Czterdzieści plus

Drugi tom serii zdecydowanie na wyższym poziomie. Można się i pośmiać i wzruszyć. Lubię takie na pozór lekkie obyczajowe pozycję jednak poruszające ważne tematy. O przyjaźni można pięknie pisać w książkach nie tylko dla nastolatek :).

W weekend miałam tą przyjemność przeczytać kolejny tom Czterdziestek czyli Czterdzieści plus Katarzyny Kostołowskiej. Jest to drugi tom wspomnianej serii.

Cztery przyjaciółki, już po czterdziestce, zweryfikował czas. Asia, niestety potomstwa się nie doczekała i nie doczeka. Anita, która dzieci mieć nie chciała, ma ich nadprogramową liczbę i za małe mieszkanie. Karolina, po zawodzie miłosnym, skupia się na pracy dekoratorki wnętrz, a Magda prowadzi Czekoladziarnie i nie może się pogodzić z orientacją byłego męża. Kolejny tom to kolejne ich perypetie - wzloty, upadki i nagłe zwroty akcji.

Książka trzyma poziom z poprzedniego tomu. Powieść znowu podzielona jest na pory roku, a jej akcja zaczyna się kilka lat po fabule z Czterdzieści minus. Mimo przeskoku, autorka informuje co działo się u przyjaciółek w międzyczasie. Łatwo można się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Powieść czyta się przyjemnie. Jest lekka i wciągająca. Fabuła że strony na stronę robi się coraz ciekawsza. Dziewczyny zmierzają w różnych kierunkach (rodzina, kariera, jedno i drugie) ale wciąż się wspierają.

Bohaterki, momentami skrajnie różne, przechodzą przemiany, godząc się ze swoim losem lub walcząc o to co im się należy. To silne kobiety w kwiecie wieku.

Mogę z czystym sumieniem polecić tą serię. To świetna rozrywka na letnie popołudnia. Aktualnie posiadam tylko trzy pierwsze tomy ale chyba muszę szybko nadrobić braki w bibliotece 😊😊😊

Lekka, łatwa i przyjemna, a przy tym uroczo ciepła i przezabawna. Cudownie relaksuje, ale nie odmóżdża. Polecam

Ta opowieść to dalszy ciąg losów czterech przyjaciółek z Wrocławia.Losów często pokręconych z przeszkodami ,ale...od czego są przyjaciółki.Takiej przyjaźni można pozazdrościć.Troszkę humoru troszkę łez i...codzienne życie.Fajna lektura

kolejne losy czterech przyjaciółek, powieśc lekka i przyjemna. Każda z nas marzy o takiej przyjaźni, która jest opisana w książce.

Dalsze losy naszych prizyjaciółek, los bywa przewrotny i czasem dowcipny. Dziewczyny są przykładem normalnych zdrarzeń w naszym życiu. Każda z nich musi sobie radzić z problemami dnia codziennego, z mężami, z dziećmi, ze zwierzętami i problemami pracy. Polecam jako historię dnia codziennego.

Czytanie tej serii chciałam rozciągnąć trochę w czasie. Na mojej półce z bibliotecznymi książkami jest cała masa thrillerów, sensacji i ogólnie ciężka tematyka. Lekką historię o przyjaźni i miłości miałam w planie traktować jako przerywnik. Jednak nie udało mi się to, bo zwyczajnie żadnej innej książki nie chciałam czytać. Zaczęłam chyba ze dwie i dopiero przy czterdziestkach ruszyłam z czytaniem.

Znowu znalazłam się we Wrocławiu i uczestniczyłam w życiu czterech szalonych kobiet i ich rodzin. A co się u nich wydarzyło od ostatniego tomu? Oj wiele.

Anita została mamą, choć nigdy tego nie planowała i nie chciała, a mimo to z całego serca kocha swoich chłopców. Jej czekoladziarnia prosperuje w najlepsze pod dowództwem Magdy. Magda choć nie pogodzona do końca ze zdradą męża, wije sobie gniazdko z Pawłem. Jej synek rośnie na małego rozrabiaka. Ciągle gdzieś się przewraca, upada, albo niszczy przypadkiem ubrania. Oprócz wychowywania swojego niesfornego synka pomaga także Anicie prowadzić czekolodziarnię, która przynosi spore zyski. Obie zakochane i każda na swój sposób szczęśliwa.

U Aśki w ciągu tych lat też sporo się zmieniło. Przeżyła prawdziwą tragedię, z którą chyba już nigdy się nie pogodzi. W tych trudnych chwilach wspierały ją przyjaciółki i ukochany Tomasz. Wspólnie wyjechali do Londynu, gdzie Tomasz dostał świetną pracę, a Asia powoli uczyła się żyć. W Anglii też rozwinęła się zawodowo. Powoli godzi się z okrutnym losem i stara się czerpać z życia jak najwięcej.

Sporo zmian nastąpiło także w życiu Karoliny. Niestety jej związek z Karolem nie przetrwał, czego nie potrafiła odżałować, bo naprawdę go pokochała a to on od niej odszedł. Chyba tylko jej pies Baloo sprawiał, że Karolina nie poddawała się rozpaczy. Ogromny zbieg okoliczności postawi na jej drodze szczeniaka i przystojnego mężczyznę, tylko czy Karolina będzie chciała w to brnąć? Przecież postanowiła być sama, tylko Baloo mógł uczestniczyć w jej samotnym życiu, no i oczywiście dziewczyny.

Kolejna świetna książka za mną. Autorka w przezabawny sposób przedstawia różne sytuacje w życiu tych młodych kobiet. Ale robi to tak, że nie można się oderwać od książki. Siedzę, czytam i śmieje się w głos sama do siebie.

Kasia Kostołowska w swojej serii czterdziestek pokazuje zwykle życie jakie prowadzi nie jedna z nas. To zwykle problemy i radości życia codziennego, ale przedstawione tak, że chce się ciągle wiedzieć co dalej.

No właśnie a propos ,,co dalej ", to zabieram się za kolejny tom, a Was serdecznie zachęcam do zapoznania się z czterdziestkami. Zapewniam że nie będziecie się nudzić a przy okazji poprawicie sobie humorki.

Uwielbiam ten cykl. Dalsze losy czterech przyjaciółek są tak wciągające, że nie mogłam się oderwać od lektury

Czterdzieści plus - Super kobiety ! Przebojowo ida przez życie. wzajemnie sie wspierając - prawdziwe przyjaciółki...

Po pierwszej części spodziewałam się czegoś lepszego. Trochę powiało nudą.

Po pierwszej części spodziewałam się czegoś lepszego. Trochę powiało nudą.