Karuzela

Okładka książki Karuzela Paulina Świst
Okładka książki Karuzela
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Karuzela (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Karuzela (tom 1)
Akurat
2018-11-14
2018-11-14
literatura polska

Czytając wcześniejsze książki autorki ta wypada zdecydowanie najsłabiej pod względem fabuły i budowania napięcia. Jednakże czyta się ją szybko i przyjemnie. Paulina Świst zdecydowanie zdobywa sympatię ciętym językiem i niebanalnym ukazaniem pracy prawników w prawdziwym świecie. Pokazuje, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma prawo popełniać błędy.

Hej 👋

Dzisiaj przychodzę do was z książką "Karuzela" której autorką jest Paulina Świst.

Piotr i Olka dwoje młodych adwokatów którzy przyjaźnią się od studiów tkwią w nie udanych związkach małżeńskich. W pogoni za wielkim pieniędzmi młodzi adwokaci wykorzystują swoją prawniczą wiedzę i kontakty z półświatka rozkręcają karuzele podadgowa z której płyną wielkie pieniądze. W czasie współpracy Piotrek i Olka nawiązują romans który jeszcze bardziej komplikuje ich sytuację które i tak już są trudne. Mimo wszystko młodzi adwokaci dalej współpracują i rozwijają nielegalne ale dochodowy interes, lecz niespodziewa się wszystko zmieni i bardzo komplikuje gdy ktoś atakuje ludzi Piotra a policja wpada na trop karuzeli.
Jak potoczą się dalsze losy Piotra i Olki?
Tego się dowiecie jak przeczytacie książek.

Autorka opisuje interesująco historie dwójki przyjaciół z liceum którzy w pogoni za wielkimi pieniędzmi prowadzą niebezpieczna grę a międzyczasie nawiązują romans.

Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką które okazał dość udane i na pewno sięgne po kolejne książki autorstwa Pani Pauliny Świst.

Hej 👋

Lekkie i przyjemne jak to u Świstowej. Cała intryga szalona jak seriale na Tvnie ale czasami i takie książki odprężają

Napisana "lekkim" językiem, tak na jeden wieczór. Ogólnie polecam na pełen relaks, ta lektura nie wymaga myślenia podczas czytania 😉

Początkowo nie mogłam połapać się o co chodzi. Ta książka nie wciągnęła mnie tak bardzo jak inne pozycje autorki, które miałam okazję czytać do tej pory. Jednak warto dać jej szansę. Ostatecznie zaskakuje zwrotami akcji. Postacie są ciekawie wykreowane także lecę po druga część cyklu 🙂

Piotr Orłowski (Orzeł) - zawodowo adwokat, który rozkręcił karuzele podatkową okradając skarb państwa na olbrzymie pieniądze. Szef zorganizowanej grupy przestępczej. Momentami miałam wrażenie, że zły bliźniak prokuratora Zimnickiego z pierwszej części... tak samo arogancki dupek 😉
A co najważniejsze trafiła mu się żonka psychopatka, która za swój święty cel obrała sobie wykończenie go 🤷‍♀️
Aleksandra Tredel (Olka) - jakbym ją miała opisać krótko to słowami autorki
... Największy rozpierdalacz pieniędzy, z najbardziej rozwiniętą lojalnością zwłaszcza w stosunku do Orła...
od siebie tylko dodam, że ma dziewczyna jaja i charakterek diabła 🙈 a żeby nie było za kolorowo to jeszcze męża, życiowego nieudacznika który przepiernicza pieniądze w casynie.

Orzeł z Olką zakręcili jedną z największych karuzeli w tym kraju, a napewno największą na Śląsku. Po tym jak w trakcie studiów spierniczyli sobie życie nieudanymi małżeństwami zostali przyjaciółmi i wspólnikami. W momencie kiedy nielegalnym biznesem zaczyna interesować się policja i prokuratura z świadkiem incognito, wszystko się sypie a Olka ratując Piotrka trafia do Zakładu Karnego. Tylko od czegoś ma się przyjaciół...
Książka wciąga od pierwszych stron i do ostatniej kartki się dzieje 🔥
Droga czytelniczko STRZEŻ SIĘ! KSIĄŻKI PAULINY ŚWIST TO ZŁODZIEJE CZASU

Akcja książki jest wartka, nie pozwala się nudzić, jednak język jakim jest napisana pozostawia trochę do życzenia. Odniosłam wrażenie, że autorka nie używa przekleństw, aby podkreślić emocji tylko aby było ich jak najwięcej. Pewnie sięgnę po druga część i spróbuję przyzwyczaić się do ,,prostego" języka dla niewymagających czytelników.

Do tej książki podchodziłam z większą cierpliwością i zaufaniem,bo zostałam uprzedzona,że mam być spokojna,bo się rozkręci 😅 nie zdążyłam się jednak znudzić,bo po poprzedniej książce,która była grubaskiem ta szybko mi się czytała 😁 główna bohaterkę Ole polubiłam od pierwszych stron tak samo jak w poprzedniej serii Kingę, uwielbiam takie babki! Jeżeli zaś chodzi o głównego bohatera Piotra to jakoś ani mnie nie urzekl ani nie odpychał, za to Michał! Super koleś! Mam szczera nadzieję,że w następnej części będzie głównym bohaterem 🤞
Polubiłam ta autorkę głównie za dialogi, są naprawdę świetne. Powtórzę się ale jestem naprawdę ciezka jeżeli chodzi o humor pisany, a p. Świst jest do tej pory druga autorka, która potrafiła mnie tak rozbawić.

Piotr i Olka, główni bohaterowie pierwszej części cyklu Karuzela są adwokatami przyjaźniącymi się od czasów studiów. Mąż Oli jest hazardzistą, a żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Kłopoty w życiu osobistym, powodują, że nawiązują romans, co komplikuje ich relacje. Korzystając z doświadczenia i prawniczej wiedzy oraz kontaktów z przestępczego półświatka, rozkręcają karuzelę podatkową. Wszystko idzie jak po maśle do czasu, aż kto nie sypnął, idąc na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Olka trafia do więzienia, a Piotr się ukrywa. Jak potoczą się losy tej pary
Żałuję, że zaniedbałam twórczości pani Pauliny, bo przygodę z Prokuratorem i z tytułem Paprocany wspominam bardzo dobrze. Powrót do książek autorki po trzech latach niestety uważam nie do końca za udany. Coś, co kiedy mi się bardzo podobało tj. nutka pikanterii połączona z sensacją, zabarwiona kryminałem, tym razem do mnie nie przemówiło. Lubię lekkie powieści, czysto rozrywkowe i obcowanie z tą lekturą sprawiło mi przyjemność. Ale czegoś mi w tym zabrakło. Myślę, że zawinił duet głównych bohaterów, którzy na przestrzeni całej historii byli mi obojętni. Znam możliwości autorki, wiem, że stać ją na więcej. Ode mnie 6/10.

Przy tej książce wywaliło mi skalę gwiazdkową. Moja ulubiona od Śwista, koooocham Piotrka i Olkę! Czytam już z 5 raz, jeszcze z 5 i będę znać na pamięć!