What If
Mirror_of_soul

Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole. Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się...

Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy?

Tylko że to nie jest Nicole.

Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.

Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Kasiek | 2015-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 lipca 2015

Po bardzo udanej serii "Oddechy" sięgniecie po kolejną książkę tej autorki było dla mnie odruchem. Nie musiałam znać zarysu fabuły, ani sugerować się entuzjastycznymi opiniami innych czytelników. Książka jednak bardzo różni się od tego, co zaserwowała nam autorka w poprzedniej serii. Nie wywołuje takiego wachlarza emocji, ani nie jest tak wciągająca. Wiele w niej tajemnic i niedopowiedzeń, które przyciągają uwagę, jednak sama fabuła wydaje się nudna. Niewiele w niej akcji, jednak nie to było celem autorki, aby trzymać w napięciu, a raczej pouczyć jak żyć, aby zachować swoją tożsamość, swoje poglądy i nie poddać się presji otoczenia. Pokazuje do czego może doprowadzić strata bliskiej osoby i jak sobie z tym radzić, jak wiele zależy czasami od jednego wyboru, który niekoniecznie musi być dobry.
Po przeczytaniu poprzednich książek autorki, ta jest dla mnie lekkim rozczarowaniem. Liczyłam, że wywoła we mnie zmienne emocje, jednak podczas czytania odczuwałam głównie znużenie. Może i...

geena | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

"Co, jeśli..." to bardzo wzruszająca i przepiękna powieść przedstawiona w ciekawej formie. Autorka w intrygujący sposób splotła losy bohaterów krzyżując ich życiowe ścieżki. Główna narracja prowadzona z perspektywy Cala poprzeplatana została retrospekcjami i wspomnieniami zarówno jego, jak i innych postaci - ta przemyślana konstrukcja sprawiła, że przenosząc się do przeszłości, czyli do czasów dzieciństwa głównych bohaterów, możemy jednocześnie śledzić ich współczesność. Jeżeli chcecie przeżyć coś niepowtarzalnego i dowiedzieć się jak wielki jest wpływ przeszłości na przyszłość i co to znaczy, że bieg wydarzeń w życiu człowieka jest tak naprawdę wypadkową wielu zmiennych, na które nie zawsze mamy wpływ - koniecznie sięgnijcie po "Co, jeśli...". Autorka potrafi w niesamowity sposób stworzyć przemyślaną iluzję, a jednocześnie wyzwolić w czytelniku te wszystkie emocje, które odczuwają bohaterowie.

Trzeba przyznać, że Rebecca Donovan potrafi pisać i doskonale udaje jej się stworzyć...

Książkomania | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

A gdyby tak…

Każdy z nas zapewne ma czasami dość swojego dotychczasowego życia. Gdy przytłaczają nas problemy, nadmiar obowiązków, nadmiar bólu i cierpienia – wtedy pragniemy ze wszystkich sił stać się kimś innym. I wtedy właśnie zadajemy sobie pytanie: „A co, jeśli…?”, „A co, jeśli wybrałabym inny kierunek studiów?”, „A co, jeśli nie poszłabym na tę imprezę?”, „A co, jeśli moje życie wyglądałoby całkiem inaczej?”. Pytań może być nieskończona ilość, tak samo jak odpowiedzi, które nie zawsze przychodzą łatwo.

„Nawet jeśli się udaje, że nic się nie stało, wciąż jest to tak samo realne.”

Cal, Rae, Nicole i Richelle to zgrana paczka z dzieciństwa. Wszystko robili razem. Jednak, gdy zaczęli dorastać nagle coś się zmieniło. Nicole i Richelle odsunęły się od pozostałych. Richelle się wyprowadziła, a niedługo potem Nicole przepadła bez śladu. Gdy Cal w kawiarni rozpoznaje zaginioną Nicole jest oszołomiony, ale również szczęśliwy. Jednak okazuje się, że dziewczyna nie nazywa się Nicole...

Agata | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 września 2015

Nie polubiłam głównych bohaterów i szczerze mówiąc nie obchodziło mnie co się z nimi stanie. Cal chowając się za swoimi byłymi pokazał, że jest żałosny. Nie lubię takiego typu chłopaków. Może tchórz to za mocne określenie, ale był z niego po prostu cykor. Z kolei Nyelle zachowywała się strasznie dziecinnie. Rozumiem, że chciała czerpać z życia jak najwięcej i po prostu żyć chwilą, lecz nie zmienia to faktu, że sposób w jaki się zachowywała i niektóre wypowiedzi przywodziły mi na myśl malutką dziewczynkę. Łatwo jest mnie zaskoczyć, a ta książka była dla mnie bardzo przewidywalna. Od połowy książki domyśliłam się co się stało z Nicole i kim jest Nyelle. Nie było to trudne. Może i książka nie była aż tak zła, ale kompletnie nie trafiła ona w moje gusta. Czy tylko mi się ona nie spodobała? Moim zdaniem nie jest to książka warta polecenia.

lacerta | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie przepadam za tego typu bohaterami jacy zostali przedstawieni w "Co, jeśli...". Ona oderwana od rzeczywistości, lekko dziwna. On zapatrzony w nią jak w obrazek, starający się ją zrozumieć. W tej kwestii nic się nie zmieniło, a jednak nie potrafiłam oderwać się od książki.
"Co, jeśli..." to wspaniale zarysowana historia i tajemnicza przeszłość. Ujawniane stopniowo fragmenty przeszłości pozwalają lepiej poznać bohaterów i spróbować domyślić się o co chodzi Nicole/Nyelle. Koniec i tak jest zaskoczeniem, emocjonalnym szokiem i wzrusza do łez.
Nie jestem przekonana co do epilogu. Mam wrażenie, że trochę psuje historię, a jednocześnie chyba byłabym rozczarowana gdyby go nie było.

