MinasTirith 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 37 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-19 17:23:39
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Wzięło mnie na klasykę więc u mnie na tapecieTrzej muszkieterowie Trzej muszkieterowie.Z wielką przyjemnością śledzę przygody dumnego Gaskończyka D"Artagniana i jego trzech kompanów.Życzę wszystkim czytelnikom udanego wyboru lektury.Zaczytanego weekendu.Pozdrawiam.

więcej...
 
2018-10-16 16:14:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 6) | Seria: Ślady zbrodni

Zbawienie duszy ludzkiej i odpuszczenie grzechów to przymioty i moc Boska,ale jeżeli to człowiek zaczyna wyręczać Boga i w na swą modłę próbuje egzekwować sprawiedliwość,może doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji i skutków. Jo Nesbo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych norweskich pisarzy.Czy jego szósty tom okazał się artystycznym sukcesem? W jakiej formie znajduje się główny... Zbawienie duszy ludzkiej i odpuszczenie grzechów to przymioty i moc Boska,ale jeżeli to człowiek zaczyna wyręczać Boga i w na swą modłę próbuje egzekwować sprawiedliwość,może doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji i skutków. Jo Nesbo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych norweskich pisarzy.Czy jego szósty tom okazał się artystycznym sukcesem? W jakiej formie znajduje się główny bohater Harry Hole po tragicznych wydarzeniach z piątego tomu? A najważniejsze w jakim stopniu zaangażowałem się w lekturę i czy finał powieści mnie zachwycił czy wręcz rozczarował ? Zacznę od bohatera powieści komisarza Harrego Hola.Typ buntownika i samotnika,który szuka pocieszenia w butelce alkoholu.Jego życie prywatne jak i zawodowe dalekie jest od doskonałości.Na dodatek musi stawić czoła kolejnemu śledztwu i krążącemu po ulicach Oslo mordercy na zlecenie tajemniczego mocodawcy. Sprawa już na początku okazuje się bardzo trudna, pełna nikłych poszlak i fałszywych tropów.Atutem powieści jest niewątpliwie nie do podrobienia klimatyczna sceneria powieści gdzie z głównym bohaterem przemierzamy mroźne i śnieżne ulice i Oslo pełne narkomanów i dewiantów.Fabuła powieści jest w niesamowity sposób dopracowana.Żaden wątek i dialog nie jest zbędny .Wielowątkowość i mnogość postaci nie stanowi problemu w obiorze powieści,a wręcz stanowi o jej niezwykłości i oryginalności .Muszę przyznać jest to najlepsza powieść z komisarzem Hole jaką do tej pory było mi przyjemność czytać..Wyróżnia się od innych powieści kryminalnych oryginalnymi fortelami i twistami ,które przyprawiają czytelnika o niemy zachwyt.A finał to kwintesencja i esencja powieści z dreszczykiem.Zbliżając się do końca mojej opinii, wspomnę o tytule,który na wiele sposobów można definiować i tłumaczyć.Interpretację zostawiam wam czytelnikom.Kilka słów o pisarzu,który z powieści na powieść podnosi swój i tak bogaty warsztat na jeszcze wyższy poziom.Mam takie wrażenie,że jego styl może jeszcze ewoluować a wtedy będziemy mieć do czynienia z prawdziwym mistrzem powieści kryminalnych.Serdecznie polecam wszystkim wiernym fanom pisarza norweskiego ,ale również wszystkim czytelnikom ,którzy słyszeli o powieściach opisujących niezłomnego komisarza Hole a jeszcze się nie z zaznajomili z twórczością Jo Nesbo. Bowiem naprawdę warto zanurzyć się w scenerię skandynawskiego miasta i dostać wysokooktanowy zastrzyk adrenaliny.Gorąco Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-12 20:10:50
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Zacząłem Wybawiciel Wybawiciel i zapowiada się na rasowy i intrygujący kryminał.Jeśli starczy czasu ruszę pokaźnych rozmiarów tomiszczeSłup ognia Słup ogniaŻyczę zaczytanego weekendu wszystkim molom książkowym.Pozdrawiam.

więcej...
 
2018-10-10 17:37:28
Ma nowego znajomego: Atramentowa Przystań
 
2018-10-10 12:44:15
Ma nowego znajomego: na_marginesie_ksiazk
 
2018-10-09 16:28:19
Ma nowego znajomego: Mey-Mey
 
2018-10-08 12:17:10
Ma nowego znajomego: glodnawyobraznia
 
2018-10-08 09:56:40
Ma nowego znajomego: księgozbiór
 
2018-10-07 20:46:50
Ma nowego znajomego: Tysia19
 
2018-10-07 17:02:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał
Cykl: Lipowo (tom 4)

Wielka chęć dokonania zemsty i jej realizacja tylko chwilowo może dać spełnienie i wewnętrzny spokój.Ale pamiętajmy pozostawia za sobą pasmo nieszczęść i klęsk.I prowadzi do całkowitego upadku moralnego.Wiele jest przykładów w literaturze dotyczący odwetu za krzywdy wyrządzone drugiej osobie.Kluczem do rozwiązania kolejnej kryminalnej zagadki w fikcyjnym Lipowie są właśnie krzywdy wyrządzone... Wielka chęć dokonania zemsty i jej realizacja tylko chwilowo może dać spełnienie i wewnętrzny spokój.Ale pamiętajmy pozostawia za sobą pasmo nieszczęść i klęsk.I prowadzi do całkowitego upadku moralnego.Wiele jest przykładów w literaturze dotyczący odwetu za krzywdy wyrządzone drugiej osobie.Kluczem do rozwiązania kolejnej kryminalnej zagadki w fikcyjnym Lipowie są właśnie krzywdy wyrządzone w przeszłości,które nie mają przedawnienia w życiu codziennym.Jak zapamiętam mój czwarty pobyt w Lipowie? Czy zagadka kryminalna mnie zaintrygowała? A najważniejsze czy finał zadowolił moje wyszukane i wymagające standardy? Niestety słabszą stroną powieści są wątki obyczajowe i przeżycia głównych bohaterów które nie przemówiły do mnie w takim samym stopniu jak w poprzednich tomach.Niektóre pomysły na zapchanie tego grubego tomiszcza były nie trafione i zbędne.Samo prowadzenie śledztwa również pozostawiało wiele do życzenia.Tempo było powolne i ślamazarne.Nie budziło takiego dreszczyku emocji jak w poprzednich tomach.Ale naprawdę warto było przetrwać te wszystkie niedociągnięcia bowiem ostatnie rozdziały powieści to prawdziwy majstersztyk.Po prostu zostałem wkręcony w glebę i na moment nie wiedziałem co się dzieje.Rozwiązanie zagadki najwyższych lotów.A sam tytuł nabiera nowego znaczenia i jest jak najbardziej na miejscu.Dochodząc do końca opinii,tom czwarty trochę mnie nużył, ale tajemnice głównych bohaterów i ich niecne intencje napędzały i zazębiały fabułę powieści.A sam oszałamiający finał zasłonił niedostatki.Jak najbardziej polecam wszystkim fanom talentu pisarki,ale również amatorom szarad i zagadek.Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-07 09:25:15

Niewątpliwie jedna z najlepszych książek angielskiej pisarki.Już dawno czytałem,ale pamiętam,że lektura sprawiała mi wielką przyjemność. Jeśli chodzi o ekranizacje o wiele bardziej do mnie przemawia ta z 1974 niż najnowsza.Pozdrawiam wszystkich fanów Agaty Christie.

więcej...
 
2018-10-07 09:09:03
Ma nowego znajomego: VViolla
 
2018-10-06 18:21:09
Ma nowego znajomego: Jarek Zawisza
 
2018-10-06 18:06:59
Ma nowego znajomego: Magda
 
2018-10-06 17:03:46
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Nie ma co się wstydzić na klasykę zawsze jest czas i pora. Na pewno jedna z najlepszych książka królowej kryminału.Pozdrawiam.

więcej...
 
Moja biblioteczka
286 101 1857
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (84)

Ulubieni autorzy (18)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd