Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Ten Tiny Breaths (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
1 012
Ten Tiny Breaths
Zaczarowana

Jak sobie poradzisz kiedy na Twoich oczach świat rozsypuje się na kawałki? Co zrobisz kiedy wszystko idzie źle? Kiedy ból rozsadza Twoją duszę? Po prostu oddychasz. Dziesięć płytkich oddechów… Kilka lat temu życie dwudziestojednoletniej Kacey Cleary rozpadło się na kawałki. Wraz z młodszą siostrą Livie, z biletami autobusowymi w kieszeni, wyruszają do Miami. Goniąc za marzeniami i uciekając...

Goniąc za marzeniami i uciekając przed koszmarem, dziewczyny trafiają do apartamentowca niedaleko plaży. Rozpoczynają nowe życie.
I wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, gdyby Kacey nie spotkała Trenta Emersona z mieszkania 1D.
Zamknięta w sobie Kacey nie chce niczego czuć. Tak jest bezpieczniej. Dla wszystkich. Jednak w końcu ulega, otwiera serce i zaczyna wierzyć, że może pozostawić za sobą koszmarną przeszłość, by zacząć od nowa. Niestety okazuje się, że nie tylko Kacey kryje tajemnicę. Pozornie perfekcyjny mężczyzna ukrywa prawdę o wydarzeniach, których nie da się wybaczyć. Odkryta przeszłość Trenta sprawi, że Kacey powróci w przerażający mrok i samotność.
Piękna powieść o bliznach, o których nie można zapomnieć, o winie, której nie da się odkupić i o światełku w tunelu, które sprawia, że nawet najbardziej poraniony człowiek szuka w sobie siły, która pozwoli mu wykonać dziesięć płytkich oddechów…

źródło opisu: Wydawnictwo Filia, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Piotr | 2017-08-06
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Co to jest? Wysłuchałem i czułem, jak moja dusza drga. Dusiłem się, potrzebowałem oddechu. Dawno nie słuchałem tak przejmującej lektury która wyciśnie ze mnie łzy. Sama historia nie jest banalna, wręcz przeciwnie. Ta książka oddycha, niczym tytułowe "Dziesięć płytkich oddechów". Nie będę tutaj pisał o fabule, o niej można przeczytać w sieci. To książka, którą należy przeczytać, gdyż porusza całą game ważnych tematów dotyczących funkcjonowania człowieka na różnych poziomach życia.

Tucker stworzyła postacie, które są niesztampowe, pełne pokręconych historii z przeszłości. Przesłanie autorki jest piękne - nie uciekniemy od przeszłości, bez jaj zaakceptowania. Ta historia jest dramatyczna, ale nie można przejść obok niej obojętnie. Niesie niezwykle wielkie ładunki emocjonalne.

"Dziesięć płytkich oddechów" jest opowieścią z którą się identyfikuję. Narratorka opisuje świat i to, czego doświadcza z własnego pryzmatu. To ubogaca utwór i on sam staje się bardziej intymnym. Niewiele...

Gosia | 2018-02-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2018

New Adult to ostatnio bardzo popularny gatunek i cieszy to, że powstają takie powieści dal młodych ludzi. Nie są trudne do czytania, a potrafią wzruszyć, przy okazji szybkiej akcji przemycają trudne nieraz problemy.
Książka napisana przez K.A. Tucker też jest taka. Jak już zacznie się ją czytać, to trudno ją odłożyć nawet na chwilę.
Porusza wiele tematów: miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, dożywotnie konsekwencje nieraz chwilowych wyborów, jazda po alkoholu, samotne rodzicielstwo, wykorzystywanie nieletnich, psychiczne urazy po wypadkach przejawiające się czasem w depresji, czasem w agresji, trudność zaufania i wybaczania.
Sporo tego jak na jedną książkę i jeszcze niby lekko napisaną.
Ale to tylko pozory, bo książka aż kipi od emocji, na zmianę zasmuca, wzrusza, rozśmiesza, potem znów każe współczuć i tak na zmianę.
Na koniec trzy minusy. Pierwszy, że bardzo szybko domyśliłam się w jakim kierunku rozwinie się akcja. Drugi, że trochę niepotrzebna była zbyt duża dawka seksu. Trzeci...

Wyjątkowa historia o odnajdywaniu siebie, kiedy cały świat sypie się na kawałki i budowaniu zaufania, przyjaźni i związków, a także zdrowych relacji, w wyniku których poczujemy się spełnieni i szczęśliwi w tym ogromnym świecie.

Kacey Cleary dwudziestolatka, która przeżyła ogromną tragedię, po której nie może się podnieść. Trauma była zbyt wielka jak na tak młody i wrażliwy umysł, który na swój sposób szuka odnalezienia spokoju ducha.
Kacey zbudowała wokół siebie mur i żyje w świecie swojej iluzji, nawet zmiana miejsca nic w tym nie pomaga, a pogłębia jej kruchy stan, gdyż poznała ludzi na których zaczęło jej zależeć. Cały dotychczasowy świat zostaje wywrócony do góry nogami przez siostrę Livię, Storm, małą Mię, Dana, Bena czy Trenta Emersona z mieszkania 1D i wielu innych ludzi.
Jaka tragedia spotkała Kacey i Livie? Dlaczego uciekły do Mamii? Jak poznały pozostałych bohaterów? I kim jest tajemniczy Trent, który odmienił życie bohaterki na zawsze? I jak się to skończyło?

Miło...

szaraczek | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Życie Kacey nie było usłane różami. W wieku dwudziestu paru lat ma już za sobą ogromną stratę i walkę o swoje zdrowie. Ma też za sobą liczne próby zapomnienia o wszystkim, które pogrążały ją jeszcze bardziej. Kolejny próg na drodze do normalnego życia sprawia, że główna bohaterka wraz z młodszą siostrą ucieka od wujka i ciotki i właściwie tylko z tym, co mają na sobie uciekają do Miami. Jednak i tam życie nie jest dla nich tak proste jak miałby nadzieję.

W pierwszym wrażeniu główna bohaterka to twarda nieugięta sztuka. Z czasem… wiadomo. Odkrywamy słabe strony bohaterki.
Z jednej strony to historia, jakich wiele. A jednak jest w niej coś, co pcha nas głębiej w fabułę i powiem wprost. Bardzo ciężko jest się oderwać od lektury. Coś cały czas ciągnie czytelnika do tej książki. Nie wiem, co to za magia, ale podobała mi się.

Chociaż muszę niestety przyznać, że w niektórych momentach główna bohaterka była bardzo irytująca. Ale cóż. Taki jej urok. Na szczęście przyjaciółka dziesięć...

Ranech | 2014-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 29 września 2014

Nie wiem jak zacząć tą opinię. Jestem trochę smutna, trochę wesoła, taki tam kalejdoskop uczuć :)

Jeśli ktoś powie, że to jest prosta, szybka i miła historia to mu nie wierzcie! Nurt New Adult dzieli się dla mnie na 2 części, książki ciężkie i dające do myślenia oraz książki lekkie i przyjemne. Ta stanowczo należy do tej pierwszej kategorii. Jeśli podobało wam się Hopeless i Morze Spokoju to jest to książka, po którą koniecznie musicie sięgnąć.

Głównym tematem powieści nie jest romans nastolatków, a tragedia, powodująca zespół stresu pourazowego i walka głównych bohaterów z poczuciem winy i nienawiścią. Książka porusza ważki temat prowadzenia po alkoholu i ukazuje możliwe skutki takiej decyzji, ale nie moralizuje przesadnie, wszystko w dobrym guście. Mamy tu nieodpowiedzialną decyzję, która skutkuje śmiercią paru ludzi i niszczy życie reszcie. Poczucie winy, załamanie, gniew, żal, a także miłość, przyjaźń, wiara i przede wszystkim przebaczenie - to główne emocje poruszane w...

Pokrecona | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Kolejna wspaniała nowość, która wpadła w moje ręce.
Książka niepozwalająca odłożyć się choćby na chwilę.
Głównym tematem jest tragedia rodzinna oraz zespół stresu pourazowego. To, co dzieje się w psychice człowieka po wyjściu cało z wypadku, szokuje, zasmuca i napawa lękiem. Czy można z taką traumą dalej żyć? normalnie funkcjonować?
Ofiarą takiego stanu staje się Kecey, nasza główna bohaterka. Szokujący dramat, w którym traci cztery najważniejsze dla niej osoby, zamienia dziewczynę w głaz- bez uczuć, bez emocji, za to mnóstwo tłumionej agresji. Gdy Kecey poznaje na pozór wspaniałego chłopaka, wydaje nam się, że wszystko wróci na swoje miejsce. Kończy się na tym ,że tylko nam się wydaje, bo to, co się wydarzy potem, rozrywa serce by je na nowo posklejać. Taki właśnie jest los. Przewrotny, niewdzięczny i kierujący się tylko sobie znaną prawdą.
Książka ta wzbudza wszelkie emocje;zasmuca, wstrząsa, wzrusza oraz podnosi kąciki ust do góry...
Fakt, domyśliłam się finału tej historii już...

Caroline Anne | 2016-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2016

" - Zawsze to strasznie długo [...]
- Zawsze nie trwa wystarczająco długo, jeśli chodzi o Ciebie."

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką uważam za bardziej niż udane.
Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam iż moje duże oczekiwania co do tej książki mogą sprawić, że trochę się rozczaruję... Ale zaryzykowałam i zakupiłam od razu całą serię.
Czy żałuję?
Tylko tego, że przeczytałam tą książkę dopiero teraz. Bo mimo iż oczekiwania były duże, to książka zdecydowanie je przewyższyła.

Opowieść zaczyna się, gdy główna bohaterka - Kacey - wraz z młodszą siostrą przeprowadza się do innego miasta, chcąc zostawić za sobą przeszłość, która nie była usłana różami.
Dziewczyna w tragicznym wypadku straciła oboje rodziców oraz chłopaka i przyjaciółkę, a sama ledwie uszła z tego wypadku z życiem.
Kiedy u wujostwa dochodzi do sytuacji, w której młodsza siostra - Livie - znajduje się w sytuacji zagrożenia, Kacey postanawia zabrać ją jak najdalej od nich. Tak dziewczyny trafiają do Miami....

katala | 2018-11-25
Przeczytana: 19 listopada 2014

Chyba nastawiłam się na coś zupełnie innego. W zasadzie chyba nawet nie czytałam blurba, ale na fali ostatnich poleceń fanki, byłam przekonana, że nie będzie tak ciężko, tak smutno, tak niekiedy przygnębiająco i diabli tak niekiedy prawdziwie. Wiem, że to mój błąd, ale oby takie błędy nas w życiu spotykały.
Czyta się bardzo dobrze. Choć literki były jakieś mikroskopijne jak dla mojego wzroku, prawie zapomniałam o otaczającym życiu.
Książka to opowieść dwudziestolatki. Próba poradzenia sobie z tragiczną przeszłością, za którą czuje się odpowiedzialna, przeszłością, którą sama sobie zgotowała i teraźniejszością w której chodzi głównie o przetrwanie i młodszą o pięć lat siostrę.
Do tego sporo ludzi kręcących się wokół, stanowiących na pierwszy rzut oka niezbyt przyjemne i szczęśliwe otoczenie. W miarę rozwijania się fabuły pojawiają się promyki ciepła jak Mila, mała dziewczynka cycatej Barbie, pracującej w klubie nocnym ze striptizem jako barmanka i niekiedy tancerka. Czy mega...

kryminalnakuchnia | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult

Po książki K.A.Tucker sięga się z taką przyjemnością jak po słodkiego batonika.

I choć zdecydowanie nie są to słodkie opowieści, to jednak mają w sobie to coś, co powoduje, że chcemy jeszcze.

"Dziesięć płytkich oddechów" ma w sobie wszystko to co powinno znajdować się w dobrych książkach z gatunku New Adult.

Przede wszystkim dotyka trudnych tematów jak trauma, walka z własnymi demonami, wybaczanie czy stres pourazowy.

Autorka doskonale przeplata historię głównych bohaterów z bohaterami drugoplanowymi, co stanowi idealną całość.

Piorunująca, emocjonująca, wzruszająca......po prostu niesamowita!!!

Natalia-Lena | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

,,Całe życie Kacey Cleary rozpadło się cztery lata temu w wypadku, do którego przyczynił się pijany kierowca. Teraz Kacey ciężko pracuje, by pogrzebać kawałki starego życia. Wszystkie - z wyjątkiem jednego. Jej młodszej siostry Livie.
Kacey może przełknąć nieustanną dezaprobatę ze strony ciotki Darli. Może powstrzymać się przed wypróbowaniem swoich umiejętności kick bokserki na wuju Raymondzie, gdy ten przy stoliku do blackjacka przegrywa wszystkie oszczędności sióstr. Kacey musi trzymać się w garści, dopóki Livie nie stanie się pełnoletnia i będą mogły się wynieść z Grand Rapids, Michigan.
Ale kiedy wujek Raymond pewnej nocy wślizguje się do łóżka Livie, Kacey decyduje się zabrać siostrę i uciec. Uzbrojone w dwa bilety autobusowe i marzenie o życiu na wybrzeżu, Kacey i Livie zaczynają nowe życie w Miami. Ich sąsiadami zostają gderliwy właściciel, zboczeniec z piętra wyżej oraz kobieta, której sceniczny pseudonim idealnie pasuje do jej profesji. Jednak to Kacey nie przeszkadza. Z...