Czterdzieści i co z tego

Okładka książki Czterdzieści i co z tego Katarzyna Kostołowska
Okładka książki Czterdzieści i co z tego
Katarzyna Kostołowska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Czterdzieści (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Czterdzieści (tom 3)
Książnica
2020-09-02
2020-09-02
literatura polska

Tak się ostatnio wciągnęłam w serię Czterdziestek że po prostu nie mogę się oderwać 😂😂😂 pisze właśnie recenzje trzeciego tomu, a już kończę czytać czwarty! Dla mnie to raczej nowość żeby przeczytać z rzędu tyle książek z jednej serii 😅😅😅 no ale nie przedłużając, skończyłam Czterdzieści i co z tego @katarzynakostolowska @wydawnictwo_ksiaznica

Kiedy życie czterech przyjaciółek biegnie w miarę spokojnym rytmem, nagle wydarza się coś strasznego. Dziewczyny postawione są pod ścianą i muszą współpracować aby jedną z nich doszła do siebie po takiej tragedii. Oczywiście czterdziestolatki stają na wysokości zadania, ale nowe zło czyha na horyzoncie - pandemia. Jak sobie poradzą?

Kolejny już tom Czterdziestek to kolejne losy Magdy, Karoliny, Anity oraz Asi. Ich wzloty i upadki. Nowe miłości, stare kłopoty. Kiedy wszystko jako tako się układa następuje nagły zwrot akcji, który zmienia wszystko.

Po trzech tomach widać wyraźne zmiany w bohaterkach. Lata zweryfikowały ich ambicje, cele i osiągnięcia.

Czytając całość ciężko jest się skupić na pojedynczej książce, ale myślę że trzymają poziom, nie nudzą i są idealne na lato.

Kiedy życie czterech...

W życiu naszych bohaterek wiele się dzieje. Jest radość, szczęście, ale także smutki i łzy. Jednak wszystko to powoduje, że relacje Anity, Aśki, Magdy i Karoliny tylko się zacieśniają. Te kobiety są w stanie wiele dla siebie zrobić i znieść.

Anita, pełnoetatowa mama i żona, wraca do pracy. Te miesiące, które spędziła w domu z dziećmi, sprawiły, że zatęskniła za czekoladziarnią, za pracą, po prostu za ludźmi. Lokal przynosi same profity, dzieci są zdrowe i cudowne. Szymon po uszy zakochany w swojej żonie. Wszystko wygląda cudownie i pięknie. Jednak los ma dla tej rodziny swój plan. Szymon w ciężkim stanie ląduje w szpitalu. Nie wiadomo czy przeżyje. Anita się załamuje. Tylko dzięki przyjaciołom jej rodzina jakoś funkcjonuje. Czy los może być aż tak okrutny?

Aśka w końcu wraca z Tomaszem z Anglii, ale nie zgadniecie dlaczego, a właściwie dla kogo a może przez kogo? Otóż mama Tomasza baaardzo się pochorowała i baaardzo potrzebuje opieki syna. Mało tego ona zamieszka z młodymi. Ciekawe czy okaże się teściową z piekła rodem?

Magda pracuje za trzech w czekoladziarni, co sprawia, że lokal kwitnie i jest jednym z lepszych we Wrocławiu. Prywatnie Magda jest w szczęśliwym związku z Pawłem, z którym planują ślub. Jednak wszystko dąży do tego, że ich zaślubiny zostają odwołane.

Karolina jest świetną projektantką wnętrz. Dodatkowo poczuła potrzebę rozwoju i została także projektantką ogrodów. Jest bardzo utalentowana, przez co szybko zyskuje grono zadowolonych klientów. W jej życiu prywatnym też się sporo zmieniło, a to za sprawą przystojnego Adama, w którym jest zakochana na zabój.

Akcja tej części zahacza o erę koronawirusa. Autorka pokazuje jak w tych trudnych dla ludzkości chwilach radziły sobie nasze bohaterki. Kostołowska przedstawia wszystko to co czuliśmy my w chwili wybuchu pandemii, tylko wplata to w życie bohaterów.

