Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Dariusz Żukowski
Wydawnictwo: Agora SA
Becoming
Bezimienna

Książka Michelle Obamy ukaże się jednocześnie w 24 językach i kilkudziesięciu krajach. W swoim życiu pełnym znaczących dokonań Michelle Obama stała się jedną z najbardziej ikonicznych i ujmujących kobiet naszych czasów. Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została...

W swoim życiu pełnym znaczących dokonań Michelle Obama stała się jedną z najbardziej ikonicznych i ujmujących kobiet naszych czasów. Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została wielką rzeczniczką kobiet, zarówno tych w USA, jak i na całym świecie, gruntownie zmieniając przyzwyczajenia rodzin w zakresie zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Towarzyszyła mężowi, gdy prowadził Amerykę poprzez niektóre z najtrudniejszych chwil w historii kraju. A przy tym pokazała nam, jak się poruszać na parkiecie, totalnie wymiatała w Carpool Karaoke i wychowała dwie trzeźwo myślące córki, chociaż media, które nie wybaczają, cały czas patrzyły jej na ręce.

W tych wspomnieniach, historii głęboko przemyślanej i opowiedzianej z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem, opowiadając historię swego życia w taki sam sposób, w jaki je przeżyła: we własnych słowach i na własnych warunkach.

Ciepła, mądra i odkrywcza – książka "Becoming" to zaskakująco intymny rozrachunek w wykonaniu kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie przerastała cudze oczekiwania. Jej opowieść potrafi natchnąć do tego samego.

źródło opisu: http://wydawnictwoagora.pl/becoming-wspomnienia-mi...(?)

źródło okładki: materiały wydawnictwa

bloodymaarta | 2018-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Spodziewałam się trochę „nudnej” biografii, a wyszła ciekawa historia nie tyko o życiu samej Michelle, ale również o społeczeństwie amerykańskim i jego skomplikowanych problemach - jak uprzedenia względem koloru skóry, pochodzenia czy płci.
Nie trzeba być fanem Michelle, aby mieć satysfakcję z czytania!
Plus język jest bardzo płynny i przejrzysty dzięki czemu czyta się łatwo i szybko!

bellson | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Niby wiem, że to ghostwriting, i wszystko jest wykalkulowane - mimo to klasa sama w sobie.

Magduszewska | 2019-01-12

Fajne czytałam jak ubijałam kotlety

Herodott | 2019-01-16

Trochę przelukrowana, ale z nudów może być.

kaja | 2019-01-15
halka | 2019-01-15