esin | 2015-06-23

Ta książka jest idealną kwintesencja przyjaźni. Od samego początku opisuje relacje grupy przyjaciół. Nie jest to "cukierkowa" opowieść bowiem autorka opisuje wszelkie kryzysy i problemy z którymi muszą się mierzyć bohaterowie od dzieciństwa i pokazuje jak ich tłumienie wpływa na dorosłe życie. Chyba najwspanialsze w tej książce jest to że dopiero pod koniec dowiadujemy się co tak na prawdę się wydarzyło w życiu Nicole. Wszystko wcześniej można określić jak jeden wielki chaos składający się ze skrawków przeżyć poszczególnych osób. Sprawia to że książkę pochłania się błyskawicznie pomimo tego że nie jest to lekka historia. No cóż mogłabym się dalej zachwycać nad tą książką ale i tak nie będę w stanie wyrazić co się odczuwa podczas jej czytania. Jedno jest pewne jest po prostu niesamowita i jeśli ktoś się zastanawia nad jej przeczytaniem lepiej by nie marnował czasu bo na prawdę warto :)

Rebecca | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Co, jeśli...
O tak, jest dla mnie wybitna.Po prostu wydaje mi się ważna. Porusza w naszych sercach te głęboko ukryte struny do, których czasem ciężko nam się dostać.
Autorka wręcz prosi by nie ujawniać za wiele, a oto przecież tak prosto. Nie będę więc tego robić i uszanuję wolę pisarki.Tylko się z nią zgodzę.
Powiem tylko, że powieść jest zabawna, bywa niewesoła, ale przede wszystkim jest piękna.
...i myślę, że zasługuje na to by o niej nie zapomniano.

Marika | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Co, jeśli mógłbyś zacząć wszystko od nowa..?
Co, jeśli mógłbyś być tym, kim zawsze chciałeś..?
Co, jeśli mógłbyś zostawić za sobą wszystko..?
Co, jeśli dostałbyś szansę by ponownie kogoś poznać..?

Cal niespodziewanie spotyka Nicole, dawną przyjaciółkę z dzieciństwa, a jednocześnie dziewczynę, od której nikt nie miał żadnych wieści od ponad roku.. Tylko że chociaż wygląda jak Nicole, nie jest nią. Przedstawia się jako Nyelle i osobowością diametralnie różni się od jego starej znajomej... Chłopakowi nie daje to spokoju i postanawia dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzić.

"Co, jeśli..." to opowieść o przyjaźni, miłości, dorastaniu, odkrywaniu siebie i podejmowaniu życiowych decyzji. W miarę czytania historii i odkrywania różnych tajemnic z przeszłości byłam nią coraz bardziej zachwycona. Genialna książka. Szczerze mogę ją polecić.
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i prawdę mówiąc, podchodziłam do tego sceptycznie. Jednak po przeczytaniu "Co, jeśli..."...

Zakładka | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

I znów trafiam na idealną książkę. Ta historia jest po prostu genialna! I mimo że początkowo przypomina resztę bestsellerowych młodzieżówek, to zagłębiając się w historię, coraz bardziej wkręcałam się w to, co spotyka bohaterów. Akcja poprowadzona jest bardzo ciekawie. Wplecione w nią elementy retrospekcji są dodane tak umiejętnie, że nie gubiłam się w tym, co czytam, a wręcz przeciwnie. Powodowało to, że stawałam się coraz to bardziej zainteresowana tą historią. Jeśli chodzi o tempo zdarzeń, to nie było ono wyjątkowo szybkie, lecz to zadziałało na plus. Mogłam rozkoszować się tym, co czytam i gdybać co będzie dalej. Samo zakończenie po prostu zwaliło mnie z nóg, a czytając je, czułam się trochę jak w jakimś transie. Po prostu nie mogłam się oderwać!

Muszę też wspomnieć coś o bohaterach! I nie koniecznie o tym głównym. Nyelle to postać, która zdecydowanie wykazuje się tutaj ogromną oryginalnością. Jest swego rodzaju wolnym ptakiem, żyje chwilą i stara się czerpać z życia to, co...

patusia_dorota | 2015-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2015, Booktour
Przeczytana: 04 lipca 2015

Obietnice przeszłości

Są w naszym życiu momenty, które zmuszają nas do refleksji i zastanowienia się nad własną decyzją. Są chwile, które stawiają przed nami pytania, czy postąpiliśmy właściwie, czy pełniliśmy błąd. Każdy ma prawo do zadania sobie prostego, acz wiele znaczącego pytania, a co by było, jeśli... Co stałoby się gdybym postąpiła inaczej? Jak potoczyłoby się moje życie?

"Co, jeśli" jest jednotomową powieścią autorki znanej wielu czytelnikom doskonale ze swojej debiutanckiej serii "Oddechy". Książka trafiła do mnie, dzięki akcji organizowanej przez stronę Blask Książek, dzięki czemu mogłam pierwszy raz zapoznać się z piórem doskonale znanej w naszym kraju pisarki, bo o Rebecce Donovan wiedziałam już wiele, nie wiedziałam jedynie, czy jej styl trafi w moje gusta.

Cal wciąż wspomina swoje przyjaciółki z dawnych lat. Jeszcze w czasach podstawówki przyjaźnił się z trzema dziewczynami: Rea, Nicole i Richelle. Jednak obecnie kontakt utrzymuje jedynie z Rea i to nie z...