Mam wrażenie, że ta część skupia się przede wszystkim na Anicie i tym co się wydarzyło w jej życiu. Szymon bowiem trafia do szpitala, a Anita załamuje się, nie zwraca uwagi nawet na ukochane dzieci. Dziewczyny i tata Anity opiekowali się chłopcami i nią na zmianę. Przyjaciółki chciały, by Anita widziała, że nie jest sama w tych tragicznych chwilach. Dziewczyny pokazały, jaką siłą jest przyjaźń. To piękne uczucie, które nie jest dane każdemu, a ten kto ma przyjaciół niech pielęgnuje to uczucie.

Czytając tą część nie tylko śmiałam się, ale także płakałam i wzruszałam się. Ta książka naładowana jest emocjami, które tak naprawdę towarzyszą każdemu z nas w życiu codziennym. Książka napisana jest w sposób łatwoprzyswajalny. Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. To lekka lektura o życiu, w którym są miłość, przyjaźń, ale także kłopoty, choroby i zmartwienia.

Polecam Wam szczerze tą i wcześniejsze części. Reszty jeszcze nie czytałam, ale jak będą takie jak te, które przeczytałam to już wiem, że są świetne.

Byłoby super gdyby nie te drobne polityczne wstawki.

Byłoby super gdyby nie te drobne polityczne wstawki.

Cztery bohaterki zmagają się z codziennością w czasie aktualnej pandemii. Pięknie opisany Wrocław .. Muszę odwiedzić te miejsca..Bielany,najwyższy w Polsce Sky Tower, wypić kawę w Czekoladziarni czy zrobić zakupy w Galerii Dominikańskiej 🙂
Książka lekarstwo na chandrę 🙂 Choć ludzie są różni, mają inne przekonania, poglądy i pasje, wykonują różne zawody, to tak naprawdę wszyscy dążą stabilizacji, normalności, stworzenia domu, wszyscy chcą mieć z kim dzielić nie tylko łóżko, ale i marzenia, radości oraz smutki. SUPER !

historie 4 przyjaciółek, bardzo życiowe i takie na czasie, jest singielka jest żona, jest matka, jest partnerka i jest EPIDEMIA. Każda z dziewczyn jest normalna i tylko można utwierdzić się w tym, że my też jesteśmy :)

Fajna, babska książka! Szybko się czyta! Która kobitka nie chciałaby mieć takich przyjaciółek na dobre i na złe :) Nie przypuszczałam że się tak wciągnę i będę szukać siebie u którejś z dziewczyn :)

Ta część serii najsmutniejsza. Poruszająca walka o przyjaciółkę która zmaga się z depresją. I pandemia w tle. Nie ma takiej sytuacji z której nie można wyjść. Polecam

No i co z tego,
ze powiecie iz to literatura kobieca. Jest to miły portret grupy przyjaciół we Wrocławiu, pełen uczuć i emocji.

No i co z tego,

Ostatnie spotkanie z trochę szalonymi, ale mega sympatycznymi wrocławiankami Aśką, Magdą Karolą i Anitą. tym razem przyjaźń ich wystawiona jest na bardzo poważną próbę. Na drodze ich stanie pewien poważny wypadek oraz rozpoczynająca się pandemia. Czy dziewczyny zdadzą życiowy egzamin? Przekonajcie się sami, a gwarantuję, że łzy wzruszenia i śmiechu na pewno się pojawią.

Trzecia część serii Katarzyny Kostołowskiej o szalonych . "" ryczących " czterdziestkach. Dalsze losy : Magdy, Karoli , Anity i Aśki, oraz ich mężów, narzeczonych , dzieci , rodziców, psów. Jest to przede wszystkim wspaniała historia przyjaźni 4 kobiet , z ich radościami . smutkami , pracą , radością i z tym wszystkim co , każda z nas przeżywa na co dzień . Wspaniale jest , kiedy możemy wszystkie te momenty w zyciu przezywać z przyjacółmi , a zwłaszcza takimi jak te 4"fajne" babki. Żadna z nich nie spodziewa się , że nurt życia może spowolnić , zatrzymać się za sprawą przykrych wydarzeń , a zwlaszcza tej , która ogarnęła cały świat - pandemii . Od tego jest prawdziwa , szczera przyjaźń , żeby przetrwać trudne chwile w życiu ,a nawet koronawirus.
Uwielbiam wszystkie trzy części , za każdym razem czytając chciałabym być ich 5-tą przyjaciólką !!!

• Egzemplarz recenzencki