Kasia b 
26 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 21 książek i 8 cytatów, ostatnio widziana 2 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-11 02:07:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-11 01:45:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-10 01:51:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-08 21:39:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Tu nie chodzi o akcję, o wydarzenia od-do. Liczy się prawdziwość. Wycinek z życia współczesnych 30-latków, warszawskich wiecznych dzieci. Dużych chłopców przedkładających konsole i klocki lego nad życie w realu, dorosłych dziewczynek, które lalki zamieniły na nieco droższe zabawki. Pięciominutowe "miłości" prosto z tindera, druga twarz z 1000 lajków na instagramie, "przyjaźnie" z... Tu nie chodzi o akcję, o wydarzenia od-do. Liczy się prawdziwość. Wycinek z życia współczesnych 30-latków, warszawskich wiecznych dzieci. Dużych chłopców przedkładających konsole i klocki lego nad życie w realu, dorosłych dziewczynek, które lalki zamieniły na nieco droższe zabawki. Pięciominutowe "miłości" prosto z tindera, druga twarz z 1000 lajków na instagramie, "przyjaźnie" z facebooka. A poza tym - pustka.

pokaż więcej

 
2018-12-07 21:02:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-06 18:28:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-06 01:17:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Galactic Comedy (tom 3)

Ostatnie nie oznacza najgorszy - a w tym przypadku jest wręcz odwrotnie! Końcowy tom cyklu wybija się poziomem nad pozostałe, i tak bardzo dobre. To powiedzenie pasuje tez do treści książki. Cywilizacja starsza od ludzkiej, a jednak podczas gdy my podbijamy kosmiczne rubieże, "oni" nadal trwają w kulturze plemiennej, praktykują rytuały przodków, hodowla i rolnictwo ograniczają do własnych... Ostatnie nie oznacza najgorszy - a w tym przypadku jest wręcz odwrotnie! Końcowy tom cyklu wybija się poziomem nad pozostałe, i tak bardzo dobre. To powiedzenie pasuje tez do treści książki. Cywilizacja starsza od ludzkiej, a jednak podczas gdy my podbijamy kosmiczne rubieże, "oni" nadal trwają w kulturze plemiennej, praktykują rytuały przodków, hodowla i rolnictwo ograniczają do własnych potrzeb. Ba, nie znają nawet pieniądza czy ubrań! Czymże, jak nie dobrym uczynkiem byłoby nieco wspomóc tą obiecującą rasę pracowitych istot, zamieszkujących rajską planetę. To królestwo cudownych tworów przyrody, o klimacie doskonałym dla rolnictwa, do tego skrywające pod powierzchnią całe tony najcenniejszych surowców i klejnotów zasługuje na godnych mieszkańców. Po klęskach zbrojnych i ekonomicznych podbojów czas spróbować subtelnego wsparcia, pomocy w staniu się lepszymi. Ale inny nie znaczy gorszy. Czy dla całkowicie odmiennej rasy ludzkie wartości i zwyczaje mogą okazać się korzystne? To, co dla nas jest rajem, dla tubylców może zmienić się najgłębszą czeluść piekieł.

pokaż więcej

 
2018-12-06 01:08:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Podobno w każdej chwili powstają miliony równoległych, alternatywnych wszechświatów. Każda najmniejsza decyzja, świadoma bądź nie, rozszczepia bieg czasu. A gdyby tak móc "przeskoczyć" do jednego z tych alternatywnych Światów? Albo nawet go podbić? Po licznych próbach inwazji, niektórych zakończonych powodzeniem, wykształca się pewna rutyna, swoisty schemat kolonizacji relatywnych Ziem. Każda... Podobno w każdej chwili powstają miliony równoległych, alternatywnych wszechświatów. Każda najmniejsza decyzja, świadoma bądź nie, rozszczepia bieg czasu. A gdyby tak móc "przeskoczyć" do jednego z tych alternatywnych Światów? Albo nawet go podbić? Po licznych próbach inwazji, niektórych zakończonych powodzeniem, wykształca się pewna rutyna, swoisty schemat kolonizacji relatywnych Ziem. Każda jest inna, znajdą się to lodowe piekła i zielone raje, światy totalitarne i demokratyczne. Klucz do sukcesu to wybrać tą właściwą, kąsek najłatwiejszy do zdobycia, niezdolny do obrony lub nawet przyjmujący zaborczych gości z otwartymi ramionami. Czyżby? W końcu powiedzenie o zagłaskaniu kota na śmierć kryje nie jedno ziarnko prawdy, ale całą ich pustynię...

