Kasia b 
26 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 14 książek i 8 cytatów, ostatnio widziana 11 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-16 03:24:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-16 03:06:42
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-16 02:20:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-16 02:16:50
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-16 01:54:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kedrigern (tom 4)

Pierwotny lęk przed wilkołakami to jedno, ale czy ktoś pytał wilkołaka o zdanie na ten temat? Przecież to nie ów nieszczęśnik jest sprawcą dręczącej go klątwy. A na kłopoty (zwłaszcza t dręczące szlachetnie urodzonych) pomoże tylko niezawodny Kedrigern wraz z czarującą, i to dosłownie, małżonką. Nawet sekta fanatycznych mnichów czy koszmarny Czarny Błazen nie stanowią przeszkód godnych tej... Pierwotny lęk przed wilkołakami to jedno, ale czy ktoś pytał wilkołaka o zdanie na ten temat? Przecież to nie ów nieszczęśnik jest sprawcą dręczącej go klątwy. A na kłopoty (zwłaszcza t dręczące szlachetnie urodzonych) pomoże tylko niezawodny Kedrigern wraz z czarującą, i to dosłownie, małżonką. Nawet sekta fanatycznych mnichów czy koszmarny Czarny Błazen nie stanowią przeszkód godnych tej pary.
Zwyżka formy po dość słabej poprzedniej części. Zaskakujący melanż inspiracji "Imieniem Róży" i "Alicją w Krainie Czarów". Wszak w świecie magii wszystko jest możliwe.

pokaż więcej

 
2018-08-15 02:45:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 02:30:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 02:18:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-08-15 02:02:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-15 01:17:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kedrigern (tom 3)

Akcja jak zwykle ściga się z własnym cieniem, klucząc i skręcając o 180 stopni w najdziwniejszych momentach, a gdy złapie zadyszkę, humor zrasza ją dla ochłody. Mankamentem tej części jest przesycenie nawiązaniami do znanych baśni. Raz, dwa razy taki chwyt może się sprawdzić, szczególnie gdy owe opowieści przedstawione są z ironią i przymrużeniem oka. Niestety, tutaj mamy prawie przegląd... Akcja jak zwykle ściga się z własnym cieniem, klucząc i skręcając o 180 stopni w najdziwniejszych momentach, a gdy złapie zadyszkę, humor zrasza ją dla ochłody. Mankamentem tej części jest przesycenie nawiązaniami do znanych baśni. Raz, dwa razy taki chwyt może się sprawdzić, szczególnie gdy owe opowieści przedstawione są z ironią i przymrużeniem oka. Niestety, tutaj mamy prawie przegląd twórczości Braci Grimm, brakuje elementu zaskoczenia, a gagi są powtarzalne. Efekt końcowy robi wrażenie dziwacznej parodii Shreka, aczkolwiek czyta się mimo wszystko dobrze.

pokaż więcej

 
2018-08-14 02:12:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kedrigern (tom 1) | Seria: Nowa Fantastyka

Gadatliwa żona bywa przekleństwem, ale prawdziwy kłopot to ukochana rechocząca jak stara ropucha. Na szczęście mąż czarodziej poruszy niebo i ziemię, by znów usłyszeć wytęskniony śpiew małżonki, a miłość jest w stanie nawet zapiekłego domatora przekonać do wyczerpujących podróży i poszukiwań.

 
2018-08-14 02:00:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kedrigern (tom 2) | Seria: Nowa Fantastyka

Czary potrafią sprawić znacznie więcej kłopotów niż mogłoby się wydawać. Choć często ułatwiają życie, wypadki przy pracy zdarzają się nader często, a co gorsza, ich skutki bywają nieodwracalne lub przynajmniej wybitnie trudne do usunięcia. W efekcie wyczekiwane wczasy mogą zamienić się w wielodniową tułaczkę, obfitującą w niebezpieczeństwa. Z drugiej jednak strony, życie czarodzieja z... Czary potrafią sprawić znacznie więcej kłopotów niż mogłoby się wydawać. Choć często ułatwiają życie, wypadki przy pracy zdarzają się nader często, a co gorsza, ich skutki bywają nieodwracalne lub przynajmniej wybitnie trudne do usunięcia. W efekcie wyczekiwane wczasy mogą zamienić się w wielodniową tułaczkę, obfitującą w niebezpieczeństwa. Z drugiej jednak strony, życie czarodzieja z pewnością nie grozi nudą, a każdy dzień dostarcza nowych przygód. Gorzej, gdy ów mag jest zdeklarowanym domatorem, szczęśliwie żonatym i nienawykłym do podróży.

pokaż więcej

 
2018-08-14 01:46:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Starship (tom 5)

Książka posiada jedną, za to poważną wadę: kończy wspaniałą serię o losach najniezwyklejszego okrętu galaktyki. I nie chodzi tu tylko o nieziemsko (dosłownie) zróżnicowaną załogę. We wszechświecie obfitującym w groteskowe postacie dodatkowe kończyny, tęczowa skóra czy nadzwyczajne zdolności nie są w gruncie rzeczy niczym niezwykłym. Osobliwością obsady Teodora Roosevelta są zasady moralne,... Książka posiada jedną, za to poważną wadę: kończy wspaniałą serię o losach najniezwyklejszego okrętu galaktyki. I nie chodzi tu tylko o nieziemsko (dosłownie) zróżnicowaną załogę. We wszechświecie obfitującym w groteskowe postacie dodatkowe kończyny, tęczowa skóra czy nadzwyczajne zdolności nie są w gruncie rzeczy niczym niezwykłym. Osobliwością obsady Teodora Roosevelta są zasady moralne, prawie niespotykane w czasach kosmicznych wojen i międzygwiezdnych karteli.

pokaż więcej

 
2018-08-13 01:54:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dwie zbolałe dusze, młodzi ludzie niepotrafiący odnaleźć się wśród rówieśników. Każde z nich radzi sobie w sobie tylko właściwy sposób, w zasadzie z własnej woli stronią od innych, z drugiej strony ich odmienność bywa powodem odrzucenia i szykan. Nie mogą żyć bez siebie ani ze sobą. Równie dobrze mogą wzajemnie sobie pomóc, jak też nawzajem ranić i powoli niszczyć. Schną bez siebie, razem... Dwie zbolałe dusze, młodzi ludzie niepotrafiący odnaleźć się wśród rówieśników. Każde z nich radzi sobie w sobie tylko właściwy sposób, w zasadzie z własnej woli stronią od innych, z drugiej strony ich odmienność bywa powodem odrzucenia i szykan. Nie mogą żyć bez siebie ani ze sobą. Równie dobrze mogą wzajemnie sobie pomóc, jak też nawzajem ranić i powoli niszczyć. Schną bez siebie, razem toną. Pytanie, czy warto ryzykować.

pokaż więcej

 
2018-08-12 04:12:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
1865 469 3082
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (19)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd