Nominacja w plebiscycie 2019
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
literatura polska manipulacja oskarżenie poszukiwanie prawdy prokurator rodzina sędzia śledztwo thriller zabójstwo
Joanna Chyłka (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Tak, jak na początku byłam zachwycona serią o Chyłce, tak jak uwielbiałam jej cięte riposty i sposób bycia, tak teraz widzę, że autor zupełnie stracił pomysł na główną bohaterkę. Jej odzywki są infantylne, dialogi między Joanną a Zordonem niczym z Harlequina, i to najgorszego sortu, a do tego autor straszy, że to jeszcze nie koniec!
Panie Mróz, trzeba wiedzieć, kiedy ze...

Na półkach: , , , ,

Moja przygoda z Chyłką zaczęła się dobrych kilka lat temu i nie ukrywam – miałyśmy wzloty i upadki. Nie zmienia to jednak faktu, że po książki z tego cyklu sięgam chętnie i z przyjemnością. Mogę powiedzieć, że gdy nie wiem co przeczytać, Chyłka zawsze stanie na wysokości zadania. Tak było i tym razem. Zdecydowałam się na „Umorzenie” czyli tom 9, w formie audiobooka...

Po poprzedniej części cyklu musiałem sobie zrobić rok przerwy. Niestety, bajanie o wyprawach górskich pijanej prawniczki tak mnie rozczarowały, że nie mogłem wrócić do cyklu. Tym razem jednak promocja spowodowała, że wysłuchałem audiobooka.

Autor zszedł z powrotem na ziemię i przedstawione wydarzenia znowu stają się bardziej realne i fizycznie możliwe. Czy znowu są...

Taka moim zdaniem słabsza część przygód Zordona i Chyłki, końcówka strasznie namieszana, wątki poboczne też mi się średnio podobały, generalnie takie 6 na 10

Pierwsze tomy wchłaniałam jak gąbka, ale zaczyna się z tej serii robić farsa. Jak serial, który z poczatku pobił rekordy oglądalności, ale jego twórcy pociągnęli go o kilka zbędnych sezonów, przez co zamiast miłego wspomnienia, pozostał niesmak.
Doceniam całą prawniczą otoczkę i chyba tylko dla niej jeszcze przy tej serii trwam (choć nie zwykłam przerywać czegoś, , w co...

Tym razem bardziej niż na głównej rozprawie skupiłam się na relacji Chyłka-Oryński i nie rozczarowałam się. Zakończenie jak zwykle ciekawie i zmyślnie skonstruowane

Według mnie najsłabszy tomów o Chylce. Poprostu zbyt nieprawdopodobny. Jednak dla fanów napewno istotny, zwłaszcza że końcówka zapowiada ciekawy wątek w kolejnej części.

Chyłka i Zordon to moja ulubiona para jeśli chodzi o twórczość Remigiusza Mroza.
Inne jego książki są, jak wszyscy wiemy różne, czasem lepsze, czasem gorsze, ale duet Chyłka Zordon trzyma poziom!

Na półkach: , , , , , , , , ,

Skończyłam 10 dni temu i niewiele pamiętam. Książka typu "przeczytać i zapomnieć". Kompletna klapa. Nie wiem dlaczego autor wepchnął nierealistyczny wątek Architekta z "Hasztagu" ale moim zdaniem to nie był dobry pomysł. Seria już dawno straciła świeżość i pomysł, nie mam pojęcia dlaczego ja ciągnę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak mi dobrze ta przerwa od Chyłki i Zordona zrobiła. Znów zachwyt 😉

Dyskusje