Świeża krew

Okładka książki Świeża krew Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Świeża krew
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Muza Cykl: Kryształowi (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kryształowi (tom 1)
Muza
2018-10-31
2018-10-31
literatura polska policja gangsterzy władza gangi zeznania antyterroryści nadużycia narkotyki

Niestety trochę zmęczyła mnie ta książka i nie poczułam jej klimatu. Wulgaryzmy, sex, korupcja i narkotyki - to hasła przewodnie tej książki. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to będzie zadowolony, dla mnie niestety było tego trochę za dużo.

Dużo wulgaryzmów, nie do końca tego się spodziewałam, ale sama historia wciągająca, chętnie przeczytam kolejne części.

Policja jest organizacją, która ma budzić zaufanie, a tymczasem w swoich szeregach ustanawiają sobie nowe prawo…. swoje prawo. W końcu przepisy są po to żeby je łamać, prawda?
Pani Joanna doskonale obnażyła prawdę o antyterrorystach oraz funkcjonariuszach policji, którzy zamiast przeciwdziałać mafii to z nią współpracują. Do tego kilka pikantnych scenek i mamy wciągającą fabułę kryminalną z nutką prywaty;)

Wulgaryzmy, sex, korupcja i narkotyki. Jest teraz taki trend w nurcie literatury sensacyjnej i miłośnicy ostrego języka i erotyki powinni być usatysfakcjonowani. Ja nie przepadam, wolę klimat i bogate osobowości bohaterów… ale jako całość się broni, w tej pozycji jest jeszcze przymrużenie oka i niezły styl. W pewnym wymiarze jest nawet realistyczna, wszyscy są „ubrudzeni”, kto kogo dopadnie i kto komu co udowodni jest bardziej kwestią przypadku lub układów niż mitycznej sprawiedliwości.

Na początku nie mogłam się wczuć dużo postaci mieszane wątki. Nie powaliła mnie ale dałam jej szansę ze względu na kolejne 2 części.

Witam wszystkich ponownie. Przede wszystkim mamy kolejny weekend . Jest mega fajnie, bo ten weekend jest długi. Co tam słychać u was ciekawego? U mnie jak zawsze, jest czytanie książek, no i musi być elegancko. Wiadomo. Jest super i tego się trzymajmy. ☺💪 Obecnie czytam bardzo fajną książkę, którą polecam.

Autorka: Joanna Opiat Bojarska
Tytuł: Świeża Krew, a seria książki to: Kryształowi
Książka jest w kilku częściach.
Stron do przeczytania : 414

Opis: Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami. Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą - świecą służbową legitymacją. Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są ,, kryształowymi " , choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po drogi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie - ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet sobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną?
Jest mega super. Pozdrawiam. 💗😯

Autorka: Joanna Opiat Bojarska
Tytuł: Świeża Krew, a seria książki...

Na początku przez mnogość bohaterów ciężko mi się czytało, ale po jakimś czasie zaczęłam już ogarniać. Chociaż pod sam koniec jeszcze trochę pomieszali mi się bohaterowie 😆

Na pewno nie można narzekać, że książka jest nudna, bo akcji w niej naprawdę nie brakuje. Sporo w niej scen seksu i wulgaryzmów, co niektórych może jednak razić. Mi to nie przeszkadzało.

Bardzo udany początek serii😊

Bardzo udany...

Trudno jest mi ocenić tę książkę. Z jednej strony wprowadza brutalny klimat skorumpowanych antyterrorystów, ich nadmiaru testosteronu, a z drugiej trochę za dużo różnych wątków, które zostają potem potraktowane po macoszemu (np wątek Mikołaja Sobczaka i jego postrzelonej żony) oraz postaci, z którymi trudno się połapać, bo na początku nie wszyscy zostali wymienieni. Postać Pawła "Drivera" odgrywa tutaj kluczową rolę, ale zabrakło mi jego emocji.

Pełna przemocy książka opowiadająca o pracy oddziału antyterrorystycznego policji.
Nie brakuję akcji, cały czas coś się dzieje, a czytelnik się nie nudzi.
Dla mnie trochę sztuczne i na siłę wciskane wulgaryzmy i sceny seksu.
Coś na styl filmów Patryka Vegi.
Czy sięgnę po kolejną część? Nie wiem.

Nie brakuję akcji, cały czas coś się dzieje, a czytelnik się nie nudzi.
Dla mnie trochę sztuczne i na siłę wciskane wulgaryzmy i sceny seksu.
Coś na styl filmów Patryka Vegi.
Czy sięgnę po kolejną część? Nie wiem.

Jak to się stało, że tak późno poznaję Joannę? Autorka ma świetne pióro, czyta się bardzo lekko. Świetny temat na książkę i w dodatku rewelacyjnie ujęty. Napewno nie tylko tą książkę przeczytam tej autorki, a jest z czego wybierać.

• Przeczytane 2019

Joanna Opiat-Bojarska Świeża krew Zobacz więcej