Umorzenie

Cykl: Joanna Chyłka (tom 9)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Umorzenie
Lusia

Idealna rodzina. Szczęśliwe małżeństwo, kochająca żona i oddany mąż, dla którego dwójka dzieci jest całym światem. Wydawało się, że nic nie zakłóci idylli, którą cieszyli się Skalscy. Do czasu. Pewnej nocy sąsiedzi słyszą krzyki dochodzące z domu, a kiedy policjanci zjawiają się na miejscu, odnajdują bestialsko zamordowanych matkę z dziećmi. Jedyny trop wiedzie do głowy rodziny, mimo że mężczyzna nigdy nie podniósł ręki na bliskich.

Dlaczego zabił? Co takiego sprawiło, że z idealnego męża zmienił się w potwora?

Joanna Chyłka ma świadomość, że ze względu na stan zdrowia, każda sprawa może okazać się tą ostatnią. Decyduje się bronić oskarżonego, mimo że ten od razu przyznaje się do popełnienia okrutnej zbrodni. Sprawa wydaje się z góry przegrana, gdyby nie jeden, istotny fakt – sprawca ma żelazne alibi, które przeczy jego winie. Sam jednak twierdzi, że zostało ono sfabrykowane.

źródło opisu: http://remigiuszmroz.pl/umorzenie/?fbclid=IwAR1Jfe...(?)

źródło okładki: http://remigiuszmroz.pl/umorzenie/?fbclid=IwAR1Jfe...»

Katarzyna | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Niby wszystko na miejscu. Wszystko co mały poprzednie tomy jest, ale! Ale moja ciekawość dalszych losów Zordona i Chyłki
umiera.

Wyrmidon | 2019-10-16

Intryga kryminalna, Chyłka w akcji w sądzie, Zordon będący Zordonem... wszystko na mniej-więcej stałym, "Mrozowym" poziomie. Z przykrością jednak muszę napisać, że w przypadku niektórych wątków, albo seria ciągnie się już za długo, albo autor potrzebuje dłuższej przerwy żeby przestać serwować nam odgrzewane kotlety pisane po linii najmniejszego oporu.

Sposób w jaki Mróz rozwija związek dwójki głównych bohaterów głęboko rozczarowuje. Znowu powtarzają sie te same motywy, te same schematy zachowań, które czytelnik widział już w poprzednich tomach. Ponownie dostajemy huśtawkę nastrojów ze zwrotem o 180 stopni w ostatnim zdaniu książki tylko po to byśmy kupili kolejną część przygód Chyłki. A przecież to już było, więcej niż raz, więcej niż dwa razy. Wystarczy.

Autor popełnia ten sam błąd z naczelnym nemesis Chyłki i Zordona, który jakimś cudem pojawić się musi w absolutnie każdej części, mieć związek, pośredni lub nie, z każdą sprawą, i pewnie w 4395475-tym tomie okaże się że jest...

Anna | 2019-10-12
Przeczytana: 09 maja 2019

Tę recenzje możecie przeczytać na instragramie: annanataliaklara

"Ten tom na długo pozostanie w mojej pamięci. Lecz mówię o nim dopiero dzisiaj. Czemu? Tak to już z tym Mrozem jest, że szybko wchodzi do głowy, ale później trudno jest cokolwiek na temat książki powiedzieć, bo myśli nie chcą być jednością z mózgiem 😎"

Ewelina | 2019-10-11
Przeczytana: 26 lipca 2019

Zaskakujące. Czyta się lekko i przyjemnie. I mimo, że jest to kolejna część to mam wrażenie, że każda następna jest coraz lepsza.

Kasia | 2019-10-06

Dialogi,które zdają się być wymuszone, historia oskarżonego, która leży odłogiem.. Nie ma już tej lekkości z pierwszych tomów, ale to nadal dość dobre czytadło.

Mrsglee | 2019-10-06
Przeczytana: 05 października 2019

Książka trzyma w napięciu, tak jak i poprzednie części. Po raz kolejny spotykamy się z prawniczymi przygodami Zordona i Chyłki, jednak i tym razem nie wszystko zgadza się z naszymi oczekiwaniami, dlatego historia staje się coraz ciekawsza. Kolejny tom, przy którym nie spotkamy uczucia nudy. Po przeczytaniu całości - historia trochę naciągana, jednak z sympatii do głównych bohaterów, jak najbardziej warta przeczytania. Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój przygód prawniczego duetu. Wielu z nas zapewne wie, czego się spodziewać, sugerując się samą nazwą kolejnego tomu, jednak ciekawość dalej zostaje niezaspokojona. Polecam ;)

Kinga | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Dzięki tej książce "Hashtag" zyskał w moich oczach. Ten tom rzucił inne światło na bohaterów. Postawieni w kompletnie nowej sytuacji wciąż potrafili bardzo zaskakiwać, co wcale nie było naciągane. Mróz tym razem ograniczył zwroty akcji, ale dynamiki nie brak. Świetnie zagrał na emocjach, aczkolwiek... Czytając, czułam ciężar - jakby na bohaterów spadło po prostu za wiele problemów. Zakończenie niejasne - takie, że można spodziewać się wszystkiego. Do niektórych rozwiązań nie jestem przekonana w pełni, ale książka bardzo dobra, wciągająca, jak większość tego autora.

Edyta | 2019-10-02
Na półkach: Przeczytane, Kindle - ebook
Przeczytana: 30 września 2019

Jak dla mnie z tą serią jest tak, że jak poprzednia mi się podobała to raczej pewne, że kolejna udana nie będzie. I tak właśnie mam przy okazji "Umorzenia", które dla mnie wypadło średnio chociażby przyrównując je do "Kontratypu".

Wracamy do naszej dwójki głównych bohaterów i... i jak dla mnie za dużo jest ich tutaj, głównie mamy wymiany zdań miedzy Chyłką i Zordonem - kłótnie, docinki, refleksje, wymiany zdań - czasami aż komiczne i niekoniecznie śmieszne. Wątek poboczny czyli w tle prawnicza zagadka, której obrony podejmuje się Chyłka - był nawet ciekawy, ale właśnie potraktowany tak pobocznie, byle jak. Odniosłam wrażenie, że w tej części autor skupił się na rozgrywkach głównych postaci pomiędzy sobą, a pozostałe wątki historii pozostawił w tle.

Muszę nawiązać, do tego, że podobała mi się postać Tesy, która była jedną z postaci "Hastagu", ja akurat jego nie czytałam, ale tutejsze losy fajnie się wkomponowały w całość.

Koniec jak to koniec, Mróz lubi dawkować największe emocje...

Kasia | 2019-09-29
Przeczytana: 29 września 2019

Kolejne spotkanie z Chyłką i Zordonem :)
Jest ekscytująco ,nieprzewidująco i zaskakująco.
Mróz stworzył literacki majstersztyk .

Sonne22 | 2019-09-28
Przeczytana: 14 marca 2019

Kto zabił matkę i dzieci ?