Sekret wyspy

Okładka książki Sekret wyspy Dorota Milli
Okładka książki Sekret wyspy
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziwnowo (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dziwnowo (tom 3)
Filia
2020-08-05
2020-08-05
9788381950893
literatura polska

Cała seria fajna, przyjemna z tajemnicą w tle. Moze czasem mało prawdopodobne ale to przecież fikcja literacka 😃

Trzecia część, piękna ,wreszcie wiadomo kto zabił złego proboszcza ,bardzo fajnie napisane wszystkie czesci

Ta część najbardziej mi się podobała...nawet łezka się w oku zakręciła.

Zgadzasz się z powiedzeniem kto się czubi ten się lubi?🙂

...W swój delikatny subtelny sposób autorka pokazuje jak ważne mieć w życiu osoby na które zawsze można liczyć.

Jednocześnie pokazując,że należy być sobą...wierzyć w swoje wartości i nie dać się złamać.

W życiu nigdy nic nie jest czarno-białe...jest masa odcieni szarości......Nie zawsze sytuacje są takimi na jakie wyglądają.

Życie to seria doświadczeń tych dobrych i tych złych....dlatego trzeba żyć i cieszyć się chwilą...otaczać się ludźmi,którzy tworzą z nami spokojną przystań.

Pięknego dnia

Ta część najbardziej mi się podobała...nawet łezka się w oku zakręciła.

Zgadzasz się z powiedzeniem kto się czubi ten się lubi?🙂

W życiu nigdy nic nie jest...

Seria "Dziwnowo" opiera się na dobrym pomyśle: trzy dziewczyny, które w tym samym czasie, z różnych powodów, trafiły do Domu dziecka, po 10 latach wracają do miejsca, z którego wyruszyły w dorosłe życie. Jak można się spodziewać, każda z nich znajduje swoją miłość, oczywiście przebudowuje dotychczasowe życie i naturalnie, jakże by inaczej, osiąga sukcesy zawodowe
Na tym jednak nie koniec. W treść wplecione zostały wątki sensacyjno-kryminalne: tajemniczego zabójstwa i nie mniej tajemniczej, tajemnicy Wyspy.
Wszystkie te wątki przeplatają się ze sobą nieustannie, opisy zdarzeń, zarówno bieżących, jak i retrospektywnych, urywają się nagle i bez powodu, nawet nie można powiedzieć, że w kluczowych momentach, epizody są rozciągnięte w czasie niemiłosiernie.
Dla mnie najbardziej irytujący był moment, gdy jedna z bohaterek dostaje do ręki tajemniczy przedmiot, a informacja o tym, co to tak właściwie jest, pojawia się w następnym tomie Odniosłam wrażenie, jakby autorka sama musiała mieć czas na wymyślenie, co to ma być.
Tajemnicza tajemnica Wyspy i to coś tajemniczego będącego w posiadaniu bohaterek, pojawia się co i rusz w treści, by za chwilkę zniknąć w odmętach kolejnych wątków i epizodów.
Z całego cyklu, dla mnie, najbardziej wartościową część, stanowią historie o tym, jak i dlaczego, nastolatki trafiły do Domu dziecka.
Przeczytałam cały cykl w ebooku.

Na tym...

„Sekret wyspy” to trzeci i zarazem ostatni tom Cyklu pt: „Dziwnowo”. Kontynuacja losów przyjaciółek z domu dziecka.

Ostatni tom i wyjaśnienie kryminalnej zagadki. Cała seria to losy "sióstr" - trójki dziewczyn, które spędziły razem kilka lat w domu dziecka w Dziwnowie, a po uzyskaniu pełnoletności rozjechały się po Polsce, ale przedtem obiecując sobie spotkać się po 10 latach. Bohaterki stawiły czoła przeszłości i pokonały swoje demony, ale nie było łatwo. Mocno im kibicowałam. Wzruszałam się i denerwowałam kiedy się broniły przed tym co nieuniknione. Razem z nimi cieszyłam się kiedy odnajdywały spokój i otwierały się na miłość. Jestem zakochana w piórze Pani Doroty i oficjalnie ogłaszam, że jestem jej fanką.

Moja ulubiona z tej serii. Czytana powoli, smakowana... Delektowałam się nią. Trudno jest pożegnać się z tymi bohaterami. Miło było gościć w tym świecie. Będzie mi się kojarzyła z mokrą po deszczu szybą na którą padają piękne promienie słońca po burzy. Pozwoliła mi oderwać się od moich smutków

Ostatni tom serii. Dobra książka na popołudnie. Dobrze sią czyta.

Ostatni tom serii. Dobra książka na popołudnie. Dobrze sią czyta.

Jak pozostałe książki z tej serii polecam jako oderwanie się, formę spędzenia spokojnie wieczoru

Trzy dziewczyny z trudną przeszłością i bagażem doświadczeń, które połączyła przyjaźń, a nawet siostrzana miłość. Spotykają się po 10 latach od ostatniego spotkania w umówionym miejscu. Wspólny sekret, mordestwo tajemnica i miłość z morskimi klimatami w tle. W każdej z trzech części cyklu poznajemy bliżej jedną z bohaterek przy okazji dowiadując się jak toczą się dalsze losy bohaterki poprzednich części Przyjemna lektura. Polecam cały cykl "Dziwnowo".

"Chwytaj chwilę, mimo że jest to trudne jak pochwycenie wiatru w dłonie, ale zapamiętaj jego dotyk na skórze, ciepło w sercu, by na kolejne dni wystarczyło sił."

• Audiobooki