pokaż więcej

 
2018-12-04 21:41:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Wciągająca opowieść o losach trzech kobiet z różnych pokoleń. Mimo pokrewieństwa ich charaktery skrajnie się różnią. Każda z nich boryka się z innymi przeciwnościami, wyznaje inne wartości. Od szczerego oddania po krańcowy egoizm, potrzeby bezpieczeństwa i stabilizacji po ciągłą ucieczkę od życia i siebie samej. Beznadziejne uczucie zdolnego komika jednej z nich wielokrotnie ratuje z... Wciągająca opowieść o losach trzech kobiet z różnych pokoleń. Mimo pokrewieństwa ich charaktery skrajnie się różnią. Każda z nich boryka się z innymi przeciwnościami, wyznaje inne wartości. Od szczerego oddania po krańcowy egoizm, potrzeby bezpieczeństwa i stabilizacji po ciągłą ucieczkę od życia i siebie samej. Beznadziejne uczucie zdolnego komika jednej z nich wielokrotnie ratuje z najcięższej opresji każdą z tych heroin. Jednak wierność i oddanie nie gwarantuje jakiejkolwiek wdzięczności czy rekompensaty za trudy. A jak będzie tym razem?
Mimo zawiłej akcji, obfitującej we wzruszenia i najdziwaczniejsze zwroty obyło się bez melodramatyzmu i przesady, a to rzadkie i przez to podwójnie cenne.

pokaż więcej

 
2018-12-04 02:18:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-04 01:58:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Galactic Comedy (tom 2)

Po co wyciągać ciężkie działa, skoro nowe tereny (w tym przypadku całe planety) można podbić czysto ekonomicznie? Uzależnić tubylców od dóbr cywilizacji, a potem im je odebrać, by sami błagali o powrót kolonizatorów. Zimna kalkulacja, pragmatyzm, śmiałość wsparta zdrowym rozsądkiem w połączeniu z choć umiarkowanym szacunkiem do pierwotnych mieszkańców nowych lądów, ich przekonań, kultury i... Po co wyciągać ciężkie działa, skoro nowe tereny (w tym przypadku całe planety) można podbić czysto ekonomicznie? Uzależnić tubylców od dóbr cywilizacji, a potem im je odebrać, by sami błagali o powrót kolonizatorów. Zimna kalkulacja, pragmatyzm, śmiałość wsparta zdrowym rozsądkiem w połączeniu z choć umiarkowanym szacunkiem do pierwotnych mieszkańców nowych lądów, ich przekonań, kultury i wiary, a także zasada dziel i rządź mogą okazać się receptą na sukces. Nie obejdzie się oczywiście bez problemów, w końcu już nasz wieszcz powiadał, ee "lepszy na wolności kąsek lada jaki niż w niewoli przysmaki"... Ale najgorszym wrogiem zawsze pozostaje czas. Po racjonalnym gubernatorze - zdobywcy musi przyjść następca. A potem kolejni...

pokaż więcej

 
2018-12-04 00:51:12
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Proza
 
2018-12-03 21:59:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-03 21:06:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-03 21:01:08
Ma nowego znajomego: staratorba
 
Moja biblioteczka
2176 590 4013
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (23)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd