Utrata

Cykl: Zatraceni (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Ruin
_Agnes_

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce. Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko,...

Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?

Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young, 2015

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Kasiek | 2015-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Poruszająca, a przede wszystkim pouczająca książka o walce z chorobą, wielkiej miłości i ogromnej woli życia. Książka pełna życiowych sentencji wyrażanych przez młodego człowieka znajdującego się na granicy życia i śmierci. Jego chęć życia i siła walki z chorobą są imponujące i dają nadzieję innym. Przy tym znaczenie miłości jest ogromne. Wciągająca lektura, przy której nie można się nie wzruszyć i nie uronić łezki. Polecam.

szaraczek | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 17 lipca 2016

Ani Kiersten ani Weston nie mieli łatwego życia. Różnica polega na tym, że Kiersten cały czas ma poczucie, że straciła wszystko a każdy dzień życia jest dla niej prawie, że torturą, natomiast Weston robi wszystko by żyć. Jednak czasami uczucie, które może nas uratować jednak czasem może nieść ze sobą jeszcze większą stratę.
Jednak kimże byliby bohaterowie historii dla młodzieży bez oddanych przyjaciół? W tym przypadku mamy do czynienia z Gabem i jego kuzynką Lisą. Naprawdę nie mam nic przeciwko głównym bohaterom. Przecież taki był zamysł tej książki. Stworzyć historię wypełnioną bólem, cierpieniem i stratą. Jednak to tą dwójkę najbardziej polubiłam. Wprowadzają w całą historię życie i cały czas sobie dogryzają, co w pewnym stopniu jest nawet zabawne.

Czy polecam ją? Tak. Oczywiście. Choć z żalem muszę przyznać, że nie wciągnęła mnie tak jakbym tego chciała. Nie złamała mi serca. Nie poruszyła mnie do głębi. A jednak uważam, że warto ją przeczytać. Może ktoś poczuje coś, co mi nie...

Ranech | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, Romanse, Not mine
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Bardzo fajna pozycja, stanowczo polecam!

Historia o wielkiej miłości, chorobie i nadziei. Poruszyła moje serce. Głównie Wes, wspaniała postać, niby 21-latek, a ukazany w taki sposób, że byłam pełna podziwu dla aktorki za kreacje tak dojrzałego bohatera. Mówię poważnie, jego słowa i przemyślenia wpłynęły na mnie, warto żyć chwilą obecną i doceniać to co dał nam los - przestać psioczyć na rzeczy nieistotne.

Aaa i już nie mogę się doczekać kolejnej części o Gabie!! Kolejny facet z tajemnicą. Love it. Moja nowa ulubiona seria:))

POLECAM!!

Ruin Series:
1. Ruin
2. Toxic
2.5 Fearless
3. Shame

vampireheart | 2016-11-02
Przeczytana: 29 października 2016

Podobno jakieś dwa lata temu panowało wielkie wzięcie na serię "Zatraceni" autorstwa Rachel Van Dyken. Nie gustuję w literaturze bardziej romansowej, a nowy gatunek New Adult także traktuję z przymrużeniem oka. Jednak cena, a także pochlebne informacje, skłoniły mnie do zakupu pierwszej części tego cyklu.

"Utrata" to historia Kiersten, która właśnie przyjeżdża do na Uniwersytet Waszyngtoński. Dziewczyna chce rozpocząć nowe życie, choć demony przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć. Wciąż nie pogodziła się ze stratą rodziców, a w miarę normalne funkcjonowanie zapewniają jej leki antydepresyjne. Już swojego pierwszego dnia na uczelni wpada na przystojnego Westona, który, jak się później okazuje, jest jej opiekunem roku. Dlaczego bogaty chłopak miałby zajmować się taką pracą? Czy ma to związek z piętnującymi plotkami na jego temat? A może chodzi o coś innego, znacznie gorszego? Dlaczego raz...

"Może nadejść taki czas, że twoje serce będzie musiało bić za mnie... A jeśli mnie zabraknie, ty będziesz musiała żyć dalej."

Historia Kiersten i Wesa byłaby słodką i cukierkową historyjką o pierwszej wielkiej miłości, i nie byłoby w niej nic więcej - gdyby nie depresja Kiersten po śmierci rodziców, a także - choroba Wesa, z której dziewczyna bardzo długo nie zdaje sobie sprawy... Zakochuje się nie wiedząc, że nie ma przed nimi szczęśliwej przyszłości.

