazywają realizmem magicznym:),nie przeszkadzało mi to, że co drugi mężczyzna nosi imię przodka. Fantastyczne postaci kobiece. Oryginalni mężczyźni. Świetna poruszająca opowieść o wielopokoleniowej rodzinie. Choćbym chciała, to nie mogę się przyczepić do niczego, to jest genialna książka. Wprowadziła mnie we wspaniały egzotyczny nieco, południowoamerykański świat, wciągnęła do tego stopnia, że czułam się jedną z bohaterek,jakbym była obok:) Przeżywałam wraz z rodziną bohaterów ten ból samotności przekazywanej z pokolenia na pokolenie, i jednocześnie dynamiczne piękno życia.
Ta książka zostanie na mojej półce już na zawsze:)

Moja ulubiona

Moja ulubiona