Tajemnica smoka

Okładka książki Tajemnica smoka
Tracy HickmanMargaret Weis Wydawnictwo: Rebis Cykl: Dragonships of Vindras (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dragonships of Vindras (tom 2)
Secret of the Dragon
Rebis
2011-01-25
2011-01-25
Maria Smulewska-Dziadosz

Okładka książki Dragons of Deceit Tracy Hickman, Margaret Weis
Ocena 0,0
Dragons of Deceit Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Gniew smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
Ocena 6,9
Gniew smoka Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Smoki krasnoludzkich podziemi Tracy Hickman, Margaret Weis
Ocena 7,1
Smoki krasnolu... Tracy Hickman, Marg...

Okładka książki Towarzysze broni Don Perrin, Margaret Weis
Ocena 7,2
Towarzysze broni Don Perrin, Margare...
Okładka książki Smocze kości Tracy Hickman, Margaret Weis
Ocena 6,7
Smocze kości Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Bratnie dusze Mark Anthony, Ellen Porath
Ocena 6,6
Bratnie dusze Mark Anthony, Ellen...

II część cyklu Dragonships zaczyna się tam gdzie kończą się "Smocze kości" kiedy lud Vindrasów jest wzięty w niewole przez Reagara. Skylan wraz z innymi próbuje uciec przy pomocy smoka lecz nie należy to do łatwych zadań. Dodatkowo relacja Skylana z Wulfe'm jest bardziej roziwnięta a relacja sióstr Trei i Aylean jest mieszana. Poznajemy też nowe postacie takie jak Acronis czy Chloe. Ta ostania miała ciekawą historię która połaczyła ją z głównym bohaterem.
Po raz kolejny duet Hickman/Weis nie zawiódł mnie. Dostałem kolejną orginalną powieść z ciekawą mitologią różnych bóstw i dobrze napisanymi postaciami. Chociaż mam małe zastrzeżenie co do Skylana, że nie jest konsekwntny w tym co mówi, ale to tylko szczegół.

Pozytywne zaskoczenie. Książka mimo iż po pierwszym tomie była średnia- w drugim znacznie podnosi poziom- może ma to związek z powolnym dojrzewaniem Skylana, a może to kwestia wartkiej akcji i szczypty magii ;). Warto przeczytać- bo każdy czas w świecie fantasy nie jest czasem straconym ;)

Zazwyczaj, a przynajmniej ja już tak mam, jest tak, że trafiam na drugie części znacznie lepsze od poprzedniczek. I tu jest tak samo! Wprost nie mogłam usiedzieć, czytając tę książkę - porwała mnie wraz z falami spod kilu smoczego okrętu.

Tym razem Skylan i Vindrasi zostają wzięci w niewolę. Ale okazuje się, że niektórzy, którym *niektórzy* ufali stają się wrogami, a ci, którzy ich zniewolili, stają się nagle przyjaciółmi.

Bardzo polubiłam Legata Acronisa...przed oczami stanął mi rzymski patrycjusz, który dba o swoich niewolników i nigdy im nie okazuje okrucieństwa - chyba, że naprawdę trzeba. Południowcy w ogóle bardzo przypominają mi Rzymian - i tym bardziej polubiłam Acronisa.

Chloe, córka Acronisa, to już zupełnie inna bajka. Jeśli kiedykolwiek podziwiałam jakąkolwiek bohaterkę powieści, Chloe wygrywa w cuglach. Ta dziewczynka pokazuje, jak trzeba żyć, jak trzeba stawiać czoła przeciwnościom. Jestem pewna, że ją pokochacie.

I smok Vektii...który nie jest smokiem...ale...cóż będę wam zdradzać treść tej książki - sami przeczytajcie! Jest genialna, pełna intryg, strachu, tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji i przygody. Tylko czytać!

Na półkach: , , , , , ,

Cóż mogę napisać? A to, że wciągnięto mnie duszą do świata smoków, czyli to co kocham, wielbię i zjadam o każdej porze.

Książkę zjadłam. Podczas wolnego czasu miałam dylemat: grać w Skyrim, czy czytać "tajemnicę Smoków". Jedno i drugie kocham, a skończyło się na tym, że przerwałam ulubioną grę na rzecz niesamowitej drugiej części, która była lepsza od pierwszej.

Od razu powiem: jeszcze więcej akcji i postaci. Polubiłam Acronisa, pokochałam jego córeczkę Chole... I polubiłam Skylana, który w pierwszej części mnie wnerwiał. Widać teraz, że dorósł. Najbardziej irytującą postacią według mnie jest Aylaen, którą rozwaliłabym mieczem dwuręcznym. No i Wulfe! Teraz to ten dzieciak jest dla mnie jedną z najlepszych postaci w książce.

Modlę się o to, aby trzecia część "Dragonships" była w bibliotece ;___;

Od razu...

Prawdziwe Fantasy. Jeśli czytałeś Dragonlance, czytaj też tę serię :)

Prawdziwe Fantasy. Jeśli czytałeś Dragonlance, czytaj też tę serię :)

rewelacja!!!

rewelacja!!!

Dodaj cytat z książki Tajemnica smoka