After. Płomień pod moją skórą

Cykl: After (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
After
Ag2S

Największy fenomen książkowy tego roku! Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na...

Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.

Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

źródło opisu: Znak literanova, 2015

źródło okładki: www.znak.com.pl

Natalia-Lena | 2014-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Romans z piekła rodem.

Nie mam właściwie innych słów, by opisać ,,After”. To powinno być hasło promocyjne tego tytułu, bo choć nie występują w nim demony i zjawiska paranormalne, to pojawia się jeden diabeł wcielony. Jest tak ogniście, że niemal płoną kartki, a podobizny Tessy i Hardina można znaleźć w encyklopedii pod hasłem ,,Burzliwy związek: para pokazowa”. Nie żartuję – niestety.

,,After” szczyci się tym, że jego pierwotna wersja posiada ponad miliard odsłon w serwisie Wattpad. Nie powiem, tak chętnie czytana i szeroko omawiana historia budzi ciekawość. W końcu musi coś w sobie mieć, że zjednała sobie tylu czytelników, prawda?
Prawda?
Nieprawda.

,,After” jest powtórką z rozrywki. To pokłosie mody na literaturę erotyczną i publikowanie fanfiction. Jeśli w tym momencie pomyśleliście o ,,Pięćdziesięciu twarzach Greya” to trafiliście w dziesiątkę. Jeszcze przed premierą pojawiały się opinie, że ,,After” to takie ,,Pięćdziesiąt twarzy Greya” dla licealistek. Dość sceptycznie...

Gosia | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 października 2016

Tak jak na fali "Zmierzchu" powstało wiele książek o wampirach, wilkołakach i innych stworach, tak po "50 twarzach Greya" mamy wysyp literatury erotycznej dla... No właśnie dla kogo? Chyba raczej dla młodzieży, a już "After" Anny Todd to prawie podręcznik dla nastolatek, który na przykładzie niedoświadczonej Tess podpowie co i jak.
Charakterystyczne dla tych powieści jest pisanie ich w kilku tomach (i to opasłych). Właściwie muszę podziwiać talent autorek do pisania takich grubych powieści, a na dodatek muszę przyznać, że nawet się przy nich nie nudzę, bo akcja wciąga, przewracam kartka za kartką, no i przychodzi koniec i moment na podjęcie decyzji, czy chcę czytać następny tom. I właściwie raczej chcę, bo ciekawość bierze górę, co będzie dalej.
Oczywiście przeszkadza mi prostota postaci (ona dobra i grzeczna panienka, on chuligan), schematyczność zachowań, ciągłe kłótnie, niestabilność tego związku, który w ciągu jednego tygodnia potrafi się dwa razy pogodzić i trzy razy rozpaść....

BagatElka | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Fenomen....hmmm,no tak.
Fenomenem to jest dzika popularność tego typu "dzieł".
Omijam szerokim łukiem ten toksyczny krąg "literacki" i nawet o przygodach tego faceta o 50-ciu gębach nie czytałam.Postanowiłam jednak zaryzykować i skosztować "Aftera".
Nie dziwi mnie popularność i głosy zachwytu gdyż od lat szkolnych wiadomo,iż to co łatwo się przyswaja jest lubiane i atrakcyjne.
Trend na kiczowate i durnowate książki nigdy nie przeminie bo spora część czytelników,podczas czytania nie lubi się zastanawiam nad tym,co autor miał na myśli.Niestety czytanie takich opowiastek nudzi i usypia dlatego też , co kilka stron mamy sceny erotyczne.I w ten sposób zamiast "Tańca z gwiazdami" mamy czytanie z jajami,tudzież innymi organami przed,po i w trakcie używania.
Jak autorom płci obojga szwankuje kreatywne myślenie to zawsze może walnąć zadkiem po oczach i tym sposobem nikt nie pamięta o czym właściwie to miało być.Ważne,że dostaje się palpitacji,lica pąsowieją , obiad się przypala a...

Kasiek | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 01 lutego 2015

Jest to jedna z tych książek, które wzbudzają bardzo skrajne emocje, a co za tym idzie także opinie. Skłaniam się ku tym pozytywnym, bo choć jest to pozycja jakich wiele, to jednak mnie urzekła. Bohaterowie są typowi dla tego rodzaju literatury: on wytatuowany chuligan, ona porządna dziewczyna z dobrego domu. Fabuła również nie odbiega zbytnio od innych z tego gatunku, jednak jest tak skonstruowana, że potrafi wciągnąć. Zakończenie natomiast, dawno w żadnej książce, mnie tak nie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń. Z przyjemnością sięgnę po kontynuację. Polecam.

szaraczek | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tessa właśnie dostała się do college’u. To jej szansa by wydostać się spod skrzydeł matki panującej nad jej życiem. Ale i chłopaka, który wbrew pozorom nie wspiera Tessy a wręcz szkodzi jej działając wraz z jej matką. Tessa nie wie, czym jest prawdziwe życie dopóki nie poznaje buntowniczego Hardina. Wie, że powinna trzymać się od niego jak najdalej, bo ten może tylko złamać jej serce jednak ciężko jest trzymać się od niego z daleka, gdy każdy jego dotyk rozpala ogień pod jej skórą.

