After. Płomień pod moją skórą

Okładka książki After. Płomień pod moją skórą Anna Todd
Okładka książki After. Płomień pod moją skórą
Anna Todd Wydawnictwo: Znak Cykl: After (tom 1) Ekranizacje: After (2019) literatura obyczajowa, romans
After (tom 1)
Agnieszka Myśliwy
Ekranizacje:
After (2019)

Kocha, nie kocha, kocha…

Aż sama się sobie dziwię, jak ta sinusoida uczuć/ wzajemnych oskarżeń/ krzywdzenia tak mnie wciągnęła. Ciężko czytać, gdy T&H są osobno bo człowiek chce, żeby byli razem, a jak już są razem to znowu niepokój, bo wiadomo, że coś się musi stać. Ale właśnie za takie emocje kocham czytanie książek :)

Osobiście uważam, że książka wywołuje skrajne emocje w czytelniku. Jednak pomimo swojej objętości jest to naprawdę świetna książka.
Główni bohaterowie to dwie skrajne osobowości, które w gruncie rzeczy łączy dość skomplikowane uczucie targane splotem nieprzewidzianych akcji.
Przyznam szczerze, że fabuła ma coś w sobie, co mnie urzekło. Autorka ukazała nam dwóch niedoskonałych bohaterów, których życie wywróci się do góry nogami.
Życie Tess można oddzielić kreską na dwie części: pierwszą, która opisuje jej życie zanim poznała Hardina oraz drugą, która opisuje jej życie od momentu spotkania tego zbuntowanego chłopaka.
Czy uczucie tych dwojga jest prawdziwe, a może to tylko gra?

Sięgnęłam po ten tytuł z ciekawości i teżlicząc na dobrą rozrywkę, a niestety trafiłam na okropną historie, która jest bardzo toksyczna.

Bardzo przewidywalna, w zasadzie nie ma w niej nic oryginalnego. Aż dziwne, że ma tyle stron, bo myślę, że spokojnie całą historię dałoby się zamknąć w góra kilkunastu krótkich rozdziałach. Mam wrażenie jakby w każdym rozdziale było to samo co w poprzednim, nawet kłótnie bohaterów są bardzo powtarzalne. Główna bohaterka niesamowicie wkurza swoją naiwnością i brakiem konsekwencji. To chyba najgorszy romans, jaki czytałam.

Romans jakich wiele, chociaż tutaj przyczepić się można kreacji głównej bohaterki, bo do zbyt mądrych nie należy.
Sam pomysł na toksyczną i uzależniającą relację między grzeczną dziewczynką a niegrzecznym chłopcem wypada całkiem spoko. Tym bardziej, że czyta się to ekspresem, bo paradoksalnie, potrafi wciągnąć. Lekki i prosty język dodatkowo to ułatwia.
Natomiast nic nadzwyczajnego, czy oryginalnego się tutaj nie znajdzie. Ot znane schematy złączone w jedno.
Nie porwało, ale też nie jest to najgorszy romans jaki w życiu czytałam.
Polecam, gdy ktoś lubi te klimaty. Rozumiem w pełni fenomen.

Natomiast nic...

Nie polecam. Nie rozumiem jak można romantyzować tak okropnie toksyczną relację.
Bardzo dobre zakończenie, w zasadzie jedyny ciekawy zwrot akcji w książce. W drugiej części, główny męski bohater powinien zostać natomiast zgłoszony na policję, o wykorzystywanie seksualne. To jedyne słuszne zakończenie historii moim zdaniem, a nie ciągnięcie tej chorej miłości. Z pewnością nie czytam dalej.

Dla mnie - świetna! Emocjonująca, pełna energii, trudna historia miłości.

Dla mnie - świetna! Emocjonująca, pełna energii, trudna historia miłości.

Książka jest bardzo taka na jedno "kopyto" i bohaterowie strasznie są toksyczni, jednak książka ma coś w sobie że chce się ją czytać i poznawać dalsze losy bohaterów.

Przewidywalna i bardzo typowa jak na historię pochodzącą z Wattpada z lat 2015-2016. Na nudę, odmóżdżenie może być, ale długość też jest przesadna, co może odstraszyć i demotywować czytanie. Nie za wiele narzucono korekty i redagowania całego tekstu, przez co rozdziałów jest od groma dokładnie jak na Wattpadzie. Więc dostajemy kloca, którego pod koniec tak czy owak będziemy męczyć, bo nic nas już nie interesuje i wciąga w tej historii.

Nieznośny bełkot, opisujący toksyczne zachowania bohaterów, których nie da się lubić.

• 2015
  • Romans