Świeża krew

Cykl: Kryształowi (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Ag2S

Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami. - Marek, były funkcjonariusz BSWP Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją. Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych...

Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami.

- Marek, były funkcjonariusz BSWP

Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją. Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są "kryształowymi", choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji.

Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną?

Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda! Polecam! - Paulina Świst

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1467372-krysztalowi-tom-1-swieza-krew

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3090-krysztalowi-to...»

tajemniczeksiazki | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Temat mafii i jej powiązań z policją i innymi służbami interesował mnie od zawsze. Kilka miesięcy temu dość głośno było w naszym kraju o filmie pt Pitbull. Niebezpieczne kobiety - tym stworzonym przez pana Vegę. Zachęcona wieloma pozytywnymi komentarzami, sama udałam się do kina. Niestety film okazał się totalną klapą, czułam się niezwykle zażenowana tym, co zaprezentowano mi na ekranie. Doprawdy, gdyby nie trud aktorów grających w tym filmie, to... Byłaby to najgorsza produkcja jaką kiedykolwiek widziałam. Pewnie zastanawiacie się teraz, po co w ogóle o tym wspominam? A no właśnie dlatego, że na naszym wydawniczym rynku pojawiła się właśnie nowa pozycja dotycząca tematu gangsterów powiązanych z policją i służbami pracującymi w naszym kraju. Byłam niesamowicie ciekawa tej pozycji i kiedy tylko dotarła do mnie, od razu zabrałam się za jej lekturę. I wiecie co? To była naprawdę dobra książka!

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zajmuje się sprawami dotyczącymi funkcjonariuszy, którzy...

Ada_Krol | 2018-10-15
Przeczytana: 14 października 2018

Wirtuozyjne połączenie kryminału z erotykiem - książka trzyma w napięciu, nie pozwala się oderwać. Imponująca praca wykonana przez autorkę w celu zgłębienia nieznanych faktów z życia polskiej policji.

Magda | 2018-10-15

Mam to szczęście, że otrzymałam egzemplarz recenzencki. Zdecydowanie polecam. Czytałam z wypiekami na buzi :)

Patryk | 2018-10-16

Jedni czekają na Halloween, a ja czekam na nową Opiat-Bojarską! :D Ktoś ma tak samo?

Tom571 | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018