Ta powieść, jednocześnie lekka, dowcipna i wzruszająca, trafia do serca dzięki cudownie wykreowanym bohaterom, mimo młodego wieku zadziwiająco mądrym i dojrzałym. Mogłabym się tylko przyczepić do tego, że ta historia jest może odrobinę zbyt przesłodzona i naiwna, nie ma tu złych bohaterów, są natomiast wiara, nadzieja, miłość i cuda... Jak często w prawdziwym życiu tak się zdarza? A może ta powieść ma nam pomóc uwierzyć, że jednak wszystko jest możliwe, bylebyśmy tylko chcieli walczyć...

"...nic nie dzieje się bez powodu....

Ranech | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Romanse, 2015
Przeczytana: 10 marca 2015

Bardzo fajna pozycja, stanowczo polecam!

POLECAM!!

3. Shame

Milena | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult
Przeczytana: 24 listopada 2013

Osiemnastoletnia Kristen zaczyna swoją naukę w colegu. Jest zamkniętą w sobie, nieśmiałą dziewczyną, która nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swoich rodziców. Męczą ją nocne koszmary, przez które budzi się z krzykiem. Pierwszego dnia szkoły wpada na przystojnego, najbardziej popularnego chłopaka na uczelni – Wes’a.
Książka zaczyna się banalnie, jednak bardzo szybko zyskała w moich oczach. Jest to wzruszająca, poruszająca opowieść o Kristen i Wes’ie. Śmiałam się i płakałam na zmianę. Pokazuję prawdziwą miłość, walkę o swoje życie dla drugiej osoby. Książka należy do tych od których nie jest wcale tak łatwo się oderwać. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, nie licząc tych łez, przez którą wylałam. Lubię się czasem wzruszyć, w końcu jestem dziewczyną. Zresztą która z nas przeszłaby obojętnie wobec takiej okładki?
Bardzo polubiłam bohaterów tego utworu, ale chyba najbardziej do gustu przypadł mi Gabe. Wytatuowany kuzyn współlokatorki Kristen. Od samego początku był opiekuńczy,...

Martoonia | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

„Życie nie jest sprawiedliwe, ale bycie żywym? Bycie żywym jest niebem. Bycie żywym jest darem. Każda droga jest inna, z jakiegoś powodu taka jest nasza. Im wcześniej to zaakceptujemy, tym wcześniej przestaniemy płakać i zaczniemy żyć”.

Ktoś by pomyślał, że jest to kolejna błaha miłosna historyjka opowiadająca o dwojgu młodych ludzi, którzy trochę już przeżyli i teraz odkrywają życie na nowo. Ale według mnie jest to książka z głębszym przesłaniem i nie ukrywam, że chwilami bardzo mnie poruszyła. Mówią, że wiara czyni cuda, ale dzielenie tej wiary z kimś jeszcze czasem pomaga nam wzbić się do nieba. Polecam wszystkim

TINA | 2013-10-30
Przeczytana: 29 października 2013

„Nie powierzamy nikomu wielkich spraw, jeżeli nie jesteśmy pewni, że możemy mu zaufać w tych najmniejszych”.
‘RUIN’ to niesamowicie dojrzała i wzruszająca opowieść o miłości, strachu i nadziei.
Bohaterami są 18’nastoletnia Kirsten i 21 letni Wes. Ich wspólne zderzenie podczas pierwszego dnia szkoły jest magicznym zapalnikiem do dalszych wydarzeń – niesamowicie słodkich i budujących największe uczucia. Czytając tą pozycje czułam jakbym cofnęła się w czasie i wspominała te wszystkie cudowne beztroskie lata, pierwszej miłości, niewinne pocałunki, szalone bicie serca i motylki w brzuchu – tu znajdziecie to wszystko.
Historia w niej opisana jest za razem bardzo zabawna i smutna. Książka daje bardzo dużo nadziei, uczy jak walczyć ze strachem i słabościami, bo przecież „Słabość jest tylko bólem opuszczającym ciało”.
Piękna! Cudowna! Wzruszająca!

wiooletka13 | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Brawo,brawo brawo ! Wielkie ukłony dla autorki. Lektura podstawowa gatunku. Książka pokazuje,że nigdy nie można się poddawać i trzeba walczyć pomimo wszystko. Jeśli mamy kogoś dla kogo możemy walczyć, Walczmy ! To daje nam siłę by wygrać. Żeby dojść do nieba musimy przejść przez piekło,wiele w tym prawdy w końcu każdy dojdzie do swojego nieba i znajdzie kogoś kto pomimo wszystko będzie przy nim i da siłę by pokonać piekło. Czekam na oficjalne wydanie polskie by zasilić moją biblioteczkę w te arcydzieło.