Cień

Wydawnictwo: Pearlic
literatura piękna
Pearlic

„Caitlin sądziła, że śmierć rodziców była ostatnią tragedią, jaka mogła jej się przydarzyć. Niestety spada na nią kolejne pasmo nieszczęść. Pewnej nocy nieświadomie wkracza do zupełnie innego świata, w którym żaden człowiek nie może czuć się bezpiecznym. Jej pechowa podróż w świat tajemnic zaczyna się od anonimowych telefonów. On wie o niej więcej, niż ktokolwiek. Zna jej słabości, potrafi wyczuć strach i nasycić się nim. Dlaczego to robi? Kim jest? Co ma wspólnego z Caitlin?”

Wielokrotnie okrzyknięty numerem jeden w kategorii Tajemnica/Thriller oraz rekomendowany na portalu Wattpad. Nominacja do Bloga Roku 2014 organizowanego przez portal Onet. Ponad dwa miliony odsłon na blogu oraz pół miliona odsłon na serwisie Wattpad. Polecany przez internautów, a także popularny na portalach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook.

źródło opisu: www.pearlic.pl

źródło okładki: www.pearlic.pl

Pami | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Caitlin to z pozoru zwykła młoda dziewczyna, która spędza czas razem ze znajomymi i pracuje. Z pozoru ponieważ po tragicznej śmierci rodziców wychowywała ją jej ciotka, a zarazem jedyna rodzina.
Podczas powrotu dość późno w nocy z jednej z imprez oraz nieco wstawiona Caitlin jest świadkiem morderstwa. W przypływie adrenaliny udaje jej się uciec i stara się zapomnieć o tym co widziała. Niestety po tym zdarzeniu Caitlin ściąga na siebie coraz to większą ilość kłopotów.
Tajemnicze telefony od nieznajomego, nagle gaszące się światło w jej mieszkaniu, tajemnicze prezenty. To tylko namiastka tego co Caitlin dopiero przeżyje.
Osoba, która do niej wydzwania to poszukiwany przez policję i nieuchwytny 'Cień'. Z początku źle nastawiona dziewczyna do niego oraz jego przyjaciół zmienia o nich zdanie, gdy ci kolejny raz ją ratują.
Kto i dlaczego chce zabić Caitlin ?
Wydawać by się mogło, że znalazła się w złym miejscu i o złej porze. Ale czy tylko dlatego ? Czy to jedyny powód dlaczego...

Historia trochę jak z bajki. Blogowej bajki. W Stanach to coraz powszechniejsze zjawisko, ale u nas nie zdarza się to często. Nie każde opowiadanie (ff) zamieszczone na blogu staje się popularne, zdobywa czytelników, wreszcie, nie każde opowiadanie zostaje wydane. W tym przypadku właśnie tak się stało.
On wie o niej wszystko. Zna każdy jej następny krok zanim ona sama zdąży go zrobić. Podąża za nią z przyczyn wiadomych tylko jemu. Jest tuż obok, jest w jej myślach, tuż za zakrętem. Wszystko to sprawia, że on staje się jej… cieniem.
Dziewiętnastoletnia Caitlin przyciąga niebezpieczeństwo jak magnez. W jej życiu bezpieczeństwo to tylko puste, nic nie znaczące słowo. Pytanie jedynie brzmi, dlaczego właśnie wybrał ją? I czego dokładnie była świadkiem tej nocy, która zmieniła wszystko.
Główna bohaterka jest nie do końca zrozumiała. Wydaje się zupełnie zagubiona i pozbawiona logiki. Mam wrażenie, że są dwie Caitlin w jednym ciele, jedna strachliwa i naiwna, druga brawurowa i gotowa na...

Mis820 | 2015-07-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z twórczością Pepe spotkałam się na jej blogu gdzie opublikowała Cienia.Pamiętam jak przeczytałam go w 2 dni!Tak mnie pochłonął i jestem z tego wyboru zadawolona.Cieszę się,że mam w rękach dzieło literackie.Kiedy czytałam książkę znowu przeżywałam go w taki sam sposób jak za pierwszym razem.Po opisie można się dowiedzieć,że Caitlin ma prześladowcę i kryminalistę zwanego Cieniem budzącego postrach w mieszkańcach Sydney,który chroni dziewczynę za wszelką cenę.Caitlin pewnej nocy widzi morderstwo,od tej pory jej życie zacznie się zmieniać .Książka jest tak ciekawa,że szybko ją przeczytałam.Wprowadza napięcie i kiedy ją odkładałam miałam ochotę po nią znowu sięgnąć i tak się zazwyczaj kończyło.Dodatkowo mamy Caitlin i...Cienia a między nimi może się wydarzyć coś niesamowitego.Polecam każdemu kto jeszcze nie czytał opowiadania na blogu lub książki niech przeczyta!I gwarantuje,że mu się spodoba!"Ludzie Cię oceniają choć nie znają czy to według Ciebie nie jest dziwne?".

Alex | 2015-07-25

Czuję się jedyną osobą, która nie rozumie fenomenu tego ff, a co dopiero książki.
Czytając masę pozytywnych opinii i widząc wszystkie odliczania do nowego rozdziału na Twitterze, postanowiłam, że i jak to przeczytam.
Przy najszczerszych chęciach nie mogłam przez to przebrnąć, zwyczajnie nie mogłam.

RonnieRead | 2015-06-27

Z "Cieniem" zetknęłam się po raz pierwszy na serwisie Wattpad. Pamiętam jak na portalu społecznościowym Twitter, ktoś polecał, więc czemu nie, kliknęłam w link.
Historia sama w sobie jest intrygująca, trzymająca w napięciu. Niby domyślasz się, co wydarzy się później, lecz.. autorka zaskakuje zmianą akcji.
Główna bohaterka - Caitlin, już na samym początku prawie pakuje się w kłopoty, potem jeszcze dochodzą te tajemnicze telefony od "Cienia". On o niej wie naprawdę dużo, nawet więcej niż powinien. Czego chce od dziewczyny? Co ma z nią wspólnego? Nie będę dużo zdradzać, tą książkę trzeba przeczytać.
Gorąco polecam. Kilka nieprzespanych nocy.. warto było, tym bardziej, że miałam okazję przeczytać coś tak niesamowitego.

mrsallpolish | 2015-11-10

Cień to opowieść o losach przeciętnej nastolatki wkraczającej w dorosłe życie, której na pozór nudne życie w mgnieniu oka ulega zmianie. A wszystko przez jedną noc, jedną imprezę, przez to, że Caitlin znalazła się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie...

Czytałam "Cienia" jeszcze jako fan fiction, już wtedy doszłam do wniosku, że opowieść ta zasługuje na coś więcej niż dwa miliony odsłon na blogspocie. Ucieszyłam się niezmiernie, kiedy dowiedziałam się o wydaniu tej książki.

Z czystym sercem przyznaję, że rzadko czytam thrillery/powieści kryminalne, ale ta rzeczywiście do mnie przemówiła. Czytałam ją z zapartym tchem. Kolejnym plusem jest to, że napisała ją młodziutka polska autorka, przed którą wydanie kolejnym tomów (mam nadzieję).

Polecam wszystkim, którzy lubią uczucie adrenaliny w trakcie czytania, którzy są spragnieni nietuzinkowych pomysłów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Przyznaję 8 gwiazdek na 10, ponieważ jak dla mnie było za mało wątku miłosnego (mogło...

jankowsxa | 2018-11-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Od długiego czasu jest to moja ulubiona książka. Pierwszy raz przeczytałam ją w serwisie wattpad w 2016 roku i od tego czasu przeczytałam ją około 7 razy. Książka trzyma w napięciu, jest ciekawa (kiedy pierwszy raz ją czytałam zarywałam noce, bo nie chciałam jej odłożyc). Nie jest przewidywalna, często może nas zaskoczyc. Wątek miłosny pomimo, że jest to fanfiction jest budowany stopniowo, nie ma w nim pośpiechu.

Carmelowa | 2016-07-08

Książka przegenialna! Nie mogłam się od niej oderwać! Sam wątek mega ciekawy i oryginalny! Muszę ją zakupić, a nie czytać na Wattpadzie!

Kinga | 2015-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2015
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Pierwsze fanfiction wydane jako książka, które przeczytałam.
Pierwsze fanfiction, jakie kiedykolwiek przeczytałam (od tego opowiadania zaczęłam nałogowo czytać kolejne na portalu wattpad).
Moje ulubione fanfiction.
Cieszę się, że mam tę przyjemność trzymać swojego "Cienia" na półce. Marzyłam o tym od ponad roku. I się spełniło.
Polecam tę książkę osobom, które lubią, gdy coś się dzieje (i nie, nie chodzi o jakiś romans).

irmina97 | 2015-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Wciągająca historia, całość przeczytałam dosłownie w ciągu jednego dnia, ponieważ nie mogłam oderwać się od lektury zarówno w wersji książkowej jak i w wersji wstawianej przez autorkę na bloga. Polecam ją wszystkim, naprawdę warto przeczytać i poznać historię Caitlin i Alexa.
Występują niesamowite zwroty akcji i do ostatniej chwili nie wiadomo co może się wydarzyć, autorka ma wiele pomysłów, całość nie jest w najmniejszym nawet stopniu naciągana,po prostu...Dla mnie idealna