TO NIE JEST GREY!!!

Wielokrotnie w recenzjach innych blogerów i blogerek porównanie serii, After do Greya. NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
Faktycznie nie jest to jakaś nader ambitna literatura, jednak jest bardzo przyjemną książką. Główna bohaterka nie jest głupia, i nie jest tak irytująca. Faktycznie gubi się w swoich uczuciach jednak, kto na jej miejscu by tego nie robił?
Książka jest bardzo przyjemna, pomimo dużej ilości stron czyta się ją nader szybko a język jest prosty.
Muszę przyznać, że po...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drogie czytelniczki, bo to głównie do Was kieruję swoją "wypowiedź", jeśli nadal nie macie przy sobie egzemplarza chociażby pierwszej części cyklu After, oznacza, że to jest właśnie ta chwila, ten moment, ażeby to zmienić.

Pozbądźcie się więc dzieci, mężów, partnerów, pozamykajcie dom na klucz, powyłączajcie telefony i wszelakie urządzenia służące do jakiejkolwiek komunikacji międzyludzkiej, bo to będzie Wasz czas.

Czas aby przenieść się wraz z głównymi bohaterami na campus do czasów kiedy byliśmy piękni i młodzi.

Czas aby przypomnieć sobie jakie to uczucie zakochać się w nieodpowiednim facecie, zadawać się z nieodpowiednim towarzystwem.

Czas gdzie będziecie wraz z bohaterami śmiać się, płakać, a nawet rzucać książką po pokoju z nerwów (czytnikiem nie polecam).

Czas aby zatracić się w tej ponad sześciuset stronicowej powieści bez końca.

Bo mimo, iż tematyka książki jest trywialna, to już przedstawienie jej przez Annę Todd jest prawdziwym mistrzostwem świata.

Pierwszoosobowa...

WampirkaJustynka | 2015-05-04
Przeczytana: 03 maja 2015

Sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Przez ponad 600 stron główni bohaterowie kłócili się z przerwami na godzenie i przepraszanie. Co najbardziej rzuciło mi się w oczy w trakcie czytania? To to, że Tessa i Hardin ciągle na siebie warczeli i syczeli. Ok, wiem jak to brzmi ale to prawda. Co zaś się tyczy bohaterów to nie wiem czy Tessa jest tak totalnie głupia czy niemiłosiernie naiwna. A Hardin moim zdaniem cierpi na rozdwojenie jaźni. Mimo to polubiłam ich i mam nadzieję, że między nimi wszystko się ułoży. Dodam jeszcze, że książka przypominała mi trochę "50 twarzy Greya", tylko taka wersja bardziej dla młodzieży i łagodniejsza.

Miriam Fraser | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Pokochałam tą książkę.
Czułam się jakbym sama była jednym z bohaterów.
Czułam jak oni...
Byłam smutna. Byłam wesoła. Byłam podekscytowana. Byłam wściekła. Byłam zakochana. Byłam rozczarowana.

Tak wiele czułam...

Nie spodziewałam się, że w moim brzuchu będą latać motyle. Nie spodziewałam się tego, że ta powieść tak mocno poruszy moje serce.

Chce więcej..... Czekam na więcej....

Asiek | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2016, Opinie
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Zmęczyłam to. Dosłownie. Zmęczyłam, bo czytanie przez 634 stron o tym, że się kochają i nienawidzą jest dla mnie trochę stratą czasu. Można to opisać mniej rozlegle, może wtedy książka pod koniec by tak nie zanudzała czytelnika. Poza tym muszę się też przyczepić do samego pomysłu na fabułę. To już było. Przypomina momentami Greya, tylko w wersji studenckiej. Nie ma tam nic oryginalnego. Póki, co nie ciągnie mnie do kontynuacji tej historii.

Martyna | 2015-11-14

No cóż, nie powaliła mnie. Jak dla mnie niczym się nie wyróżniała na tle tak podobnych do niej książek. No może oprócz zatrważającej, ponadprogramowej i ciężkiej do pobicia ilości kłótni, awantur i dramatów, ale nie wiem czy to dobrze :) Innymi aspektami są główni bohaterowie. Hardin według mnie ma wiele wspólnego z Lukiem z 'Tak blisko', od ich niemal identycznego wyglądu zewnętrznego (nawet kolczyki mają w tych samych miejscach) po bardzo podobną traumę z dzieciństwa. Oczywiście osobiście wolę Luka, bo o ile Lucas wzbudza sympatie, jest dobry, ciepły i bardzo opiekuńczy w stosunku do kobiet, po tym co go spotkało, tak Hardin...no cóż - nie. Hardin jednak jest i tak najmocniejszym punktem tej książki, jest jakiś, chociaż tutaj to oznacza akurat gburowatość, chamstwo i raczej specyficzne zachowanie (w nie do końca pozytywnym znaczeniu tych słów), ale okej.
Druga sprawa to Tessa...o ludzie. Niby taka miła, niby taka grzeczna, a koniec końców wredna i zapatrzona w siebie. Nie wiem...