The Darkest Moon

Okładka książki The Darkest Moon Anna Todd
Okładka książki The Darkest Moon
Anna Todd Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: #STARS (tom 2) literatura obyczajowa, romans
#STARS (tom 2)
Znak Literanova
2021-01-04
2021-01-04
Agnieszka Myśliwy

Spodziewałam się czegoś lepszego. Czytałam po długiej przerwie od pierwszego tomu, ale mimo wszystko miałam wrażenie, że strasznie ciągnie się ta historia i że tak naprawdę jest o niczym.

Niestety nie dałam rady skończyć jej czytać. Początek jakoś mnie nie zachęcił

Niestety nie dałam rady skończyć jej czytać. Początek jakoś mnie nie zachęcił

Nudna, wątki ciągną się w nieskończoność. Bohaterzy dość mocno irytujący.

Nudna, wątki ciągną się w nieskończoność. Bohaterzy dość mocno irytujący.

122/2021

2 tom serii #Stars

JAK ODZYSKAĆ BLASK NAJJAŚNIEJSZYCH GWIAZD?

Kael i Karina

1 tom ciekawszy. Tu jakoś nie mogłam znaleźć rytmu do czytania i czas mi się dłużył strasznie.

122/2021

2 tom serii #Stars

JAK ODZYSKAĆ BLASK NAJJAŚNIEJSZYCH GWIAZD?

Kael i Karina

Słabe. Wieję Nudą.

Słabe. Wieję Nudą.

gdyby było tutaj tyle akcji, co gadania, roztrząsania problemów i przeżywania to książka byłaby nawet spoko. ale nie! tutaj nie działo się kompletnie nic. całkowicie serio- nuda zalatywała z każdej strony. nie jestem w stanie nawet powiedzieć o czym to było tak do końca. niepotrzebne opisy, te same dramaty i irracjonalne zachowanie każdego bohatera- to jednym słowem "the darkest moon". a ta końcówka? typowy zabieg w stylu "to było okropne, złe i niepotrzebne ale przez zakończenie muszę przeczytać kolejną część". ale i tak była lepsza niż pierwsza część!

Nadal wieje nudą. Brak chemii między bohaterami, aż razi. Tu się tak naprawdę nic nie dzieje, mnóstwo przemyśleń bohaterów i wielkich słów, ale akcji zero. Kolejna pozycja autorki, która mi po prostu nie przypasowała.

Na początek powiem wam, że trudno mi było przebrnąć przez pierwsze 20-30 stron. Wiecie czytanie monologu głównej bohaterki w stylu: : "o boże on mnie okłamał", "o boże czuje się oszukana" i tak w kółko było ciężkie. I przyznam się, że chciałam już ją skreślić na samym początku. Ale gdy dotarłam do połowy książki wszystko się zmieniło.
W połowie książki zaczęło się już coś dziać. Główni bohaterowie powoli zaczynali ze sobą rozmawiać. Różne wątki i uczucia z nimi związane były przedstawione z dwóch perspektyw - Kariny i Kaela. To spowodowało, że książka stała się ciekawsza i bardziej mogliśmy się w nią czuć. Pojawił się wątek brata Austina, trochę więcej dowiedzieliśmy się o ojcu Kariny a także bardziej poznaliśmy jego żonę. W tej części więcej dowiadujemy się o życiu żołnierzy- tym prywatnym a także zawodowym co również sprawia, że książka staje się bardziej wartościowa.
Jak dla mnie ta część jest lepsza od pierwszej. Tutaj widzę, że autorka zrobiła progres w pisaniu. Opisy są lepiej dopracowane, dialogi bardziej rozbudowane, nie ma już powtórzeń czy dziwnych niedomówień.

W połowie książki zaczęło się już coś...

Mam niedosyt, na szczęście bedzie kolejna część historii Kariny i Kaela. Bardzo im kibicuję ❤️ i nie mogę się doczekać kontynuacji. 😁

Druga część moim zdaniem jest o niebo lepsza od tej pierwszej. Czytało mi się ją znacznie lepiej niż poprzedniczkę, mino, że akcja tak wolno się toczyła, że aż ciężko było mi w to momentami uwierzyć. Na minus również jest relacja Kariny i Kaela, a właściwie jej brak.

Chociaż na WIELKI plus muszę tutaj przyznać zakończenie, której przeleciało mi przez moment w głowie, ale jednak było niespodziewana. O wiele bardziej podoba mi się akcja w drugiej połowie książki, mniej więcej od kolacji w domu ojca Kariny.

• Przeczytane w 2021
  • Chcę kupić