Becoming. Moja historia

2019-02-13
2019-02-13
2018-01-01
Dariusz Żukowski
autobiografia biografia kampania wyborcza kariera literatura faktu pasja polityka praca zawodowa relacje międzyludzkie relacje rodzinne sława USA wspomnienia życie prywatne życie towarzyskie
Inne

Piękna, podnosząca na duchu, pełna nadziei, ale i zachęty do poprawy, ciężkiej pracy i współpracy oraz podążania za marzeniami. Jak dla mnie jedynie odrobinę za długa.

Na pewno pozwala poznać lepiej Michelle Obamę, ale bardzo mi się dłużyła.

Na pewno pozwala poznać lepiej Michelle Obamę, ale bardzo mi się dłużyła.

Zmęczyła mnie ta książka. Tekst totalnie o niczym.

Zmęczyła mnie ta książka. Tekst totalnie o niczym.

Książka jest inspirująca i motywująca... Powinna ją przeczytać każda kobieta. Polecam!

Spojrzenia na nie tak odległe wydarzenia z zupełnie innej strony. Przybliża życie ludzi odległe dla większości społeczeństwa. Ukazuje niezłomność, gotowość do ciężkiej pracy, ale też czasami bezsilność i niezrozumienie, z którym spotyka się każdy kto nie płynie z prądem. Nie ma idealnego rozwiązania. Dająca motywację do działania.

Lubię czytać biografie silnych i inspirujących osób, a do takiej zdecydowanie należy zaliczyć Michelle Obamę. Jest to piękna opowieść o tym, co można osiągnąć dzięki ambicji, wytrwałości w dążeniu do celów i wsparciu rodziny. Książka podzielona jest na 3 części: "Moja historia" - o dzieciństwie i czasie studiów, "Nasza historia" - o początkach znajomości z Barackiem, rozwoju związku, założeniu rodziny oraz "Większa historia" - o kampanii prezydenckiej i 8 latach w roli pierwszej damy. Szczególnie ostatnia część przypadła mi do gustu ze względu na liczne "smaczki" dotyczące życia w Białym Domu.

Bardzo dobrze się słucha tej książki. Fakt czasem zbyt wolna narracja ale w końcu jest to biografia. Jestem w szoku, że Autorka pamięta takie szczegóły ze swojego dzieciństwa i mi sprawiło mega przyjemność wysłuchanie jej wspomnień. Bardzo polecam! Jedyna rzecz jaka mnie drażniła to źle wymawiane angielskie nazwy w wersji audio. Nie rozumiem dlaczego ktoś nie powiedział p. Agacie Kulesza jak wymawiać poprawnie chociaż nazwy miast np. Miczigan.

Przepięknie napisane wspomnienia. Obraz Ameryki w pigułce: bieda, kariera, strzelaniny i salony. Zdecydowanie warte przeczytania.

Można być fanem bądź przeciwnikiem Baracka Obamy i jego politycznych decyzji, ale jego żonie nie można odmówić mądrości życiowej i wrażliwości, a także siły i hartu ducha. Becoming to książka o tym, czym jest stawanie się - i to nie tylko w roli Pierwszej Damy USA. Dzięki tej książce można zarówno dowiedzieć się o kulisach życia rodziny prezydenckiej i poznać jej perspektywę, jak i zastanowić się nad własnym życiem - pojęciami "ograniczeń" w dojściu do celu i "braku czasu".
Michelle wielokrotnie mówiła o tym, jak ważna jest dla niej motywacja ludzi do działania i wprowadzanie zmian. I mimo że nie zostałam objęta żadnym programem, którego inicjatorką była Michelle, przeczytanie tej książki zdecydowanie jest ważnym krokiem na mojej własnej drodze do "stawania się".
Z całego serca polecam.

Porywająca, inspirująca i poruszająca autobiografia. Wskazuje niezwykłą osobowość i hart ducha Michelle, jej praco, pomimo przeciwności. Prawdziwa inspiracja, w szczególności dla młodych kobiet. Czyta się z ogromnym zaciekawieniem, a jedyne co mi przeszkadzało to zbyt egzaltowany i "reklamowy" sposób w jakim opisuje wybór Baraca na prezydenta. Polecam, nie tylko dla fanów biografii.