Tajemnica smoka

Tracy HickmanMargaret Weis Wydawnictwo: Rebis Cykl: Dragonships (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Secret of the Dragon
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Smulewska

Okładka książki Gniew smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
6,9
Gniew smoka Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Zaginione kroniki. Tom 1. Smoki krasnoludzkich podziemi Tracy Hickman, Margaret Weis
7,2
Zaginione kron... Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Smocze kości Tracy Hickman, Margaret Weis
6,8
Smocze kości Tracy Hickman, Marg...

II część cyklu Dragonships zaczyna się tam gdzie kończą się "Smocze kości" kiedy lud Vindrasów jest wzięty w niewole przez Reagara. Skylan wraz z innymi próbuje uciec przy pomocy smoka lecz nie należy to do łatwych zadań. Dodatkowo relacja Skylana z Wulfe'm jest bardziej roziwnięta a relacja sióstr Trei i Aylean jest mieszana. Poznajemy też nowe postacie takie jak Acronis...

Pozytywne zaskoczenie. Książka mimo iż po pierwszym tomie była średnia- w drugim znacznie podnosi poziom- może ma to związek z powolnym dojrzewaniem Skylana, a może to kwestia wartkiej akcji i szczypty magii ;). Warto przeczytać- bo każdy czas w świecie fantasy nie jest czasem straconym ;)

rewelacja!!!

Na półkach: , , , ,

Zazwyczaj, a przynajmniej ja już tak mam, jest tak, że trafiam na drugie części znacznie lepsze od poprzedniczek. I tu jest tak samo! Wprost nie mogłam usiedzieć, czytając tę książkę - porwała mnie wraz z falami spod kilu smoczego okrętu.

Tym razem Skylan i Vindrasi zostają wzięci w niewolę. Ale okazuje się, że niektórzy, którym *niektórzy* ufali stają się wrogami, a ci,...

Na półkach: , , , , , ,

Cóż mogę napisać? A to, że wciągnięto mnie duszą do świata smoków, czyli to co kocham, wielbię i zjadam o każdej porze.

Książkę zjadłam. Podczas wolnego czasu miałam dylemat: grać w Skyrim, czy czytać "tajemnicę Smoków". Jedno i drugie kocham, a skończyło się na tym, że przerwałam ulubioną grę na rzecz niesamowitej drugiej części, która była lepsza od pierwszej.

Od razu...

Prawdziwe Fantasy. Jeśli czytałeś Dragonlance, czytaj też tę serię :)

15.04.2013

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Chcę kupić
  • Chcę posiadać
  • 2014

Dodaj cytat z książki Tajemnica smoka