After. Płomień pod moją skórą

1 137
1 035
After
aleqsia

Największy fenomen książkowy ostatnich lat. Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka...

Największy fenomen książkowy ostatnich lat.
Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.
Film w kinach od 12 kwietnia.

źródło opisu: https://www.empik.com/after-plomien-pod-moja-skora...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 1014

Kocha, nie kocha, kocha…

Po przeczytaniu pierwszego tomu popularnej serii mam jeden wniosek – ta książka wciąż wywołuje skrajne emocje i na pewno trudno przejść obok niej obojętnie. Nowe wydanie prezentuje filmową okładkę, możemy w nim przeczytać dodatkowy rozdział oraz list do czytelników od Anny Todd.

Tessa zaczyna studia i opuszcza matkę oraz chłopaka. Jej życie zostało dokładnie zaplanowane, chce pracować w wydawnictwie oraz układać przyszłość z Noah. Na jednej z imprez spotyka Hardina, który dosłownie wywraca wszystko do góry nogami. Przystojny, nieprzewidywalny oraz arogancki. Zupełnie nie w jej typie. Ale nie bez powodu mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają.

Nazwana wydawniczym fenomenem, z miliardem odsłon na Wattpadzie. Jednak czy za popularnością idzie jakość? Niestety nie do końca. Na pierwszy rzut oka – literówki. To drugie wydanie, dlatego nie mogę zrozumieć takich przeoczeń korektorskich. Jeśli ktoś czyta tę książkę po raz pierwszy, może nie zwróci na nie uwagi. Ja czytam ją po raz drugi – moje pierwsze spotkanie z „After” nastąpiło jeszcze w czasach studiów i wówczas również zwróciłam uwagę na małe potknięcia językowe. Myślałam, że nowe wydanie sprezentuje nam poprawioną i doszlifowaną wersję książki, ale tak się nie stało. A szkoda.

Z drugiej strony – ta historia naprawdę wciąga i ma w sobie to coś, co sprawia, że miliony czytelniczek mają na swoich półkach „After”. W czym tkwi jej wyjątkowość? Na pewno w historii miłosnej, tym, jak bohaterowie są od siebie różni, przyciągając i odpychając się równocześnie. Hardin jest porywczy, wredny, zmienny jak pogoda w listopadzie, ale potrafi też być słodki i kochany. To typowy skrzywdzony męski bohater, potrzebujący kogoś, kto uratuje go od siebie samego. Tessa jest do tego stworzona – empatyczna i niewinna. Dopiero wraz z biegiem wydarzeń zaczyna odkrywać ciemną stronę Hardina, co wielokrotnie wywołuje u niej łzy. To przykład toksycznego związku, w którym bohaterowie są zagubieni. Czujemy chemię pomiędzy postaciami i mamy świadomość, że niektóre zachowania Hardina są złe, ale i tak czekamy na happy end. I właśnie tak wiele sprzeczności i emocji – mimo kulawego stylu „After” – wywołuje burzę myśli i skrajnych uczuć.

Stylistyka została utrzymana w konwencji książek młodzieżowych – mamy potoczny styl, narrację pierwszoosobową, sporo dialogów, krótkie zdania, dużo pytajników i wykrzykników, co momentami może być irytujące, ale też nadaje fabule dynamiki. Pojawia się kilka wulgaryzmów, ale pamiętajmy, że autorka opisuje życie młodych studentów, więc jest to utrzymane w pewnym luźnym językowym schemacie.

Jeśli miałabym porównywać książkę i film, to z pewnością mogę stwierdzić, że wersja kinowa została bardzo okrojona. Szczególnie postać Hardina, który w filmie stał się łagodniejszą wersją siebie. Film okazał się także mniej chaotyczny, dzięki czemu sama fabuła sprawia wrażenie bardziej poukładanej.

Tę książkę albo się kocha, albo nienawidzi. Takie opinie o „After” słyszałam wielokrotnie i jest w tym ziarenko prawdy. Jeśli zaczniesz czytać i od razu się nie wciągniesz, to lepiej odłóż „After”. Ale w momencie, gdy przegapisz, kiedy zrobiło się ciemno, i zapomnisz, że rano musisz wstać, to mimo lekkiego stylu, kilku niedociągnięć, czytaj dalej. Z pewnością to idealna pozycja dla wszystkich nastolatek, które lubią ciekawe historie miłosne i długie serie. Bo nie oszukujmy się – pierwszy tom to dopiero początek!

Gabriela Rutana

Zoella | 2019-10-17

Seria After to światowy bestseller. Pierwszy tom doczekał się swojej ekranizacji. Dlaczego? Nie rozumiem co sprawiło, że te cegiełki które z początku była fankfikiem o Harrym z One Direction, doczekała sie tylu odsłon. To przeciez jeden z wielu romansów akademickich w którym oznak miłości I ciągłych zerwań jest więcej niż śniegu w Polsce. Książka sama w sobie nie jest zła tylko stanowi coś powtarzalnego w literaturze I nie wyróżnia się niczym. Ale na to wyglada, że takie właśnie powieści są chętnie czytane.

Julka1993 | 2019-10-13

Podczas czytania bywałam znudzona ciągłymi huśtawkami nastrojów Hardina, akcja była zagmatwana, chłopaka nie szło zrozumieć. Końcówka wiele wyjaśniła i nie powiem- zaskoczyła mnie dość pozytywnie :) Nie czułam żeby całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie ale na pewno oceniam ją na plus. Polecam przeczytać.

ozhyndovych | 2019-10-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 08 października 2019

Jest super, cały czas coś się dzieję :) I bardzo szybko się czyta

kol2 | 2019-10-07

Choć książka jest pikantnym romansidłem, no nic nie poradzę, że mnie wciągnęła. Temat stary jak świat: ona piękna, grzeczna, ułożona dziewczyna z "dobrego" domu, on inteligentny, niegrzeczny, niesamowicie przystojny chłopak z rozbitego domu. Banalna historia. Ale dobrze mi się czytało.

Angelika | 2019-10-05
Przeczytana: kwiecień 2019

Po książkę sięgnęłam, ponieważ zaciekawiła mnie zapowiedź filmu "After".
Książka jest bardzo wciągająca i nie można się od niej oderwać, a przynajmniej ja tak miałam.
To co mi się w niej spodobało to to, że jest taka, hmm... prawdziwa.

Polecam z całego serca książkę, gdyż przedstawia drogę do odzyskania równowagi w życiu, walkę o siebie samego, o sile miłości i przezwyciężeniu przeciwności losu.

Izabela | 2019-10-03

Czytając krótki opis fabuły, nie rozumiałam fenomenu tej serii After. Młodzi ludzie, miłość, przeciwności losu, brzmi dość prosto. Pomyślałam, że jest to książka kierowana do bardzo młodych czytelników. Wreszcie sięgnęłam po pierwszą książkę, drugą, trzecią.. i pobiłam chyba swój rekord w tempie czytania książek. Niby banalna historia, ale tak niesamowicie wciągająca i wzruszająca.. Myślę, że na bardzo długi czas pozostanie w mojej pamięci. A film 1/10, tak na koniec.

Karinka | 2019-10-02
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: wrzesień 2019

Wciągająca opowieść o młodych ludziach wchodzących w dorosły świat. Mroczna dusza Hardina dodaje tu dużo pikanteri. Po przeczytaniu miałam ochotę na więc

kitek8844 | 2019-10-01

33/2019. 9/10.Zaczęło się od filmu który w końcu obejrzalam i nabralam ochoty na serię książkowa. Bardzo dobra książka o nie dojrzalym uczuciu i o pociągu seksualnym dwoje młodych ludzi. Z ciekawością sięgnęłam po 2 cześć żeby poznać dalsze losy bohaterów.

Niegrzeczne_ksiazki | 2019-09-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2019

Całość przeczytałam w lutym. Do serii zainspirował mnie thriller filmu. Zrobiony zachecająco, z wspaniałą muzyką przedstawił po krótce historię Tessy i Hardina (a Jego akcent!!!- do dziś po nocach mi się śni) 😅💋
Tessa są to dziewczyna, która wie czego chce od życia. Wszystko ma poukładane: teraz studia (i od razu ucieczka od Mamy), w domu wspaniały chłopak Noah a wraz z Nim wspólna przyszłość i marzenie o pracy w wydawnictwie.
Hardin... To wytatuowany buntownik z nie z wyboru Nie mający nic do stracenia. Ciężko doświadczony przez życie ukształtował swój charakter na chuligana jakich mało.
Dramaty nastolatków w pewnym stopniu są przytłaczające. Destrukcyjny związek, ciągle kłucą się i godzą. Odpychają i przeprszają. Awantura goni awanturę aż chciało się potrząsnać jednym i drugim. W kółko jedno i to samo. I szczerze dopiero 3 tom mi się spodobał 😅 był dużo spokojniejszy. A 4 był pouczający, najdojrzalszy i najlepszy, dlaczego? To akurat trzeba sprawdzić samemu. 💘💔❤
5 tom całkiem...

Labirynt Human | 2019-09-25
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

On myślał, że ona myślała, ale ona niewiele myślała, więc myślał, że to było coś innego, ale to było inne bardziej... W tej ksiązce, myślenie to tylko słowo bez pokrycia. NIE CZYTAJCIE. Szkoda czasu